19 Ekim 2018 Cuma

UHAFACE

Vatansever “Liderimizin yanındayız”

vatansever-liderimizin-yanindayiz-

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı İbrahim Vatansever, TBMM’de kabul edilen Anayasa değişikliğinin kamuoyunda çarpıtılmasına ve bunun bir rejim değişikliği gibi gösterilmesine tepki gösterdi.
01 Şubat 2017 Çarşamba 14:26

 Ramazan DURMUŞ

ANKARA (Ülkücü Haber) - Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV)) Genel Başkanı İbrahim Vatansever, TBMM’de kabul edilen Anayasa değişikliğinin kamuoyunda çarpıtılmasına ve bunun bir rejim değişikliği gibi gösterilmesine tepki gösterdi. Bu tartışmalar üzerinden MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli aleyhtarı kampanyalar sürdürülmesine sert tepki gösteren Vatansever, “Kamu Çalışanları olarak birliğimizin ve bütünlüğümüzün teminatı Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri sayın Devlet Bahçeli’nin yanındayız. Varlığını milletin varlığına feda etmeye hazır ülkücüler var olduğu müddetçe al bayrak dalgalanacak, yeni bir İstiklal Marşı yazılmayacak, Cumhuriyet ilelebet var olacaktır” dedi.

Konuyla ilgili olarak kamuoyuna yazılı bir açıklama yapan TÜRKAV Genel Başkanı İbrahim Vatansever, kuruluşunun Türkiye genelinde 159 bin üyesi ile dün olduğu gibi bu gün de her türlü ihanetin karşısında dimdik durduğuna dikkat çekti.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

TÜRKAV Genel Başkanı İbrahim Vatansever’in yaptığı yazılı açıklama şöyle:“Lider, teşkilat, doktrin felsefesinden hareket eden ve bu ilkeler doğrultusunda ‘ay yıldıza söz verdik’ ifadesinden asla taviz vermeyen Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı; TBMM’de kabul edilen Anayasa değişikliği kamuoyunda çarpıtılarak aziz milletimizin huzuruna bir rejim değişikliği şeklinde sunulmaktadır. Bu nedenle görüşlerimizi ifade etmek için aşağıdaki açıklama gerekli görülmüştür.

Anayasa değişikliğini Başkanlık sistemi olarak görüp millete ABD modeli ya da Norveç’i bölen model ile hiçbir fark yok diye ifade edenler bilmelidir ki, başkanlık sisteminin birçok modeli vardır ve bu sistem Türkiye’ye münhasırdır. Başkanlık değil Partili Cumhurbaşkanlığıdır.

Anayasa değişikliğindeki maksat yürürlükteki hükümet etme sistemini tıkayan, kırılmasına ve dağılmasına neden olabilecek engelleri aşmaktır.

Bu Anayasa rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli; bir nefer olarak bizlerin ve TÜRKAV olarak tüm Ülkücülerin karşısında şiddetle durduğu “Federasyon, özerklik, senato ve iki partili sistem, Cumhuriyetin teminatı olan ilk 4 maddesinin değişmesi” gibi ülkeyi felakete götürecek Başkanlık sistemi Anayasası değildir.

TÜRKEŞ’İN SÖZLERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Bu anayasa, “Dokuz Işığı” bize emanet eden Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 

“Temel Görüşler” kitabında “Milliyetçi Hareket, tek başkan, tek meclis sistemini savunur. Çağımız, kuvvetli, adil ve hızlı icra çağıdır. Türk milleti, dünya imparatorlukları kurduğu devirlerde kuvvetli, adil ve hızlı icra sistemini uygulamıştır, kuvvetli ve hızlı icra, icra gücünün tek elde toplanması ile mümkündür. İcrayı, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık olarak ikiye bölemeyiz” demektedir.

Milliyetçi Türkiye’de de demokratik, milli Cumhuriyet ilkesi içinde Başkan, Türk milletinin, yürütme organının bir tek başı olacaktır. Tek Başkan sistemine uygun olarak yasama organı yönünden de tek meclis sistemini savunuyoruz. 

TÜRKLÜĞÜN BEKASI İÇİN EVET

Bu Anayasa dün Başbuğumuz Türkeş’in ve bugün Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin söylediği ve ülkemizi daha hızlı icra kabiliyetine kavuşturacak Anayasaya, “Biz Millet İçin evet, Devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet” diyoruz. 

Bunun içindir ki; TÜRKAV, Türkiye genelinde 100 Şube ve temsilciliği ve 159.000 üyesi ile dün olduğu gibi bugün de her türlü ihanetin karşısında dimdik durmuştur. Memleket meselesinden başka meselesi olmayan camiamız, ezan dinmesin, bayrak inmesin ve vatan bölünmesin diye bu Anayasaya değişikliğine evet diyoruz.

Dün olduğu gibi bugün de tarih yine gösterecektir ki, Ülkücülerin Omurgası olan Kamu Çalışanları ülkenin teminatıdır. Ülkücüler var olduğu müddetçe memlekete zeval getirmek isteyenler hep yenilgiyi tadacaklardır. Varlığını milletin varlığına feda etmeye hazır Ülkücüler var olduğu müddetçe al bayrak dalgalanacak, yeni bir İstiklal Marşı yazılmayacak, Cumhuriyet ilelebet var olacaktır.”

Haberin etiketleri:

ramazan


Haber okunma sayısı: 5184

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

vatansever-liderimizin-yanindayiz-

Vatansever “Liderimizin yanındayız”

01 Şubat 2017 Çarşamba 14:26
ankara-turkavdan-sehitler-icin-mevlit

Ankara TÜRKAV’dan şehitler için mevlit

30 Ağustos 2015 Pazar 10:19
turkavdan-kongre-tesekkuru

Turkav'dan Kongre Teşekkürü

31 Ocak 2015 Cumartesi 23:52
turkav-kayseri-subesi-acildi

Türkav Kayseri Şubesi Açıldı

04 Ocak 2015 Pazar 05:44
ahiska-surgunu-aydinda-anildi

Ahıska Sürgünü Aydın'da Anıldı

18 Kasım 2014 Salı 13:04

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL