19 Ekim 2018 Cuma

Parke sistre cila

ACI İTİRAF..!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Cumhurbaşkanı ile bölücü başının maşası Demirtaş arasındaki polemik bir itirafın da acı bir tezahürü olarak kayıtlara geçti. Siyasi iktidarın yıllarca PKK terör örgütünün ve yandaşlarının kanlı eylemlerine nasıl sessiz kaldığının itirafıdır aslında bu polemik…
Bölücü başının maşası, “Saldırılar saraydan planlanıyor” deyince, Cumhurbaşkanı öfkeyle şunları söylüyor: “Bu aslı astarı olmayan terbiyesizce bir ifade. Onun abisi ‘dağda’ Fırsat bulsa oda dağa gider. Her şeyden önce bu şahıs, 6-7-8 Ekim’deki 50 kişinin öldüğü o katliamların baş sorumlusudur.”
Evet dostlar, bu itiraf ülkemizin kimlerin elinde oyuncak olduğunu, yasa ve anayasanın nasıl çiğnendiğini, katillerin hainlerin nasıl korunduğunu açık bir şekilde göstermektedir.
Lütfen şimdi geçtiğimiz Kurban Bayramı’nın filmini geri sarıp, hafızalarımızı tazeleyelim. Bir “Kobani” (Ayn-el Arap) gürültüsü başlatılmıştı ülkemizde. PKK ve bölücü yandaşları IŞİD’in Kabani’ye saldırısını fırsat bilip, “Türkiye neden buraya müdahale etmiyor?” diye ayaklanma başlatmıştı. Ayaklanmanın fitilini ise bölücü başı bebek katilinin maşası Demirtaş ateşlemişti. Bütün bölücü hainleri sokağa davet etmiş, isyan başlatmıştı. Aralarında KESK gibi sözde sendika ve sivil toplum örgütleri de aynı şekilde isyan çağrıları yapmışlardı.
Sonuçta Kurban Bayramı’nın 4. Günü olan 6 Ekim’de (2014) Türkiye’nin dört bir yanında başlayan isyan 3 gün sürmüştü. Tam 38 vilayet, 100’ü aşkın ilçede kan dökülmüş, ortalık yakılıp yıkılmıştı.  İçişleri Bakanlığı’nın verileri ile hasar tespiti şöyleydi: 60’a yakın ölü, 2 polis şehit, yüzlerce yaralı…  Binin üzerinde kamu binası ve işyeri yakılmış tahrip edilmiş, binlerce kamu ve vatandaşın aracı yakılmış, kullanılamaz hale getirilmişti.  Eylemlere resmi kayıtlarla 121 bin kişi katılmıştı. Sonuç; “Ölen ölür, kalan sağlar bizimdir!”
“Aman, barış süreci zarar görmesin! Aman, genel seçime 1 yıldan az zaman kaldı. Bunların üzerine gitmeyelim. Seçim öncesine kadar barış yaparız. O zamana kadar vatandaş unutur.” Evet, bu anlayışla siyasi iktidar Anayasamızda ve yasalarımızda ağır suç olan, “İsyana teşvik ve halkı birbirine kırdırma” alçaklığının üstünü örttüler.  PKK yandaşları ve katil başının maşası Demirtaş’ın yaptıkları yanlarına kar kaldı!
Bugün “ortaklık bozuldu.” İtiraflar başladı. Eyy Cumhurbaşkanı! Basit ikbal hesapları içinde üstünü örterek, sana göre 50 bize göre 60’dan fazla insanımızın katline seyirci kalmakla büyük bir vebal altındasınız. Demirtaş denilen maşa kadar kabahatlisiniz. Daha kötüsü, milyarlarca liraya mal olan eylemler sonrasındaki zararların Devlet tarafından karşılanacağını açıklayan bir İçişleri Bakanınız ve zararları vatandaşın sırtından tanzim eden bir hükümetimiz var. Siz bu yetkiyi kimden alıyorsunuz? Eylemlere katıldığını söylediğiniz hainlere neden bedelini ödetmiyorsunuz? 121 bin hain kan dökecek, can alacak, binlerce bina, işyeri ve aracı yakacak, bedelini halk ödeyecek..!
Vatandaşların çocuklarının rızkından kestiği ve alın teri ile kazandığını vergi olarak devlete ödeyecek, Sizde bölücü saldırıların ve ihanetin bedelini halka hem canıyla ve hem de malıyla ödeteceksiniz. Sizin insanlığınız bu mu? Sizin Müslümanlığınız bunu mu gerektiriyor? Emeğimizi ve geleceğimizi hainlere peş keş çekenler, Size söyleyeceğimiz tek söz; İki cihanda da bedbaht olasınız inşallah..!


31 Temmuz 2015 Cuma 21:14
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun