21 Ekim 2018 Pazar

Parke sistre cila

Ülkü Ocaklarından Türkmeneli Açıklaması

ulku-ocaklarindan-turkmeneli-aciklamasi

Suriye'de savaş tüm hızıyla devam edip Türkmen beldelerini yerle bir ederken, Irak'ta da Türkmenlere yönelik saldırılarda yaklaşık bir haftadan beri artış görülmektedir.
11 Mart 2016 Cuma 19:57

Bölgenin demografik yapısını değiştirmeyi hayal edenler Türk kültürünün nakış nakış motifleriyle bezediği kadim coğrafyamızı hedef almaya devam etmektedir. Irak Türklüğünün sembolü Kerkük'ün Tazehurmatu kasabası hedef alınmakta yine Türkmen yerleşimi olan Selahaddin ilinin Tuzhurmatu ilçesinde gerginlik gün geçtikçe artmaktadır. Türküleri ile yüreklerimizi titreten güzide şehrimiz Kerkük'ün Tazehurmatu kasabasına terör örgütü IŞID tarafından yapılan hain saldırılar had safhaya ulaşmıştır.

    Kerkük Devlet Hastanesinin verilerine göre 8 Şubat 2016'da gaz zehirlenmesi sebebiyle 3'ü ağır olmak üzere 11 yaralı hastaneye kaldırılmıştır. 9 Mart 2016 tarihinde ise aynı hastaneye gaz bombası sebebiyle 30'u ağır olmak üzere 227 yaralı soydaşımız müracaat etmiştir. 10 Mart 2016 tarihinde öğle saatlerine kadar yine Kerkük'e 100 kadar yaralı soydaşımızın ulaştırıldığı göz önünde bulundurulduğunda vahim tablo daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Terör örgütü IŞID'in klor ve hardal gazı içeren bombalarla gerçekleştirdiği hain saldırılar sivil Türkmen soydaşlarımızı hedef alırken yine dünyanın suskunluğu dikkat çekmektedir. IŞID terör örgütünün Kerkük'ün dibine kadar gelmesini fırsat bilen peşmerge ise bunu fırsata dönüştürmeye çalışmakta ve Kerkük'ü sözde bölgesel yönetimine dahil etmenin hayalini kurmaktadır. Diğer yandan Tuzhurmatu'da ise Türkmen soydaşlarımız üzerinden yaratılmaya çalışılan mezhep gerginliği her geçen gün etkisini arttırmaktadır.  Kısacası Irak' ta Türkmen varlığı bir bütün olarak ele alınmakta bir yanda Irak merkezi yönetimi basiretsiz anlayışını devam ettirmekte, diğer yanda ise küresel sermaye sahipleri işleyen planlarının mutluluğunu yaşamaktadır.

    Türkmen soydaşlarımız bu haldeyken kararlı bir tutum sergilemesi gereken Türkiye Cumhuriyeti yöneticileri ise bu milli davayı görmezden gelmektedir. Türkiye bu yangına dur demeye soydaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamaya mecburdur. Zira tüm her şeyden azade bölgedeki Türkmen unsurunun yok edilmesi Türkiye'nin güvenliğini çok yakından alakadar etmektedir. Terör örgütünün işgalinin sebebiyle boşalan Türkmen beldelerinin peşmergenin ve bölücü terör örgütünün komşu ülkelerdeki kollarının yerleştiği aşikârdır. Eğer katledilenlerin Türk olması mevcut yöneticiler için yeterli değil ise bölgede aynı zamanda vicdanlar da katledilmektedir. Eli kanlı IŞID terörü sözde İslam adına her biri iman kalesi Türkmen kardeşlerimizi birer birer yok etmektedir. Camiler bombalanmakta, ufacık çocuklara tarifi imkânsız acılar yaşatılmaktadır.

Türkiye'yi yönetenler artık bu sese kulak vermeli, tutarsız dış politikasını bir an evvel terk etmelidir. Aksi takdirde köklü Türkmen şehirlerinden Erbil gibi Kerkük'ün de demografik yapısı değiştirilecek, Tuzhurmatu'da Süleymaniye gibi gerçek kimliğini yitirecektir. Ülkü Ocakları olarak yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecek ve bir tek ülküdaşımız kaldığı sürece soydaşlarımızın yalnız olmadıklarını en gür şekilde haykıracağız. Bu vesileyle mevcut iktidarı tekrar göreve davet ediyor, başta Türkmeneli'nde şehit düşen soydaşlarımız olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
 Olcay KILAVUZ

  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

   Genel Başkanı

Haber Kaynağı: www.ulkucuhaber.comHaber okunma sayısı: 2947

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ulku-ocaklarindan-medya-atilimi

Ülkü Ocakları’ndan medya atılımı

26 Aralık 2016 Pazartesi 14:25
adanada-sampiyon-kozan-ulku-ocagi

Adana’da şampiyon Kozan Ülkü Ocağı

15 Kasım 2016 Salı 12:25
sehitlerin-anisina-fidan

Şehitlerin anısına fidan

07 Kasım 2016 Pazartesi 22:21
sehitler-icin-eller-semaya-kalkti

Şehitler için eller semaya kalktı.

18 Ekim 2016 Salı 21:03

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun