19 Ekim 2018 Cuma

Parke sistre cila

Adana’da şampiyon Kozan Ülkü Ocağı

adanada-sampiyon-kozan-ulku-ocagi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanlığı, ilçe ocaklar arası bilgi yarışması düzenledi
15 Kasım 2016 Salı 12:25

ADANA (Ülkücü Haber) - Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanlığı bünyesinde Ülkü Ocakları Ceyhan İlçe Başkanlığı’nın katkılarıyla, İlçe Ocaklar Arası Bilgi Yarışması düzenlendi.

İlçe Ülkü Ocaklarının ve bölge halkının katılımlarıyla Ceyhan’da gerçekleşen yarışma; vatanın temel taşları şehitlerimiz için saygı duruşu, İstiklal Marşı akabinde Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından düzenlenecek olan yarışmaya katılabilmek için kıyasıya soruları cevaplandıran genç ülkücüler, donanımları ve bilgi birikimleri ile göz doldurdu.

Ülkü Ocakları Kozan İlçe Başkanlığı yarışmada galip gelerek Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinin düzenleyeceği yarışmaya Adana’yı temsil hakkını kazanırken; Ülkü Ocakları Yüreğir İlçe Başkanlığı ikinciliği, Ülkü Ocakları Sarıçam İlçe Başkanlığı ise üçüncülüğü elde etti.

BAŞKAN DENİZ’İN KONUŞMASI



Yarışmanın açılış konuşması için kürsüye davet edilen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Soner Deniz, yaptığı konuşmada “Atalarımızdan miras kalan kültürümüzü, kutlu mazimize yakışır şekilde en yükseğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Cenab-ı Allah bu kutsal yolda hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Sözlerime son verirken bilgi yarışmasını kazanan ilçemiz Genel merkezimizin düzenleyeceği Türkiye finalinde Adana'mızı temsil edecektir. Şimdiden tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim’’ dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Soner Deniz, konuşmasında şunları söyledi:

‘’Kıymetli misafirler, Ülkü ocakları olarak amacımız eğitsel ve kültürel faaliyetlerle Bilge Liderimiz sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin önemle işaret ettiği 2023 Lider Ülke Türkiye'nin milliyetçi-ülkücü kadrolarının oluşmasında gençlerimize destek olmaktır.

 Amacımız Gençlerimizin, Türk-İslam medeniyetinin sahip olduğu zengin kaynaklardan beslenerek; ilmi ve ahlâkı kendilerine rehber edinmesi, karşılaştığı problemlere akılcı ve mantıklı çözümler üretmesi, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek Ülkemizin daha da gelişmesinde etkin rol oynamaktır. Bizler biliyoruz ki gelecek bizimle gelişecek.

İşte bu yüzden Ülkücü-milliyetçi Türk gençleri olarak sizlerin çalışkan, bilgili ve azimli olması gerekmektedir. Büyük Türk milletinin layık olduğu huzur ve refaha kavuşması siz Türk gençlerinin kararlı ve gayretli olmasına bağlıdır. Milletimizin önüne çıkacak olan engelleri aşacak olan da, Türkiye'nin geleceğini inşa edecek olan da sizlersiniz. Karşınıza çıkacak engelleri aşacak kudret ise damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.

Disiplinsiz, metodsuz ve plansız bir yere varmak mümkün değildir. Cennet mekan başbuğumuz Alparslan Türkeş beyin belirttiği gibi "dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder" sözünden hareketle il ve ilçe teşkilatlarımız büyük bir inanç ve disiplin içerisinde Ülkücü-milliyetçi hareketin başarıya ulaşması için eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Atalarımızdan miras kalan kültürümüzü, kutlu mazimize yakışır şekilde en yükseğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Cenab-ı Allah bu kutsal yolda hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Sözlerime son verirken bilgi yarışmasını kazanan ilçemiz Genel merkezimizin düzenleyeceği Türkiye finalinde Adana'mızı temsil edecektir. Şimdiden tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.’’ 

RD/ÜHA

Haberin etiketleri:

ramazan


Haber okunma sayısı: 2892

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ulku-ocaklarindan-medya-atilimi

Ülkü Ocakları’ndan medya atılımı

26 Aralık 2016 Pazartesi 14:25
adanada-sampiyon-kozan-ulku-ocagi

Adana’da şampiyon Kozan Ülkü Ocağı

15 Kasım 2016 Salı 12:25
sehitlerin-anisina-fidan

Şehitlerin anısına fidan

07 Kasım 2016 Pazartesi 22:21
sehitler-icin-eller-semaya-kalkti

Şehitler için eller semaya kalktı.

18 Ekim 2016 Salı 21:03

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun