16 Ekim 2018 Salı

Parke sistre cila

AÇLIĞA MAHKUM EDİLEN MEMURLAR KUYRUKTA..!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın büyük bölümü defalarca “kuyruklarda” bekledi. İşe müracaat kuyruğu, ekmek kuyruğu, tüp kuyruğu, yardım kuyruğu, emeklinin maaş kuyruğu gibi…

“İlkelerin iktidarı AKP” yeni bir kuyruk daha armağan etti. Bu kuyruğun adı da kimine göre “mağdurlar kuyruğu” kimine göre “dilekçe ile hak arama kuyruğu” ya da “ekmeği, özgürlüğü ve itibarı sorgusuz sualsiz elinden alınarak, açlığa mahkum edilen devlet memurları kuyruğu.”

Devlet memurlarımızın düşürüldüğü bu durumun bir izahı olmalı. Memurları bu hale düşürenler Türk Milleti’ne bir açıklama yapmalı…! Ve şu sorunun cevabı verilmeli: FETÖ ihanetini gerçekleştiren hainlerin faturası, neden binlerce masum memura ödetiliyor?

Hep söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. Mevcut yasalarımızın suç saydığı fiilleri işleyenler mutlaka cezalandırılmalıdır. Ancak, suç olmayan fiiller isnat edilerek suçlu yaratılmamalıdır. Devletin denetimindeki okul, yurt, dershane, banka, holding, dernek, sendika vs. gibi kuruluşlarla ilişkisi var diye, hiçbir vatandaşımız yargısız infaza tabii tutulamaz. Bu gerekçelerle yapılan işlemler yasal değildir. İnsafsızlıktır, zalimliktir.

Eğer ülkemizde anayasa ve yasaları işleten bir yönetim anlayışı olsaydı, bu çirkin görüntüler olmayacaktı. Her vatandaş mevcut hukuk sistemi içinde yasal haklarını kullanacak, savunmasını verecek, yargılanacak daha sonra da kaderine razı olacaktı. Suçlu ise cezalandırılacak, suçsuz ise mağduriyet yaşamayacaktı.

Neden OHAL Yasası dışına çıkılarak, hukuk cinayeti işleniyor? Hükümetin TBMM’den aldığı KHK yetkisiyle, memurlar sorgusuz sualsiz nasıl açığa alınabilir? Bu durumun demokrasi ile yönetilen herhangi bir ülkede örneği var mıdır? Daha önemlisi, Kanun Hükmünde Kararname mevcut yasaların ve anayasanın üzerinde midir?

Devletimiz 30 maddeden oluşan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni 1949 yılında TBMM’de kabul etmiş, kanunlaştırmış ve Resmi Gazetede yayınlamıştır. Memurların KHK ile elinden alınan çalışma hakkı ve savunma hakkı İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne uygun mu?

Sorular çoğaltılabilir, ancak bu sorulara verilebilecek tek bir cevap vardır: “HAYIR” Bin kere hayır…

Bugün ülkemiz, OHAL Yasasından aldığı yetkiyi suistimal eden; başta kamu görevlileri olmak üzere, on binlerce insanımızın FETÖ bahanesiyle ekmeğini, özgürlüğünü ve itibarını elinden alan bir yönetim anlayışıyla yüz yüzedir. Çaresizdir, kimsesizdir ve sahipsizdir. Maalesef tablo budur..!


23 Eylül 2016 Cuma 13:52
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL