16 Ekim 2018 Salı

Parke sistre cila

AKİL AHMET AKIL TUTULMASI YAŞIYOR..!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr


“Biz öğrenci andının kaldırılması gerektiğini başından beri söylüyoruz. Eğer çok istiyorsa Kamu Sen'liler her gün öğrenci andını kendileri okusunlar.”

Yukarıdaki sözler bir memur Konfederasyonu Başkanı’na ait.  Bu şahıs aynı zamanda öğretmen. Çocukluğunda bu ülkenin okullarında aynı andımızı söyleyerek büyümüş biri.  Babası yaşıyorsa Allah uzun ömürler versin, vefat etmişse mekanı cennet olsun, oğlu Ahmet’i dinini, diyanetini iyice öğrensin ve “edepli, ahlaklı bir insan olsun diye” önce İmam Hatip’e daha sonra da İlahiyat Fakültesine göndermiş. Ahmet eğitimini bitirmiş, öğretmen olmuş. Ahmet’i Başbakan’da farketmiş!, Akil adamlarının içine dahil etmiş...

Ahmet, son zamanlarda “Andımızı”  diline dolamış. Gittiği her yerde, şu sözleri tekrar eder olmuş;  “Çoçuklarımıza her gün koro halinde Fatiha’yı bile okutsanız tiksindirirsiniz.” Toplantılarında bu sözleri duyan kendisi gibi akiller!, heyecanla alkışlamışlar, ona güç ve destek vermişlerdir. Alkış tutanlar bu sözlerin ne anlama geldiğini düşünmedikleri için ne yazık ki Ahmet’le beraber vebal altına girmişlerdir.  

Çocuklarımızın okullarda okuduğu Andımızı eleştirmek adına, belkide bu güne kadar böylesine çirkin ve mesnetsiz söz söyleme cüretini gösteren bir başkası da çıkmamıştır. En azından biz bu hususta böyle sapkın bir söze rastlamadık.  

Yüce Peygamberimiz “Çocuk yedi yaşına gelince namaz kılmayı emrediniz” buyurmuşlardır. Bu Hadis-i Şerif’ten de anlaşıldığı üzere, bizim dinimiz çocuklarımızın yedi yaşından itibaren dini vecibelerini yerine getirmeleri için ailelerini sorumlu tutmuştur. “Ağaç yaş iken eğilir” deyiminde olduğu gibi, küçük yaşta ibadete alıştırılan çocuklarımız, ümit edilirki dini vecibelerini yetişkin olduklarında da devam ettirirler.  

Akil Ahmet, Allah’ın Kelamından Hiç Tiksinti Duyulur Mu?

İlahiyatçı Ahmet’in bunları bilmemesi mümkün değildir. Unutmuş olması ise ihtimal dahilinde hiç değildir. Çünkü, Sendika Başkanı sıfatıyla her konuda ahkam kesmek ve demogoji! yapmakta mahirdir. Hani bir tabir vardır ya “hinliğine söylüyor” diye…  Aynen öyle! Ahmet efendinin ağzından çıkan sözler, en hafif deyimiyle edepsizliktir…  Yüce Yaradan her Müslümana, 5 vakit namaz kılmasını emretmiştir. Bir insan günde 5 vakit namaz kılıyorsa, en az 40 defa Fatiha okumak zorundadır. Bu durum, namaz kılan çocuklarımız içinde geçerlidir.

Bir şeyi eleştireceğim diye, “Yüce dinimizin bir ayetinin tekrarından tiksinti duyulacağı ifadesini kullanmak”, akla ziyan bir örnekleme metodudur. Söz konusu şahıs, ne yazık ki söyediği sözün nereye gittiğini bilmeyecek kadar benliğini kaybetmiştir. Aslında bu konuda kendisine söylenecek o kadar çok şey var ki, bizim ne edebimiz ne de inandığımız değerler buna el vermemektedir. Mevlana şöyle buyuruyor;

“Kör cehalet çirkefleştirir insanları. Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevabım vardır elbet, lakin bir lafa bakarım laf mı diye! Bir de söyleyene bakarım adam mı diye..!”

Densizlikte sınır tanımayan Ahmet, “Andımızı hergün Kamu-Sen’liler okusun” diye salık vermiş. Kıt aklıyla bizlere akıl vermeye cüret ediyor, zavallı..!

Bilmez mi ki, Türkiye Kamu-Sen’liler şerefli insanlardır. Dün ne dedilerse bu günde, yarın da ve sonsuza kadar sözlerinin arkasında dururlar.  Küçükken defalarca heyecanla ve gururla söyledikleri “Milli Andımızı” bütün hücrelerinde hissederek, bir ömür boyu söylerler. Çünkü onlar, Yüce Yaradan tarafından “asil bir ruhla yaratılmış olduklarına inanırlar.” Ayrıca “Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur” felsefesini kendilerine şiar edinmişlerdir.

Andımızdaki tüm sözcükler, Türkiye Kamu-Sen’liler için bir yol haritasıdır. Beyinlerini bir yerlere kiraya vermiş olan soy özürlüler bunu anlayamazlar.

Dün olduğu gibi bu günde, avazımız çıktığı kadar haykırıyoruz. Son nefesimize kadar da haykırmaya devam edeceğiz.

Türküm, doğruyum, çalışkanım,

(Yasam) İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak,

yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.

Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe 

durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.

"Ne mutlu Türküm diyene!"

NOT: Bu makalemizi kaleme aldığımızda Akil Ahmet’in yeni bir sözü kamuoyu gündemine düştü. İhanet sürecine destek vermeyenleri kastederek “hayvanlar bile anladı, bazı insanlar anlamadı” diyecek kadar şirazeden çıktığını gösterdi.



28 Mayıs 2013 Salı 18:55
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL