19 Ekim 2018 Cuma

UHAFACE

Ülkü Gülleri, Mezarları Başında Dualarla Anıldı

ulku-gulleri-mezarlari-basinda-dualarla-anildi

Baharını göremedikleri hayatın zemherisinde gül açan, İki güzel insan, İki Ülkü devi, iki ahiret kardeşi olan Halil Esendağ ve Selçuk Duracık Şahadetlerinin 33. yılında İzmir’de bugün mezarları başında dualarla anılırken, 20.02.2015’de İzmir’de Tarih okurken, Tarih yazan yiğidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’da unutulmadı.
05 Haziran 2016 Pazar 23:19

 Anma etkinliğine, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı İskender Tunç, Turgutlu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Cemal Gürefe, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Turgutlu İlçe Teşkilat Başkanı Ahmet Köktopçu, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Turgutlu İlçe Kadın Kolları Başkanı Rahime Eraslan, Turgutlu Belediye Meclis Üyesi Yaşar Kozak, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Manisa eski İl Genel Meclis Üyesi Halil Turkut ile çok sayıda Ülkücüler katıldı.

           

Anma etkinliği Ülkücü Şehitler Halil Esendağ ve Selçuk Duracık’ın kabirlerine ziyaretle başladı. Ziyarette Turgutlu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Cemal Gürefe Şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıp, dua okuduktan sonra çam fidanı dikip suladı.

 Eski İl Genel Meclis Üyesi ve Emekli Din görevlisi Halil Tukut’ta ziyarette Kuran-ı Kerim Tilavet-i ve Yasin-İ Şerif okuyup dua yaptırdı. Buradaki ziyaret sonrası, Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun kabrine gidildi. Kabre karanfil bırakılıp dualar edildikten sonra İzmir’de ki ziyaret sona erdi.

 Ziyaret sonrası, Turgutlu’ya dönüş yapan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı İskender Tunç, Turgutlu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Cemal Gürefe, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Turgutlu İlçe Teşkilat Başkanı Ahmet Köktopçu, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Turgutlu İlçe Kadın Kolları Başkanı Rahime Eraslan, Turgutlu Belediye Meclis Üyesi Yaşar Kozak, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Manisa eski İl Genel Meclis Üyesi Halil Turkut ile çok sayıda Ülkücüler, Turgutlu Kabristanlığında ki tüm Ülkücü Şehitleri ve TSK Şehitlerini de tek tek ziyaret edip, mezarlarına karanfiller bırakılıp dualar ettiler. Ziyaretin sonunda Ülkücü Şehit Selçuk Duracık’ın annesi Birsen Duracık ve babası Emrullah Duracık’ın mezarlarıda ziyaret edilerek dualarla yad edildiler. Ardından Şehrin üç ayrı noktasında Şehitleri için gün boyunca dökülen lokma hayrına geçildi.

 

 

Yapılan tüm ziyaretler sonrası, Turgutlu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Cemal Gürefe yaptığı açıklamasında; “Atalardan bize kalan emanettir bu Vatan, Bastığın yerleri tanı altında Türktür yatan !Tek suçları Vatan sevmek , Millet yolunda yardan ve serden geçmek olan Ülkücüleri ölümle korkutabileceğini sananların uykularını kaçıran bir Şehadet mevsimidir bu gece.. Hafif yağmurlu bir gecede toprak kokusu ile Allah'a varanların , dar ağacında evliya tevekkülü ile atalarının kutlu konaklarına erişen yiğitlerin vuslat gecesidir..  Bu gece Kasabalı Selçuk'un şehit olduğu , Halil kardeşi ile Muhammed Mustafa'ya kavuştuğu gecedir.. 5 Haziran 1983'te Kenan Evren’in kahrolası emri ile dar ağacına çıkan Selçuk Duracık ve Halil Esendağ'ı şehadetlerinin 33. Yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.. Ruhları şad olsun..”Dedi.

 

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı İskender Tunç ise yaptığı açıklamasında “Bugünlere kolay ulaşmadık. En büyük delilimiz işte burada hayatının baharında din için, devlet için, Türklük içi toprağın kara bağrında yatan şehitlerimizin kabridir. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”Dedi.

Ahmet İLTER/ÜHA

Haber okunma sayısı: 3097

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ulku-ocaklarindan-medya-atilimi

Ülkü Ocakları’ndan medya atılımı

26 Aralık 2016 Pazartesi 14:25
adanada-sampiyon-kozan-ulku-ocagi

Adana’da şampiyon Kozan Ülkü Ocağı

15 Kasım 2016 Salı 12:25
sehitlerin-anisina-fidan

Şehitlerin anısına fidan

07 Kasım 2016 Pazartesi 22:21
sehitler-icin-eller-semaya-kalkti

Şehitler için eller semaya kalktı.

18 Ekim 2016 Salı 21:03

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun