22 Eylül 2018 Cumartesi

UHAFACE

Ülkücü İşçilerden ortak bildiri

ulkucu-iscilerden-ortak-bildiri

Etimesgut İlçe Başkanlığı’nda toplanan Ülkücü İşçiler Derneği Ankara İl Başkanlığı ve İlçe teşkilatları ortak bir basın bildirisi yayınladı.
18 Kasım 2015 Çarşamba 13:13

ANKARA (Ülkücü Haber) - Etimesgut İlçe Başkanlığı’nda toplanan Ülkücü İşçiler Derneği Ankara İl Başkanlığı ve İlçe teşkilatları ortak bir basın bildirisi yayınladı. MHP’yi olağanüstü kongreye taşıma çabasında olanlara prim verilmeyeceğinin açıklandığı bildiride, gerekirse küçülme yoluna gidilerek ülkücü iradenin söz sahibi yapılacağı anlatıldı.

“MHP’NİN TEK SAHİBİ ÜLKÜCÜ İRADEDİR”

Yayınlanan bildiri şöyle:

“Bizler Ülkücü İşçiler Derneği olarak 1 Kasım Genel Seçimlerini geride bıraktığımız şu günlerde, AKP’nin kirli siyasi hamlelerini devam ettirdiğini ve hatta elini partimizin içine kadar uzattığını görmekteyiz.

MHP’nin bir yan kuruluşu olarak doğrudan Parti Genel Merkezimizin güttüğü politikalar doğrultusunda işçi hareketine yön vermeyi amaçlayan kuruluşumuz, bu zorlu süreçte parti içi muhalefete mahal vermeyecek bir tutum içindedir.Bozkurt görünümlü aktrollerin, partimizi olağan üstü kongreye taşıma çabalarını AKP’nin bir kışkırtması olarak görmekte ve AKP’nin MHP’yi bitirme projesi olan bu çabanın karşısında ülkücü irade olarak durmaktayız.

MHP’yi olağanüstü kongreye taşımak için imza toplamaya çalışan kişiler arasında adı geçen Sinan Oğan’ın Azerbaycan Diaspora Bakanlığı’nın emrinde olduğu daha önce belgelenmiş ve 7 Haziran Seçimleri ardından partimizden ihraç edilmiştir. Bu kişinin daha sonra AKP borazanlığı yapan Sedat Peker ile ilişkileri de çeşitli kereler gündeme gelmiştir.

İhraç kararının iptalinin 1 Kasım’ın hemen ardından 2 Kasım günü açıklanması bile ilgili kişinin AKP ile doğrudan bağlantısının bir göstergesidir.

Genel Başkanlık için adı geçen bir diğer isim olan Meral Akşener ise DYP’den gelmiştir. Partimizi genişletip büyümeyi hedeflerken diğer partilerden aramıza katılmak isteyenlere olumlu yaklaşılmış ve bugün anlaşıldığı üzere hak etmedikleri görevler verilmiştir.

2007 yılında MHP’den milletvekili seçilen Akşener TBMM Başkan Vekili yapılmıştır. 2011 yılında da aynı durum söz konusu olmuştur. 7 Haziran Seçimlerinde de yine partimizden vekil olmuştur. Dışarıdan gelmesine rağmen partimizde en üst makamlarda görevler verilen Meral Akşener,  bir termal otelde Abdullah Gül ve Bülent Arınç ile neyi amaçlayarak gizli görüşmeler yapmıştır?

MHP’nin kendisine yüklediği anlamlara ihanet eden Akşener umarız yanlışını görür ve MHP içindeki truva atı rolünden vazgeçerek olağanüstü kongre bezirganlığına kalkışmaz.

Tüm bu süreçte tekrar görülmüştür ki; ülkücünün ülkücüden başka kardeşi ve yandaşı yoktur.  Bu mihmanda bizler Ankara İl Başkanlığımız ve İlçe teşkilatlarımız olarak, tüm MHP kuruluşları ve Ülkü Ocakları ile beraber eş güdümlü, sırt sırta faaliyetlerde bulunacağımızı tekrar hatırlatmak isteriz. 

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de artık dile getirdiği gibi gerekirse küçülmek pahasına aramızdaki ayrık otları temizlemek sureti ile; teşkilatçılığımızın gereği her türlü insiyatifi alarak, kurumumuzun her kademesinde sadece gerçek ülkücülerin iradesinin söz sahibi olması esas alınacaktır.”

TOPLANTIYA KATILANLAR

Bu arada Etimesgut İlçe Başkanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen istişare toplantısına MHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Süleyman Tamkoç, MHP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Peker, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy, MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Güner Gümüşay, Ülkücü İşçiler Derneği Ankara İl Başkanı Hakan Yiğit ve Yönetimi, Gölbaşı İlçe Başkanı İdris Gülhan ve Yönetimi ile Sincan İlçe Başkanı Mustafa Kebeci ile yönetimi katıldılar. Birlik mesajlarının verilip, ileriye dönük çalışma planları oluşturulan toplantının ardından Ülkücü İşçiler Derneği Ankara İl Başkanlığı ve İlçe Teşkilatları olarak bir de ortak basın bildirisi yayınlandı.

Haberin etiketleri:

SENDİKA


Haber okunma sayısı: 1272

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun