19 Ekim 2018 Cuma

UHAFACE

ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN DOĞU VE GÜNEYDOĞU ATAĞI

ulku-ocaklarindan-dogu-ve-guneydogu-atagi

OLCAY KILAVUZ, "TERÖRÜ EĞİTİMLİ TAHSİLLİ GENÇLERİMİZLE YENECEĞİZ" Ülkü Ocakları Doğu ve Güneydoğu illerinde vatandaşları yalnız bırakmamak için sahalarda. Bu kapsamda Doğu ve Güneydoğu İlllerine çıkarma yapan çıkan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "devletin vurdumduymaz tavrına karşı, bir karış toprağımızı feda edemeyiz. Terör belasını eğitimli gençlerimizle yeneceğiz " dedi.
01 Mart 2016 Salı 20:09


Doğu Çıkarmasına Van'dan Başlayan  Genel Başkan Kılavuz'u Van Ülkü Ocakları Başkanı Yakup Özgen ve Ülküdaşlar   karşıladı.  Ziyeretlerede Gündemedeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan  Genel Başkan Kılavuz, İhanet süreci ve terör belasının kurtulmanın yolunu açıkladı. Kılavuz,  " Geçtiğimiz süreçte de defeatle vurguladığım üzere öz vatanından kopartılmak istenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu bizim için oldukça önemlidir. Ülkü Ocakları’nın sancağını devraldığımız ilk günlerde de ziyaretlerimize bu bölgeden başlamış, çeşitli temaslarda bulunarak vatandaşlarımızın asla yalnız olmadığını göstermek üzere birlik ve beraberlik mesajları vermiştik. Çünkü Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Devletimiz maalesef kontrolü el altından PKK’ya bırakmıştır. Gündemde çıkan haberlere de bakıldığı zaman yol kontrolleri, vergi toplama gibi girişimler bunun apaçık göstergesidir. Dağdaki teröristler ovaya inmiş, vatandaşlarımızı baskıyla yıldırmaya ve teröre destek vermeye zorlamaktadır. 

Mevcut siyasal erkin temsilcileri ise psikolojik ve üniter tahribatın boyutlarından habersiz sahte kahramanlık kokan açıklamalarla yetinmektedir. Buna karşılık Ülkücü Hareketin neferleri olarak bizler devletin vurdumduymaz tavrına karşı vatanımızın bir karış toprağını göz ardı edemeyiz. Bu sebepten dolayı Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbalin tehlikede olduğunu görerek daha fazla çalışmalıyız. Omuzlarımızdaki bu ağır sorumluluğun bilincinde olmalı “Önce Türkiye” diyerek geçmişte olduğu gibi bugün de vatanımızın birliği ve dirliği için fedakarlık göstermeliyiz. Sizlerin de bu çabayı göstereceğinizden  en ufak bir kuşkum yoktur. İnşallah Doğu Anadolu’da Ülkü Ocakları’nın kutlu sancağını hep birlikte dalgalandıracak, Hareketimizin ideallerini gerçekleştirmek için omuz omuza çalışacağız" dedi.

Daha sonra Van Ülkü Ocakları’ndan ayrılan Kılavuz beraberindekiler ile birlikte Erciş Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Ocaklı gençlere yönelik yaptığı konuşmada eğitim-öğretimin önemine dikkat çeken Kılavuz şöyle konuştu:

“Bölgedeki terör belasından üstesinden gelecek olanlar tahsilini tamamlamış, kendini iyi ve doğru bir şekilde yetiştiren gençlerimizdir. Bilginin cehaleti yeneceği, karamsarlığı ve ufuneti ortadan kaldıracağı günler yakındır. Sizleri yolunuzdan çevirmeye, bataklığa çekmeye çalışanlara asla fırsat vermeyin. Mutlaka eğitiminizi tamamlayın. Bu yolda gayret sizden destek bizdendir.”Van, Muş, Siirt,  Bingöl, Malatya, Elazığ'da ülküdaşlar ve  vatandaşlarla bir araya gelen  Genel Başkan Kılavuz bölgenin son durumu yakından gözledi. Her türlü engellemelere rağmen  çalışmaların tüm  hızıyla  devam ettiğini dile getiren  Genel Başkan Kılavuz,“Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’ne sürekli olarak ziyaretler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu ziyaretlerimizde sadece Ocak binamıza gitmiyoruz. Esnafımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız ile bir araya gelerek onların dertlerini dinliyoruz. Kısacası birilerinin bunlar Sivas’ın ötesine geçemez naralarına sadece gülüp geçerek halkımızla kucaklaşıyoruz. Bölgede yer alan Ocaklarımız da faaliyetlerini her türlü engellemeye ve provokasyona rağmen bu minvalde yürütüyor. Türk Milleti’nin yaşadığımız coğrafyada asırlardır bir ve beraber olduğunu, bölgedeki vatandaşlarımızla hiçbir problemimizin ayrı, gayrımızın olmadığını tekraren belirtmek istiyorum. 

1000 yıllık kardeşlik harcımızı koruyacak, milli birliğimize ve bütünlüğümüze kasteden düşmanların çabalarını boşa çıkaracak olan yegane yapı Ülkücü Harekettir. İktidar temsilcileri bölge insanını ötekileştirerek öz yurtlarından koparmaya çalışmaktadır. Vatandaşlarımız yalnız bırakılarak terör örgütüne mahkum hale getirilmeye çalışılıyor. Gerek bizler gerek bölgedeki vatandaşlarımız oynanan oyunun farkındadır. Bölgedeki Ocaklarımız tüm engellemelere rağmen faaliyetlerini sürdürecektir. Bizde Ülkü Ocakları Genel Merkezi olarak Doğu ve Güneydoğu ziyaretlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Öncelikle bölge ocaklarımızı ziyaret etmekle birlikte sokak sokak, kapı kapı gezerek, sıkılmadık el dinlemedik dert bırakmayarak çalışmalarımızı aratarak devam ettireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kimsenin bölmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Genel Başkan Kılavuz Malatya ziyaretleri sonrasında  Doğu ve Güneydoğu programını tamamla


Haber Kaynağı: www.ulkucuhaber.com

Haberin etiketleri:

ÜLKÜ, OCAKLARI'NDAN, DOĞU, VE, GÜNEYDOĞU, ATAĞI


Haber okunma sayısı: 27631

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ulku-ocaklarindan-medya-atilimi

Ülkü Ocakları’ndan medya atılımı

26 Aralık 2016 Pazartesi 14:25
adanada-sampiyon-kozan-ulku-ocagi

Adana’da şampiyon Kozan Ülkü Ocağı

15 Kasım 2016 Salı 12:25
sehitlerin-anisina-fidan

Şehitlerin anısına fidan

07 Kasım 2016 Pazartesi 22:21
sehitler-icin-eller-semaya-kalkti

Şehitler için eller semaya kalktı.

18 Ekim 2016 Salı 21:03

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL