16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Kemal Paşa

Erdal Koca

Erdal Koca

E-Posta : erdal@erdalkoca.com

Yaklaşık on yıl kadar önceydi, İzmir’in Kemal Paşa İlçesine gitmiştim ve o zamanlar bu güzel beldemiz henüz bakir bir klasik Anadolu İlçesiydi. 
Kirazıyla meşhur, yeşillikler içerisinde şirin bir küçücük ilçe olup, halkının büyük bir kısmı Erzurumlu vatandaşlarımızdan oluşuyordu.
On yıl sonra gene bu güzel ilçemizdeyim. Sabah erkenden kalkıp, ana cadde üzerinde bir pastane aradım. Zira ara yerlerde bulmak imkânsız. Bulduğum ilk pastanede ev yapımı böreklerle kahvaltı yaptıktan sonra bir gazete bayisi buldum, gazetemi alarak bahçeli bir kahvehanede hem çayımı yudumladım ve hem de gazeteye göz attım. Her taraf bomboştu.
Haberlerde her zaman olduğu gibi, ateş düşmüş ocaklar, şehit haberleri, bölücü cenazesini omzunda taşıyan hükümet ortağı partinin vekillerini okudum.
Bu kısmına tekrar döneceğim ama ilk defa iktidar partisinden olan belediyenin bu on yıl zarfında ilçeye hiç ama hiç hizmet etmediğini üzülerek gördüm. Zira on yıl öncesi ile on yıl sonrası arasındaki tek farkın sadece yollara asfalt dökülmüş olması ki, bu hizmette ilçe belediyesinin değil, İzmir Büyük Şehir Belediyesinin bir hizmetidir.
Amacım belediye başkanını veya seçildiği partiyi karalamak değil. Belki de yapmak istediklerine ayrı partilerden olması sebebiyle büyük şehir belediyesi onay vermemiştir. Ama gene de ilçe belediyesi olarak birçok şeyler yapılabilirdi. Kastettiğim hususlar bunlardır.
Şehrin içindeki yollar ayrılmamış, kaldırımlar yapılmamış, hele de o güzelim dünya kriterleri üzerindeki içme suyundan eser kalmamış. 
İzmir’den Kemal Paşa yaklaşık yirmi kilometre ki, İstanbul merkezi ve ilçeleri arasındaki en kısa mesafelerden biri ama arada boş alan yoktur.
Kemal Paşa halkıyla henüz konuşma fırsatım olmadı. Böyle bir fırsatım olursa onu da deneyip gene bu sayfada paylaşacağım.
Gazete sayfalarına tekrar dönecek olursak, çoğu gazete ülkedeki kan deryasından bahsederken bazı gazeteler eften püften haberlerle olayları geçiştirmeye çalışmış. Bazıları ise güvenlik güçlerinin bazı medya organlarına yaptığı baskınları baş haber yapmış. Oysa baskın yapılan bu gazeteler Anayasa oylamasında ölülere bile anayasa evet oyu kullandırılması gerekir diyerek hükümete destek vermişlerdi.
Şimdi ise terör örgütleri ile pazarlık yapılırken çözüm süreci rafa kaldırılmış, ülkede oluk oluk kan akmakta, güvenlik gerekçesiyle 1 Kasım da seçimin yapılıp yapılamayacağı tartışılırken, bu medya grubuna terör örgütü damgası vurulmuş ve biz nereden yanlış yaptık diye kara kara düşünmekteler.
Saygı değer okuyucular: bu ülke bizim! Ülkemiz aleyhinde cereyan eden olaylara oh olsun diyemeyiz, demiyoruz da. Eğer oh olsun diyen varsa kim olursa olsun samimiyetinden şüphe ederiz. Lakin ülkenin bu hale gelmesi mevcut hükümetin bu paçavralara bu kadar itibar göstermesinin sonucudur. Yüce Türk Yargısı bunların ayaklarına götürüldü, beraat ettirildi, adına da çözüm denildi ve bu süreçte bir yetkilin ifadesiyle bu eli kanlı örgüt, kendilerinin dahi hayal edemeyeceği ölçüde güçlendi, ülkedeki teröristlere ve terör odaklarına silah dağıttılar. 
Şimdi ise, ÇÖZÜM SÜRECİ BUZDOLABINA KONULMUŞ! 
Soruyorum: diyelim ki 1 Kasım seçimlerinde gene bunlar tek başına iktidar oldu. Bu buzdolabına konulan sürece kiminle devam edecekler?
Suriyeli göçmen çocukların kıyıya vurmuş cesetleri üzerinden siyaset yapılıyor. Hiç merak ettiniz mi bunun sebebi kim…
Gene görüşürüz efendim.
 


03 Eylül 2015 Perşembe 10:55
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL