19 Ekim 2018 Cuma

Parke sistre cila

Türkan Hacaloğlu,“Yılmayacağız, yıkılmayacağız”

turkan-hacalogluyilmayacagiz-yikilmayacagiz

Türk Ocakları Ankara Şubesi’nin kongresinde güven tazeleyen Başkan Türkan Hacaloğlu, Türklüğün yüceltilmesi ülküsüne her zamankinden daha çok ihiyaç duyulan bir süreçten geçildiğini bildirdi.
13 Ocak 2016 Çarşamba 22:03

 

Ramazan DURMUŞ bildiriyor

ANKARA (Ülkücü Haber) - Türk Ocakları Ankara Şubesi Başkanı Türkan Hacaloğlu, 16. Olağan genel kuruldan güven tazeleyerek çıkarken “Yılmayacağız, yıkılmayacağız” dedi.  Başkan Türkan Hacaloğlu, Türklüğün yüceltilmesi ülküsüne her zamankinden daha çok ihiyaç duyulan bir süreçten geçildiğini bildirdi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Bakanlığını Tarım Bakanlığı eski Müsteşarı ve Türk Ocakları Genel Merkez Danışma Kururlu Üyesi Hüsnü Poyraz yaparken açılış konuşmasında Başkan Türkan Hacaloğlu, değerlendirmelerde bulundu.

Türk Ocakları’nın millî kültürün ve millî fikir hayatının geliştirilmesi, millî birliğin kuvvetlendirilmesi, toplum yapısının sağlamlaştırılması ve Türklüğün yüceltilmesi ülküsünü yaymak amacıyla kurulduğuna dikkat çeken Hacaloğlu, günümüzde bu ülküye daha çok ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.“KRİTİK DÖNEMEÇTEN GEÇİYORUZ”

Türkiye’nin kritik bir dönemeçten geçiğini bildiren Başkan Türkan Hacaloğlu, özetle şöyle konuştu: “Ülkemizi bölmek, milletimizi parçalamak isteyen iç ve dış güçler, var kuvvetiyle tahriklerine devam ediyor. PKK yandaşlarının yıkıcı eylemleriyle kargaşa yaratılmak isteniyor. Güneydoğudaki gelişmeler milletimiz tarafından ibretle ve dikkatle takip edilmektedir.

“KİMLİKSİZ ANAYASA İSTENİYOR”

Yeni bir anayasanın hazırlanacağı önümüzdeki günlerde, Türk milletine düşman bir takım çevrelerin, milleti etnik unsurlara bölerek parçalama gayretleri içinde olduğunu gayet iyi biliyoruz. Anayasadan Türk milleti kavramının çıkarılarak kimliksiz bir anayasa yapılmak istendiğini de iyi biliyoruz. Millî Türk devletini kuran Gazi Meclis’in buna izin vermeyeceğini ümit etmekteyiz. Esasen Türk milletinin kimliksiz bir anayasayı kabul edeceğine hiç ihtimal vermiyoruz.

Bizlere düşen görev Türklüğümüzü her şart altında savunmak, bu devletin Türk devleti olduğunu herkesin beynine nakşetmektir. Yılmayacağız, yıkılmayacağız.Türk Ocakları da bu konuda üstüne düşen görevi lâyıkıyla yerine getirecektir.Kısır çekişmeleri bir tarafa bırakıp birlik beraberlik duyguları ile Türklüğü savunmak için, milletimizle kenetlenerek, mücadele etmeliyiz.

Çeşitli zorluklara rağmen, büyük bir azim ve kararlılıkla, yönetim kurulu arkadaşlarım ve Türk Ocaklı gençlerimizle sayısız faaliyetlere imza attık. Aynı azim ve kararlılıkla faaliyetlerimizi yürütmeye, Türk Ocaklarının sesini duyurmaya devam edeceğiz. Gençler bizim geleceğimiz, onlar bizim ümitlerimiz, yarınlarımızdır. Gençlerimize sahip çıkmak millî görevlerimiz arasında olmalı, heyecanlarına ortak olmak, yollarını aydınlatmak, ufkunu genişletmek olmazsa olmazlarımız olmalıdır. Gençler heyecanlıdır. Onların heyecanı yetişkinlerin hareket kaynağı olarak görülmelidir.

Bu bakımlardan Ocağımız gençlerden uzaklaşmamalı, gençlere önem verip onların millî ruhlarını geliştirecek şekilde yetişmelerini sağlamalı. Gençliğine önem vermeyen bir milletin geleceğinin de karanlık olacağı unutulmamalıdır.

YÖNETİME SEÇİLENLER

Raporlar üzerinde konuşmaları müteakip yapılan oylamada Türkan Hacaloğlu başkanlığındaki yönetim oybirliğiyle seçildi. Tek listeyle yapılan seçimler sonucu yeni yönetim şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu (Asil): Türkân Hacaloğlu (Başkan), Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Prof. Dr. Fatih Kirişçioğlu, Serkan Akın, Salih Kalyon, Asım Söğüt, Fatih Keskin.

Yönetim Kurulu (Yedek): Sergen Çirkin, Coşkun Paksoy, Sedat Kalaycı,  Prof.Dr. Konuralp Ercilasun, Doç. Dr. Tümen Somuncuoğlu, Uğur Atmaca, Fatih Ertürk

Denetleme Kurulu (Asil): Orhan Yavuz, Ömer Yıldırım, Zülal Karatay

Denetleme Kurlu (Yedek): Şaban Tokat, Afide Yazar, Sümeyye Kalaycı

Kurultay delegeleri: Türkân Hacaloğlu, İlhan Gülsün, Prof.Dr. Çağatay Özdemir, Yasemin Yahnici, Uğurcan Küçükağaoğlu, Mehmet Özgedik, Hasan Hüseyin Çavuşçulu.

İLGİ GÖREN KONGRE OLDU...

Türk Ocakları Ankara Şubesinde gerçekleştirilen kongreye üyeler büyük bir ilgi gösterdi. Kongreye Bayındırlık eski Bakanı Abdülkadir Akcan, Bayındırlık eski Müsteşarı Ali Helvacı, Prof. Dr. İhsan Erdoğan, Prof. Dr. Kadir Arıcı, Türk Boyları Federasyonu Başkanı Durhasan Koca, TES Onursal Başkanı Şuayip Özcan, Doç. Dr. Ayşe Duvarcı, MEB emekli Müfettişi Mustafa Kuvvetli gibi siyasetin ve bürokrasinin seçkin simaları ile çok sayıda üye genel kurula katıldı.
Haber Kaynağı: www.ulkucuhaber.comHaber okunma sayısı: 1437

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL