16 Ekim 2018 Salı

Parke sistre cila

Başbakan’a soruyoruz, nerede “Ehliyet ve liyakat?”

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Başbakan Davutoğlu Ankara’da bazı gazetelerin Ankara Temsilcileriyle yaptığı toplantıda, yeni oluşturacağı Bakanlar Kurulu’nda yani kabinede, “Bakacağım şey; ehliyet, liyakat ve uyum” demiştir. Bu sözler Sayın Başbakan’ın ağzına hiç yakışmıyor. 13 yıllık AKP iktidarı boyunca siz, “ehliyeti, liyakatı ve tecrübeyi” hem lügatınızdan sildiniz ve hem de kamuda bu sözcükleri ayaklar altına aldınız. Şimdi nasıl oluyor da bu kelimeleri telaffuz edebiliyorsunuz? Anladık kuldan korkmuyorsunuz da ya Allah’tan da mı korkmuyorsunuz?
Kamuda çalışan 2 milyon 600 bin memur bu sözleri duyunca size gülüyor… Sadece gülmüyor, beddua okuyor… Adaletin, liyakatın ve tecrübenin yerine “yandaşlık, candaşlık ve parti mensubu” olmayı hayata geçirdiniz. Kamuda ne kadar beceriksiz ve sümsük adamınız varsa, önemli makamlara ve yüksek ücretli kadrolara yerleştirdiniz. Atama ve görevlendirmelerde her türlü dalavereyi çevirdiniz. Emek ve alın teri düşmanlığında sınır tanımadınız. Bütün bunları yaparken de “Müslümanlığı” hiç ama hiç dilinizden düşürmediniz.
İktidarınız boyunca aldattığınız, hak ve hukukunu çaldığınız bu vesile ile zulüm ettiğiniz yüzbinlerce kamu çalışanı adına, Şimdi size hatırlatmak isterim;
Yüce Yaratan buyuruyor; “Hiç şüphesiz ki, Allah size emanetleri ehline teslim etmenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder” (Ennisa 4/58)
Sayın Davutoğlu, bu ayetten haberiniz var mı? Varsa neden çiğniyorsunuz? Hem günaha ve hem de kul hakkına batıyorsunuz? Devlette emanetleri ehline mi verdiniz? 13 yıl boyu ülkeyi adaletle mi yönettiniz?  Hayır, bin kere hayır..! Bunu siz de biliyorsunuz, dünya alem de biliyor!
Bakınız yukarıdaki ayetin gönderilme sebebini Mevdudi şöyle ifade ediyor; “Müslümanlar, İsrailoğullarının düştüğü hatalara düşmemeleri için gönderiliyor. Onların düştüğü en büyük hata  yetkiyi hep beceriksiz ve ehliyeti, liyakatı olmayanlara vermeleriydi. Sorumluluk isteyen dini ve siyasi işleri, ehil olmayan, ahlaksız ve adaletsiz kişilere vermeleri sonucu tüm toplum yapısı çöktü.” (Mevdudi, Tevhim, 329)
Sayın Başbakan, siz de biliyorsunuz ki Yüce Peygamberimiz, “Emaneti ehline veriniz” buyuruyor. Emanet zayi edilirse ne olur? Diye sorulduğunda, “Kıyameti bekleyin” dedikten sonra, sözlerini şöyle tamamlıyor: “İş ehil olmayana verildi mi kıyameti bekle. İşin ehil olanlara verilmemesi, cehaletin yaygınlığını ve ilmin ortadan kalkmış olmasından ileri gelir” buyuruyorlar.
Sayın Davutoğlu Hoca, dinle… Yüce Peygamberimiz Mekke’nin fethedilmesinden sonra  Müslümanlar için en önemli mekan olan, Kabe’nin anahtarını Sahabeden birine değil,  Müslüman olmayan Osman Bin Talha’ya teslim etmiştir. Neden bir düşün bakalım..! “Liyakat ve ehliyet” sahibi olduğu için… Bir görevi liyakat sahibi olduğu için “gayri müslim” birisine verebilen Peygamber’e bakınız, bir de yaptıklarınıza bakınız. Sizler 13 yıl boyu liyakatı yok saydınız. İnsanları mezheplerine, alnının secdeye değip değmemesine, tarikatına ve en önemlisi partiliniz olup olmamasına göre değerlendirdiniz. Liyakatlı Devlet memurları yerine, liyakatsız yandaşlarınızı el üstünde tuttunuz. Karakter ve erdem sahibi, birikimli, omurgalı ve dik duruşlu memurları ezim ezim ezdiniz. Böylece Devlette hakkı, hukuku ve adaleti rafa kaldırdınız.
Siz bir de Yüce Peygamber’in yolundan gittiğinizi, bizim gibi onun “ümmeti” olmaktan şeref duyduğunuzu her vesile ile söylüyorsunuz. Ancak, ülkeyi yönetirken Devletteki memurlar arasında ayrım yapıyorsunuz. Yandaşlarınızı kayırıyorsunuz. Böylece, hem Allah’ın ayetlerini ve hem de Peygamberin sünnetini çiğniyorsunuz. Ne yazık ki, “suret-i Hak’tan” görünüp, her türlü adaletsizliği ve hukuksuzluğu yaptınız… Kamuda çalışma barışını bozdunuz, çalışanları birbirine düşman ettiniz. Vatandaşın kamudan nitelikli hizmet almasını da engellediniz…


28 Ağustos 2015 Cuma 02:08
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL