24 Eylül 2018 Pazartesi

Parke sistre cila

ÜİD Turgutlu Şubesinden 1 Mayıs Basın Açıklaması

uid-turgutlu-subesinden-1-mayis-basin-aciklamasi

Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde, Ülkücü İşçiler Derneği Şube Başkanı Ramazan Kılınç, Dernek binasında yaptığı basın açıklamasıyla, 1 Mayıs işçi bayramını kutladı.
01 Mayıs 2017 Pazartesi 23:12

Basın açıklamasına; Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkan Yardımcısı Mehmet Dönmez,  Ülkücü İşçiler Derneği Turgutlu Şube Başkanı Ramazan Kılınç ve Yönetim Kurulu ile Dernek Üyeleri katıldı.

 

Dernek Başkanı Kılınç basına yaptığı açıklamasında; “Emeğiyle hayatını kazanan, alın teriyle geçimini temin eden ve milletçe elde ettiğimiz toplam milli gelire büyük katkılar sağlayan milyonlarca çalışanımızın gururla idrak ettikleri anlamlı bir günün içindeyiz. Ülkemizin kalkınmasında, daha üretken hale gelmesinde emekçilerin alın teri ve emeğinin büyük bir katkısı bunmaktadır.

Gün geçtikçe zorlaşan, işçi haklarını savunan kuruluşların etkisizleştirilmeye çalışması,  taşeronlaşma yolu ile işçileri köleleştirme, açlık sınırının altında çalıştırma düşüncesi, işçilerin aleyhine alınan kararlar, kazanılmış hakların işçilerin elinden alınması, iş güvenliği konusunda yeteri kadar çalışmaların olmaması, işçinin güvenliği olan kıdem tazminatının kaldırılmasıyla ilgili yapılan çalışmalar, bizleri ziyadesiyle üzmektedir.Emekçi kardeşlerimizin sorumlu temsilcileri olarak çalışma yaşamlarının daha iyi seviyelere ulaşması için hep birlikte gayret göstermeli, iş sağlığı ve iş güvenliğinin her şeyden önce bir hak ve sorumluluğunu hatırlamalıyız.  İş sağlığı ve iş güvenliği konusunda yaptırım gücü yüksek yeni kararlar alınmalı ve mutlaka uygulanmalıdır.  Ne yazık ki sözde işçi temsilcisi sarı sendikalar, yandaş taşeron ve işveren yetkilileri arasındaki danışıklı dövüşle askeri ücret ve toplu iş sözleşmeleri konusunda işçilerimizin hakları masalarda yok olmaktadır.  Bu durum insani ve ahlaki olmaktan çok uzaktadır.

Hükümetin bu konuda yaptırımı olmalıdır. Geçici işçi statüsünde çalışan işçilerimizin de kaideye bağlanmadan kadroya alınması şarttır. Bu konuda mücadelemiz sürecektir. Ülkücü İşçiler Derneği olarak her zaman işçilerimizin, emekçilerimizin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Tüm işverenler,  resmi kurumlar, yöneticiler ve çalışanlar iş birliği ile güvenli ve sağlıklı çalışma koşulları yaratmalıyız.

Ülkücü İşçiler Derneği olarak il ve ilçe teşkilatlarımız ve yüz binlerce üyelerimizle her zaman olduğu gibi bilge Liderimiz Sn: Dr. Devlet Bahçeli bey efendinin emrinde olduğumuzu bildiririz. İnsan hayatında en yüce değer olan emeğin alın terinin, üreterek çalışma gücünün kutlandığı bugünde tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs emek ve dayanışma gününün kutlar, alın teriyle helal kazancın peşinde olan milyonlarca Türk işçisinin hak ettikleri değerlerin görmesini, sosyal ve ekonomik haklardan koşulsuz faydalanmalarının sağlanması, emekçilerimizin daha iyi çalışma ve yaşam koşullarına ulaşmalarını dileriz.

Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin.”Şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Kaynak: Cemal Ciğiltepe/Turgutlu ÜİD Basın Sorumlusu

Yayınlama: Ahmet İLTER/ÜHAHaber okunma sayısı: 761

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL