16 Ekim 2018 Salı

Parke sistre cila

ŞİMDİ BİZ İNSAN DEĞİL MİYİZ?

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr


Adam Diyarbakır Emniyet Müdürü olmuş. 25 yıldır devlet adına polis olarak, emniyetçi olarak görev yapmış. Son atandığı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevine başlar başlamaz;

“ Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız, insan değilsiniz.” deyiveriyor.  Devamında ise, “ bir çocuk dağa çıkmışsa hepimizin bunda payı var.” Buyuruyor.

Bu sözleri, “aferin, bravo, ezber bozdun. işte ülkenin böylelerine ihtiyacı var, barış için bunlar gereklidir.” Diyerek ; bir kısım siyasetçiler, özgürlükçü medya mensupları ! libareller, bölücüler, sözde dinci yazar çizer takımı, sözün özü kendini entel dantel olarak görenler emniyet müdürünü alkışladılar. Ancak alkışlayanlardan kat kat daha fazlada kınayanlar oldu. Onlarda öfkelendiler haklı olarak.

Bir vatandaş olarak biz de bu sözlerden nasibimizi aldık. Ben asla teröristlere acımadım, acıyamam, Allah beni böyle bir zillete düşürmesin. Böyle oluncada Bay Polis müdürünün hakaretine uğramış oldum. Çünkü bana ve benim gibi düşünenlere açıkça “insan değilsiniz, insan olamazsınız.” dedi.  Ne hikmetse bizi insanlıktan çıkarttı. Başka bir yere de koymadı, yani  başka bir mahlukla eş değer yapmadı.

Ayrıca sözlerinin devamında bölücü katillerin dağa çıkmasında tüm ülke insanımızında sorumlu olduğunu ifade ederek; köydeki çiftçiden- esnafa, işsize, işçiye, emekliye, memura, serbest meslek erbabına daha doğru bir ifadeyle 7’den 70’e hepimize suç isnat etti. Anlaşılan tümdengelimci bu emniyet müdürü ayrım yapmadan herkese sallıyor! Kendisi gibi düşünmeyenlere “insan değildir.” Diyecek kadar, aklını-fikrini başkalarına kiraya vermiş bir zavallı.

Bu sözlerin iktidar partisi ve yandaşlarında oldukça farklı dalgalanmalara sebep olduğunu hep beraber yaşadık. İktidar yalakası medya, özellikle iktidar partisinin Güneydoğulu milletvekilleri bir de “ağlayan adam” daha doğrusu hükümetin “Ağlamadan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Arınç”, polis müdürünün sözlerine balıklama atladılar. “Biz de aynı düşünüyoruz, aynen katılıyoruz.” dediler. Dolayısıyla bunlarda bizlere “insan olmadığımızı” söyleyen densizle birlikte hakaret etmiş oldular.

Başbakanınsa bir gün sonra bu sözleri söyleyen zavallıya cevap vermesi ortalığı iyice karıştırdı. Polis müdürünü destekleyen iktidar mensupları apışıp kaldı. Haydi bazı güneydoğu kökenli milletvekillerini biliyoruz. Sözde entel gazetecileri biliyoruz. İktidarın yalakalığını yapanlarda malum. Peki, Gaflar Bakanı zata ne demeli? Aslında biz Arınç’ın sözlerine şaşırmadık. İktidarın, zihniyetinin arkasında ki düşüncelerin gün yüzüne çıkmasıdır. 

Arıncın bu çıkışı karşısında, Başbakanın tepki koyma zorunluluğu vardı. Çünkü, iktidar, bugüne kadar her hassas konuda aynı şeyi yapmadı mı? Yani “iyi polis-kötü polisi” oynamadı mı? Bu milleti kandırmak için her konuda biri nalına, biri mıhına vurmadı mı? Siz inanıyor musunuz; 40 yıllık Milli Görüş felsefesinde yoğrulmuş, Erbakan hocaya birlikte karşı çıkmış, gömleği birlikte çıkartmış, yeni partilerini birlikte kurmuş, 10 yıldır da Bakan olarak kabine de ya da TBMM Başkanı olarak hep ülke yönetiminde olan Arınç’ın Başbakanla ters düşmesi mümkün mü? Ya da başbakanın ondan farklı düşünmesi mümkün mü? Bence değildir.

Bu konuda Başbakanın tepkisinin, samimiyetinin test edileceği tek husus Emniyet Müdürünün hemen görevden alınması olacaktır. Aksi halde bizim “iyi polis-kötü polis” oyunu düşüncemiz daha da netleşecektir.

Şimdi gelelim Güven  Recep’in sözlerine, bu denli seviyesiz, bu denli densiz birine ne diyelim. Çünkü o zaten bizi insanlıktan çıkarttı. Zavallıya Allah müstehakını versin deyip Allah’a havale etmek, bir de hakkında dava açıp şu insanlık meselesini halletmek gerekiyor.
Bizim bu zata söyleyecek son sözümüz; o çok sevdiği dağdakilerle birlikte, ahirette mazlumların ve şehitlerimizin karşısında hesap vermelerini dilemek olacaktır.

Al sepetten bir …. daha misali, şimdide Tunceli Emniyet Müdürü ortaya çıktı. Anlaşılan daha başka Emniyet Müdürleri de ortaya çıkacak.  Diyor ki; “Tunceli’ye Alevi polis isterim.” Anlaşılan yarın başka biri de, Artvin’e şu tip polis isterim, Bursa’ya şu tip, Diyarbakır’a başka bir tip polis isteyecek. Nereye gidiyoruz? Bunlara bu sözleri kim söyletiyor? Hükümeti yönetenler, başta Başbakan olmak üzere neden gereğini yapmıyorlar? Yoksa onlarda mı böyle düşünüyor? Görünen o ki; bizi kendi içimizdekiler lime lime edip birbirimize düşürüp bu ülkeyi, bu Cumhuriyeti ortadan kaldırmak istiyorlar. Sanıyorlar ki, bu alçaklığa Türk Milleti tahammül edecek. Asla etmeyecektir.

 

 


17 Ekim 2012 Çarşamba 23:50
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun