16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Acı itiraflar vicdanları kanatıyor

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Devleti yönetenlerin acı itiraflarını ibretle okuyalım… Sonra durup düşünelim. Bu aymazlığın sorumluları hesap vermezse ve bedel ödemezse, şehitlerimiz hepimizden davacı olur. Bölücü teröre hoşgörü gösterdikleri için yöneticilerimizden ve kınamadığımız için bizlerden… Biz vicdani olarak haykırıyoruz; Sorumluluklarını yerine getirmeyenleri kınıyoruz. Kınamaya da devam edeceğiz.
DEVLETİ YÖNETENLER, HER GÜN BİRER BİRER İTİRAFTA BULUNUYOR.
BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ DE HER GÜN ÜÇER BEŞER CANIMIZI ALIYOR.
İşte Devlet Yöneticilerinin acı itirafları:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bunlar (PKK) çözüm sürecini silah stoklama süreci olarak değerlendirdi. Çok ciddi bir silah stoklaması yaptılar. …Şu an gerek Kandil'de, gerek Türkiye'de çok ciddi operasyonlar yapılıyor. Durmak yok, süreci devam ettirme kararındayız. Belki şehitlerimiz olacak ama bu bizi asla durdurmamalı, kararlı bir şekilde devam etmeliyiz. Hele hele bu akşamki olaydan sonra olay çok farklı bir boyuta gelecek.”
Başbakan Ahmet Davutoğlu: “2013 yılında bütün silahlı unsurlar Türkiye'yi terk etsin dedik. 2013 Mayıs'ında Türkiye'den geri çekilmesine karar verilen unsurlar, aksine son iki yıl içinde Türkiye'de kendi yıkıcı yıpratıcı saldırılarını artırabilmek için ciddi bir yığınak yapma teşebbüsüne yöneldiler.”
Başbakan Eski Yardımcısı Bülent Arınç: Sürecin “Terör örgütü eylem yapmadıkça biz de operasyon yapmayacağız" şeklinde olduğunu aktaran Arınç, "Ama onlar bu süreci tamamen ileriye bir hazırlık olarak düşündüler. Bizi aldatmış kabul edebilirler, biz kendimiz aldanmadık. Her şeyden haberimiz vardı. Ama 78 milyon insanın hatırına, Türkiye'nin hatırına bir gün bu iş çözülecek diye ümitle bekledik."
Arınç’ın başka bir açıklaması: "Bu katılımların (PKK'ya katılmak için dağa çıkanlardan söz ediyor) bugünkü amacının geçmişte olduğu gibi silahlı eylem yapacak, ölecek veya öldürecek nitelikte değil başka amaçlarla olduğunu düşünüyoruz. Dağa çıkışlar eskiye oranla daha nitelikli hal aldı."
Bülent Arınç'ın başka açıklaması: "Sayın Öcalan demeyi, PKK bayrağı açmayı suç olmaktan biz çıkardık."
Yine Arınç başka bir açıklamasında: "PKK'lılar ellerinde silahla karakolun önünden geçip el sallıyor, asker müdahale etmiyordu. Biz terörün sonlansın diye, siyasi müzakerelerden sonuç almak için sabrettik."
AKP Başdanışmanı Hüseyin Çelik: “Netice itibariyle saldırmaya başlayan PKK, çözüm sürecini yok eden PKK'dır. Şimdi diyorlar ki cumhurbaşkanının, hükümetin tavrı filan. Bizim şartımız PKK'lılar bu ülkeden silahlı bütün unsurlarıyla terk edecekti. Kandil 8 Mayıs 2013'te terk edecek diye bildirdi. 9 Eylül'de KCK dedi ki bu iş bitmiştir. Karakol yapılıyor bunları yapmayacaksınız, baraj yapılıyor askeri baraj deniliyor. Çözüm süreci devam ederken de PKK'lılar birçok şımarıklık ve taşkınlık yaptılar. Ama hükümet sabretti. PKK'ya gerekli dersi verdikten sonra bu çözüm sürecinin tekrar mutlak oturulup konuşulması gerekiyor. Ama PKK'nın istediği şartlarda değil bu ülke insanının arzu ettiği şartlarda."
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu: "Çözüm süreci konusunda son bir iki yıllık gelinen nokta eşkiya dağdan şehre indi. Ve çözüm süreci adına da hükümet olarak aman diye alttan alındı. Benim kanaatim bu. Ve buradan da zılgıt yedi hükümet."
AKP MKYK Üyesi Galip Ensarioğlu: " Hep söz verdiler devlete. “Bunlar bitecek, durdurulacak, engel olunacak” diye söz verdiler bütün görüşmelerde. Bunlar hep konuşuldu. Çözüm sürecini yürütürken bakın büyük olan hep devlettir. Devlet hep idare etmek zorundadır, tolere etmek zorundadır. Devlet toleranslı davrandı. Öcalan bu süreç boyunca çözüm için samimi bir gayret ortaya koydu. Rolünü hep iyi oynadı bana göre. Bugün durumunu bilemiyorum tabii."
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: “Buradan nasıl Çözüm Süreci’nin hayrına bir sonuç bekliyorsun? Ben bunu eleştiriyordum. Eleştirirken de HDP barajı geçmiş geçmemiş değil mesele. Bütün eleştirilerim sürecin selameti içindi. Süreç için bu kadar emek verdik. Demokratik Açılım Süreci, Milli Birlik Kardeşlik Süreci, Oslo’da yaşananlar ve Çözüm Süreci. Kürt kardeşlerimizi kucaklamak için, bölgenin gelişimi için, demokratik iklimin ıslahı için birçok çaba yaptık.”
İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala: “Kırsalda terör baskısı arttı, şehirlere inmeye, hâkim olmaya başladılar. Bu süreçte seçime gidilmez, kamu düzenini sağlayacağız, seçime o atmosferde gideceğiz. Bölgede devletin devlet olması gerekir. Tedbirler alınsın. Yoksa iş tersine dönecek.”
Başbakan Danışmanı Etyen Mahçupyan: "İdeolojik olarak gerçekten bir rehber. Öcalan'ın çok geniş bir prestij alanı var, oluştu. O dünya çapında bir problemin taşıyıcısı, lideri ve bu sorunu çözerse tarihe geçecek bir insan. Abdullah Öcalan'a bir şey verilmesine gerek yok, o alıyor zaten. Kendisini karizmatik hale getiriyor."
Eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: "Yol kesmeler vs bunları açıklamakta zorlanıyoruz. Güvenlik birimlerimiz sürecin hassasiyeti nedeniyle çok temkinli, dikkatli çünkü bizim talimatımızdır. Ama bu hassasiyetin dikkate alınması, sabrın istismar edilmemesi gerekir."
Beşir Atalay'ın başka bir açıklaması: "HDP zor durumdayken onları biz güçlendirdik."
AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay: "Devlet çözüm sürecinde operasyon yapmazken, PKK yığınak yapıyordu. Bu süreçte PKK silah bırakmadığı gibi aksine daha da palazlandı. ...Çözüm süreci başladığından bu yana 20 köy korucusu öldürüldü.(Şehit edildi.)"
Cumhurbaşkanı Danışmanı Yiğit Bulut: "Abdullah Öcalan, Ortadoğu'da Türkiye'nin önünü açıyor."
AKP Milletvekili Mehmet Metiner: "Bağımsız Kürdistan için silah kullanabilirsiniz”
AKP'li Yazar Bengisu Karaca: "Bebek katili dediğiniz adam, bize geleceği gösterdi."
Yukarıdaki ibretlik sözler, bu ülkeyi yönetenlerin sözleridir. Her biri televizyon ve gazetelerde ifade edilmiş ve yayınlanmıştır.
3 yıl boyu yüzlerce insanımız şehit edildi. Asker kışlasından, polis karakolundan çıkartılmadı. 7 Haziran Seçimleri öncesi süreçte yaşanan her olay gizlendi, üzeri örtüldü. Onlarca korucu şehit edildi. Adli vaka gibi gösterildi. 6-8 Ekim 2014 tarihinde Kobani bahanesiyle 38 ilimizde 100’ün üzerinde ilçemizde ayaklanma ve isyan başlatıldı. 50’nin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetti. Şehirlerimiz yakıldı yıkıldı. Kamu binaları, özel araçlar, vatandaşların dükkanları kullanılamaz hale getirildi.
7 Haziran seçimleri sonrası ise, 150’ye yakın Asker, Polis, Korucu ve masum vatandaşımız şehit edildi. Her gün kan akmaya devam ediyor.
Yukarıdaki sözlerin sahipleri ise bu akan kandan sorumlu olduklarını itiraf ediyorlar, suçlular hem de terör örgütü kadar suçlular... Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini yok ediyorlar. Uyan milletim uyan, geleceğin karartılıyor!29 Eylül 2015 Salı 23:19
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun