19 Ekim 2018 Cuma

Parke sistre cila

“Elektrik ve su faturalarındaki soygun da önlensin!”

elektrik-ve--su-faturalarindaki-soygun-da-onlensin

MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya, “Beyaz eşya, mobilya ve yatta vergileri sıfırlayan yetkililer; elektrik, su ve doğalgazdaki yüksek vergileri de sıfırlasınlar” dedi.
06 Şubat 2017 Pazartesi 13:28

Ramazan DURMUŞ 

ANKARA (Ülkücü Haber) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, elektrikte kayıp kaçak bedelinin faturaları iki misline çıkardığını, serbest fiyat tarifesiyle de vatandaşla alay edildiğine dikkat çekerek “Beyaz eşya, mobilya ve yatta vergileri sıfırlayanlar elektrik, su ve doğalgazdaki yüksek vergileri de sıfırlasınlar” dedi.

Çetinkaya, serbest tarife uygulamasının ucuz elektrik sağlayacağını söyleyen devlet yetkililerinin, geçici de olsa beyaz eşya ve mobilyada sıfırlanan Özel Tüketim Vergisi uygulaması gibi bir kararın elektrik, su ve doğalgazdaki dolaylı vergilerinde de uygulanması çağrısında bulundu. 

40 MİLYON ABONE MAĞDUR

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Türkiye genelinde 40 milyon, Ankara’da ise 3 milyona yaklaşan elektrik abonesinin kayıp kaçak bedelleriyle mağdur edildiğini, serbest tarife oyunuyla da kafasının karıştırıldığını bildirdi. Çetinkaya, hükümetin başta mobilya, beyaz eşya ve yat olmak üzere bazı ürünlerde Özel Tüketim Vergisi’ni geçici de olsa sıfırladığına dikkat çekerek, sıkıntılardan kurtuluşun vatandaşın zorunlu tüketim maddelerinde sağlanacak vergi indiriminden geçtiğini ifade etti.Yetkililerin 40 milyon elektrik abonesini kayıp kaçak kamburundan acilen kurtarması gerektiğini ifade eden MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, şunları söyledi:

VATANDAŞA “DAĞITIM OYUNU

“17 Haziran 2016’da yürürlüğe giren yeni yasa ile elektrikte kayıp kaçak bedeli dahil birçok vergi gizlenirken faturalara “Dağıtım” adı altında büyük yük bindirildi. Faturalara yansıtılan “Dağıtım” adı altındaki bedel elektrik abonesinin tükettiği enerji bedelinin yarısını aşıyor. Örneğin gelen bir faturada 72 liralık enerji bedeline 36 lira gibi yüksek bir “Dağıtım” bedeli yansıtılmasının gerekçesi mutlaka açıklanmalıdır. 

Enerji fonu, TRT payı ve tüketim vergisi ve KDV de eklenince 72 liralık tüketim bedeline 134 lira fatura gönderenler, vatandaşın cebine 5 liralık katkısı olacak serbest tarife oyununu pazarlayarak dağıtım bedeli kamburunu unutturmaya çalışıyorlar. 82 liraya düşürülen serbest tüketici tarifesinin vatandaşın cebine katkısı olmadığı gibi elektrik dağıtım şirketlerinin işy bilmeyen temsilcileri tarafından da kafası karıştırılmıştır. Dağıtım şirketlerinin taşeron şirket elemanlarına havale ettiği bu uygulama ne yazık ki Ankara’da da hemşehrilerimizin kafasını karıştırmaktan başka bir işe yaramamıştır.

Hangi devlet televizyonu kalmıştır ki, vatandaşın tükettiği elektrik bedelinden buraya aktarma yapılmaktadır. Bugün 40 milyona yaklaşan elektrik abonesinin yaşadığı mağduriyetin de AKP Hükümeti  tarafından giderilmesini bekliyor ve yetkilileri göreve çağırıyorum.”

Haberin etiketleri:

ramazan


Haber okunma sayısı: 4437

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL