19 Ekim 2018 Cuma

UHAFACE

Türk Ocaklılar ile şehit aileleri buluştu

turk-ocaklilar-ile-sehit-aileleri-bulustu

Türk Ocakları Ankara Şubesi’nin düzenlediği “Türk Ocaklılar ile Şehit ailelerini buluşturma toplantısı” Türkiye Kamu-Sen Genel Merkez salonlarında yapıldı
07 Kasım 2016 Pazartesi 22:28

Ramazan DURMUŞ
ANKARA (Ülkücü Haber)– Türk Ocakları Ankara Şubesi’nin düzenlediği, Türk Ocaklılar ile Şehit ailelerinin buluşması Türkiye Kamu Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bu anlamlı buluşmada Emekli Tümgeneral Armağan Kuloğlu, “Türkiye’ye yönelik iç ve dış tehditler” konusunda bir konferans verdi. Türk milletinin uyanması ve ayağa kalkarak emperyalizmden kurtulması çağrısında bulunan Kuloğlu, bölücü terörle birlikte bölücü siyasetin beraber olarak hareket ettiklerini ve birbirlerini desteklediklerine dikkat çekti.
İhtirasların her şeyin önüne geçtiği günlerden geçildiğini ifade eden Emekli Tümgeneral Armağan Kuloğlu “Yaşanan olaylardan acaba sebebi nedir diye baktığımızda birinci sebep tabii ki uygulanan yanlış politikalardır. İkincisi mücadelede TSK'yı başarısız gösterme çabalarıdır. Bölücülerle mücadele yerine müzakerenin tercih edilmesi ve yapılan bu müzakereler esnasında verilen tavizlerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerini ve Atatürk ilkelerini ortadan kaldırmaya yönelik, Türklüğü ve Türk milletini ortadan kaldırmak ve bu kavramı silmek için ellerinden geleni yaptıklarının bir neticesi olarak karşımıza çıkmıştır” dedi.
Kuloğlu, daha sonra şunları söyledi: “Türkiye'nin iç ve dış tehditlerini birbirinden ayırmak mümkün değildir. Dışarıdan olan bütün tehditler içerideki hassasiyetlerin istismarı suretiyle ortaya çıkarılmaktadır. O bakımdan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk güvenlik güçlerinin mutlaka ve mutlaka bu içerideki tehditleri bertaraf edip, bunların dışarıdaki destekçilerinin de mutlaka siyasi ve diplomatik yollarla halledilmesi gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunları yapmaya muktedirdir.”
BAŞKAN HACALOĞLU’NUN KONUŞMASI
Türk Ocakları Ankara Şubesi Başkanı Türkan Hacaloğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin harcının Türk Ocaklılarının ateşlediği Türk milliyetçilerinin kanı ile yoğrulduğunu ifade etti.
Hacaloğlu, “Bizler, şehitler ocağı Türk Ocağı’nın mensupları olmaktan gurur duymaktayız. Bizler aynı zamanda Türk Ocaklı Türk Milliyetçileri olarak Türk ülküsüne hizmet etmeyi ibadet sayan gönül erleriyiz” diye konuştu. Başkan Hacaloğlu, özetle şunları söyledi:
“Türk devletini parçalamak isteyen bölücü eşkıya gemi azıya almışken, iktidar sahipleri iktidarlarını pekiştirmek için bir paralel devlet masalı ile , milleti uzun süre meşgul etmişlerdir.. Neticede görüldü ki ortakların iktidar kavgası, milletimizin ve devletimizin beka meselesinin önüne geçmiştir. Milli devlet yapısı tartışılır hale geldi. Eğitim sistemimiz milliliğini kaybetti. Millî Mücadele kahramanları, başta Atatürk olmak üzere cumhuriyetin kurucuları okullardan tarih sahnesinden silinmek isteniyor. Eski Türkiye, Yeni Türkiye diye bir kavram ortaya attılar. Eski Türkiye’de milletin adı Türk milleti iken, Yeni Türkiye’de Türkiye’li, oldu. Kendi deyimleriyle kısaca ‘’bu millet’’ oldu” Ankara Şubesi Başkanı Türkan Hacaloğlu, toplantıya evsahipliği yapan Türkiye Kamu-Sen mensuplarına da teşekkür etti.

Haberin etiketleri:

ramazan


Haber okunma sayısı: 531

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL