15 Ekim 2018 Pazartesi

Parke sistre cila

TÜRKAV Genel Başkanı İbrahim Vatansever, ÜLKÜCÜ HABER’e özel açıklamalarda bulundu.

turkav-genel-baskani-ibrahim-vatansever-ulkucu-habere-ozel-aciklamalarda-bulundu-

TÜRKAV Genel Başkanı İbrahim Vatansever, ÜLKÜCÜ HABER’e özel açıklamalarda bulundu. TÜRKAV, bir aile ve kamu çalışanlarının süzülmüş balıdır
01 Şubat 2015 Pazar 15:14

ÜLKÜCÜ HABER: Sayın Genel Başkanım TÜRKAV’ımızı uzun zamandır ziyaret edip ,sizlerle bir arada olmak  ve  kamu çalışanlarının  problemlerini  istişare etmek için sizleri ziyaret etmek  istiyorduk.

GENEL BAŞKAN: Değerli ÜLKÜCÜ HABER’in kıymetli temsilcileri, öncelikle TÜRKAV’ımıza hoş geldiniz diyorum. Bu nazik ziyaretinizle bizleri oldukça memnun ettiniz yayım hayatınızda başarılar diliyorum. Ayrıca ziyaretinizin TÜRKAV - ÜLKÜCÜ HABER diyaloguna bir başlangıç olacağını düşünüyorum. İnşallah bundan böyle sık sık bir araya gelip, biraz önce bahsettiğimiz ülke ve kamu çalışanları meselelerinde birlikte fikir alış verişinde bulunacağız. Bu cümleden olmak üzere tekrar hoş geldiniz diyorum.

ÜLKÜCÜ HABER: 25 Ocak’ta yaptığınız 9. Olağan Genel Kurul hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

GENEL BAŞKAN: Öncelikle 25 Ocak 2015 Pazar günü yaptığımız genel kurulun yüce milletimize, kamu çalışanlarımıza ve özellikle de TÜRKAV üyesi kamu çalışanlarımız için hayırlı uğurlu olmasını yüce Mevla’dan diliyor, genel kurulumuzu onurlandıran, başta siyasilerimize, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen bürokratlarımıza, Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikalarımızın genel başkan ve yönetim kurulu üyelerine, Ülkücü kuruluşlarımızın değerli temsilcilerine, ülkemizin hemen hemen tüm il ve ilçelerinde bulunan şubelerimizin çilekeş, fedakar şube başkan ve genel merkez üst kurul delegelerimize minnet ve şükranlarımı sunarım.Olağan genel kurulumuz büyük bir coşku ve heyecan içerisinde başlamış, kardeşlik ve sükunet ortamında devam etmiş ve sonuçlanmıştır.

Genel kurulumuzda başta ülke meseleleri ve TÜRKAV’ımızın problemleri, kamu çalışanlarımızın beklentileri ve sıkıntıları bütün detayları ile masaya yatırılmış, enine boyuna istişare edilerek, TÜRKAV’ımızın yeni dönemdeki stratejisi, çizgisi ve rotası belirlenmiş ve genel kurul sonunda gerek genel merkezimizde, gerekse şubelerimizde, gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

ÜLKÜCÜ HABER: Sayın Genel Başkan, biraz da zaten kamuoyunca yakinen bilinen TÜRKAV’ımızın geçmişinden, stratejisinden ve geleceğinden bahseder misiniz?

GENEL BAŞKAN:  TÜRKAV kimdir, nedir, görevi nedir ana başlıkları ile tanıtmak istiyorum.

TÜRKAV; kalbinde Yüce Türk milletinin engin sevgisini taşıyan, Türk İslam ülküsünü kendine ilke edinmiş, gerektiğinde bu yüce duygular için hiç düşünmeden canını feda edecek, görev anında hiçbir ayrım yapmadan milletimizin tüm fertlerine hizmet etmeyi kutsal bir görev bilen, kamuda verimliliğin artırılması için görevlerini layığı ile yapan T.C. kanunlarına yürekten bağlı, sonuç olarak Türk Milletine hizmeti ibadet sayan, fedakar kamu çalışanlarımızın buluştuğu yerdir.

Vakfımız 1986 yılında kurulmaya başlamış 1980 sonrasında, yani 1980 yılı sonrasının o sıcak atmosferinin, herkesin bu tür kurumları kurmaktan çekindiği, korktuğu günlerde, 1980 sonrasında kurulan ve ilklere imzasını atan ilk kuruluşlar arasında yer almaktadır.

1989 Mart ayında 1989/90 sayılı Yenimahalle 4. Asli Hukuk Hakimliği’nin kararı ile kurulmuş olup kısa sürede vakıf, şube ve irtibat sayısı 70’e üye sayısı ise 20.000’e ulaşmıştır.

Daha sonra da 1990’lı yıllarda başlayan sendikacılık hareketleri ile bünyemizden bazı arkadaşlarımıza her türlü lojistik, ekonomik vs. destek sağlayarak 1990 yılından itibaren Türkiye Kamu Sen Konfederasyonumuzun kuruluşunda her türlü yardım yapılmıştır. 1992 yılında çıkarılan Kamu Çalışanları Sendika Yasası sonucunda Türkiye Kamu Sen’in kuruluşu resmileşmiş ve bu yüce konfederasyon bu gün dev bir kuruluş haline gelmiştir.

ÜLKÜCÜ HABER: Sayın Genel Başkanım TÜRKAV’ımızın görevleri nelerdir? 

GENEL BAŞKAN: Efendim; TÜRKAV’ımızın ana görevleri kamuda görev yapan kamu çalışanlarımızı içtimai, sosyal ve kültürel yönden geliştirmek ve ihtiyaçlarını ortaya koyup, bu ihtiyaçlarını değişik uygulamalarla ilgililere ulaştırmak olarak düşünülebilir.

Vakfımız faaliyetleri içerisinde sempozyum, panel, toplantı gibi çeşitli yollarla ülke genelinde kamu çalışanlarının sorunlarına dikkat çekilmesi yolunda çalışmalarla ortak bir teşkilat kültürü oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bunun yanında dönemin siyasetçileri ve bakanları ile görüşmeler yapılmış, devleti ve milletiyle barışı tam arama mücadelesi veren kamu çalışanları sendikası Türkiye Kamu-Sen ile ortak bir tavır içerisine girmiştir.

TÜRKAV’ımızın görevlerini şöyle sıralayabiliriz:

1-Kamu çalışanlarımızı ekonomik yönden kalkındırmak. (Ülke genelinde şubelerimiz kanalıyla gıda, giyim vs. konularında ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulunmak)

2- Öğrenciler için şube bünyesinde ücretsiz kurslar açmak.

3-Üyelerimizin il dışını kazanan üniversite öğrencileri için öğrenci evleri açıp onların barınma ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Konya Şubemizin yirmi yedi yataklı misafirhanesi (18 öğrenci konaklamaktadır), Sakarya, Sivas, Antalya, Manisa ve Ankara’da olmak üzere öğrenci evlerimiz bulunmakta ve bu evlerde yüksek öğrenim gören 60 yavrumuza konaklama imkanı sağlanmaktadır.

Sonuç olarak TÜRKAV bünyesinde sadece tek bir işkolunda çalışanlarımızın buluşma noktası değil, kamuda görev yapan memur ve işçilerimizden, doktorun, öğretmenin, imamın, mühendisin, ormancının, veterinerin, enerji çalışanlarının, ulaştırma bünyesinde tüm çalışanlarımızın, hemşirelerimizin, hastabakıcılarının, üniversite çalışanlarımızın memurlarımızın ve işçilerimizin, öz cümle tüm kamu çalışanlarımızın ortak bir paydada buluştuğu sıcak bir yuva ve ana baba ocağıdır.

TÜRKAV bir aile, kamu çalışanlarının süzülmüş balıdır. Türkiye genelinde 80 şube, 30 temsilciliğimiz ve 100.000’e yakın üyemiz bulunmaktadır.

ÜLKÜCÜ HABER: Sayın Genel Başkan 2015 yılı genel seçimleri hakkındaki Vakfınızın görüşleri nelerdir?

GENEL BAŞKAN: Efendim, Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerindeki Vakfımızın tavrı, yurdumuzun bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine, Yüce Türk Milletinin ali menfaatlerinden ve mukaddesatından asla taviz vermeyen siyasi parti ve partilere sonsuz desteğimizin gayret ve çalışmalarımızın kimsenin şüphesi olmadan devam edeceğinin bilinmesi gerekmektedir. Ayrıca tüm kamuoyunun bilmesinde de fayda görülmektedir. Saygılarımla.

500.000'ne  Yaklaşan Takipçisi ile  Paylaşımları 4 Milyon Facebook Kullanıcısına Ulaşan Ülkücü Haber  FacebookSayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Sayfayı Beğenmelisiniz! Tıklayın !  http://www.facebook.com/ulkucuhaber

Ülkücü Haber

Twitter Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Tıklayın !  
http://twitter.com/ulkucuhabe
r

Ülkücü Haber 
Youtube http://www.youtube.com/UlkucuHaber1


Alışveriş Pazarınız
http://www.alisverispazarim.net

Haber Kaynağı: www.ulkucuhaber.comHaber okunma sayısı: 2978

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

buyuk-ayip

BÜYÜK AYIP!

12 Mayıs 2016 Perşembe 00:10
milletvekili-adayi-reklam-alani

Milletvekili Adayı Reklam Alanı

16 Mayıs 2015 Cumartesi 21:45
ulkucu-haber-tanitim-video

Ülkücü Haber Tanıtım VİDEO

24 Nisan 2015 Cuma 17:32

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL