22 Eylül 2018 Cumartesi

Parke sistre cila

“Hainler idam edilsin”

hainler-idam-edilsin

ADYED, şehitlerimiz için bir mevlit okutulurken yapılan konuşmalarda, güvenlik kuvvetlerine dönük saldırılar kınandı ve acil olarak idam cezasının yeniden uygulanması çağrısında bulunuldu.
15 Ağustos 2015 Cumartesi 22:39

Ramazan DURMUŞ bildiriyor
ANKARA – (Ülkücü Haber) Ankara’da kurulu Araştırmacılar Dayanışma, Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (ADYED) şehitlerimiz için derneğin Sıhhiye’deki genel merkezinde bir mevlit okutulurken yapılan konuşmalarda, güvenlik kuvvetlerine dönük saldırılar kınandı ve acil olarak idam cezasının yeniden uygulanması çağrısında bulunuldu.
Dernek üyeleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği mevlit öncesi kısa bir konuşma yapan ADYED Genel Başkan Ünsal Aldemir, Türk milletinin geleceğine sahip çıkacağına inandığını bildirdi. Aldemir “Tüm şehitlerimize vefa borcunu ödeyebilmek adına bu etkinliği düzenlemiş bulunuyoruz. Türk milletinin, Cumhuriyetimizin ve Devletimizin bekası ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için Hakka yürüyen tüm vatan evladı şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz” dedi.
GAİZOĞLU’NUN KONUŞMASI
Şehitler için ADYED’teki buluşmaya Çevre Sağlıkçılar Platformu Başkanı İbrahim Görünme ile Türkiye Kamu-Sen Şehit Yakınları ve Gaziler Komisyonu Başkanı Gazi Abdullah Gazioğlu ve komisyon üyeleri de katıldı. Komisyon Başkanı Gazioğlu, Türkiye’nin terör belası yüzünden 7.000’e yakın şehit, 5.000’e yakın gazi verdiğine dikkat çekerek, Kandil’e kara harekatı yapılarak şanlı Türk bayrağımızın dikilmesini istedi. Gazioğlu, kınalı kuzuların al bayrağa sarılı olarak gelmesine artık tahammülleri kalmadığını belirterek “Artık sınır ötesi harekat zamanı gelmiş ve geçiyor; hainler inlerinde basılsın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti böylece gücünü göstersin. Başta İmralı canisi olmak üzere kim Türk askerine, Türk polisine silah sıkıyorsa idam cezası verilsin ki bir daha kimse cesaret edemesin” diye konuştu.
KAMUOYUNA BİLDİRİ
Bu arada ADYED Yönetim Kurulu da bir bildiri yayınlayarak artan terör saldırıları karşısında Türk milletinin infial içinde olduğuna dikkat çekti. Bildiride özetle şöyle denildi:
“Son günlerde ülkemizde yaşanan süreçte Anadolu’nun dört bir yanındaki ocaklara düşen ateş, Türk milletinin bağrına bıçak gibi saplanmaktadır. Özellikle asker ve polis gibi güvenliğimizin göz bebekleri başta olmak üzere haince ve kahpece şehit edilen vatan evlatları toprağa verilirken, sözde aydın ve akil kişiler davranışları ile doğrudan Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef almaktadırlar.
Vatanımızın en buhranlı ve sıkıntılı dönemlerinde topraklarımızı düşman saldırılarından, zulümden, felâket ve musibetlerden korumak azmiyle asırlar boyunca üç kıtada amansız mücadelelere girerek şehit olmuş ecdadımızın evlatları. İçerde güvenliğin ve asayişin yılmaz bekçileri de aman vermemişlerdir. Yurt içinde cansiperane görev yapan emniyet kuvvetlerimiz de aynı askeri personel gibi hain kurşunlara, tuzaklara, baskın ve topyekun imha amaçlı yok edilmelerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Daha 22’sinde ana kuzuları ebediyete göç etmektedirler.
TEK YÜREK OLMA ZAMANI
Ecdadımız, bizlere şanlı ve şerefli bir mazi bırakmıştır. Bizler bu şerefli tarih sayfalarıyla ne kadar övünsek azdır. Terör örgütü PKK'nın muhatap alınması gibi yanlışlara düşülmesinin vebalini bu millet ağır bir bedelle ödemektedir. Türk'ü, kürdü, lazı, çerkezi ile 1000 yıldır kardeşçe yaşayan bu aziz millet için Çanakkale’de olduğu gibi tek yürek olmak zamanıdır.  Bu vatan hepimize aittir.”

Haberin etiketleri:

SENDİKALAR


Haber okunma sayısı: 1248

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

adyedten-demokrasi-nobeti

ADYED’ten demokrasi nöbeti

27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:19
hainler-idam-edilsin

“Hainler idam edilsin”

15 Ağustos 2015 Cumartesi 22:39
adyedten-sehitler-icin-mevlit

ADYED’ten şehitler için mevlit

11 Ağustos 2015 Salı 00:53
arastirmacilar-iftarda-bulustu

Araştırmacılar iftarda buluştu

02 Temmuz 2015 Perşembe 23:28
ahde-vefa-78-istanbul-dernegi-kuruldu

Ahde Vefa 78 İstanbul Derneği Kuruldu

01 Şubat 2015 Pazar 02:44

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL