15 Ekim 2018 Pazartesi

UHAFACE

Bay Arınç, sevdiklerinin yanına biran önce git…

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

 

 

Ülkemizin gündeminden bölücü terör hiç düşmüyor. Bölücü katiller can almaya, kan akıtmaya doymuyorlar. Kan akmayan, bomba patlamayan ve silah sesi duyulmayan bir günümüz geçmiyor.Her geçen gün, terör örgütü mensupları azgınlıklarını artırarak sürdürüyorlar. 

Bölücü eşkıya ve yandaşları dağ-şehir derken, hergün evimizin içindeler. Televizyonların kadrolu bölücü sözde aydın güruhu, kanal kanal dolaşarak bölücü eşkıyanın haklılığını ve meşruiyetini anlatıyorlar. Sadece onlar değil elbette, bölücü eşkıyanın sözcüsü siyasi partilerin yöneticileri de, aynı şekilde TV kanallarında kırıta kırıta eşkıyanın masumiyetini anlatıyorlar.

AKP iktidarıyla birlikte yaşadığımız bu tablo milletimizin kahır ekseriyetini endişeye sevk ediyor. Bundan 8-10 yıl önce Kürt kökenli vatandaşlarımızın sadece %9,9’u özerklik isterken, bugün bu oran %20’lere dayanmıştır. Artık özerklik talebinin de ötesine çıkılmıştır. “İki dilli, iki milletli bir devlet yapısına geçilmeden ve PKK talepleri yerine getirilmeden, terör bitmez, bölünme de kaçınılmaz olur” noktasına gelinmiştir. 

Üzülerek ifade etmeliyiz ki, baskı ve tehditle halktan %5 civarında oy alan bölücü bir hareket, kalan %95 nüfusu tahakküm altına almış ve tehditlerini ayyuka çıkartmıştır. Bölücü eşkıyaya bu ortamı sağlayan siyasi iktidar ise, her geçen gün bölücü eşkıyanın taleplerini hayata geçirerek, susturacağını ya da bu yolla kanı durduracağının gafletine düşmüştür. Herkes biliyor ki; “Terör örgütü vurdukça mesafe katettiğini, kan döktükçe, hak elde ettiğini tabanına anlatıyor ve desteğini artırıyor.”

İktidar sorumluluğunda olanların gaflet ve delalet içersinde olması, özellikle başbakanın partisinin son genel kurulunda açıkladığı, yeni tavizlerde bölücü eşkıyayı ikna edememiş. Sözde açlık grevleriyle hükümete diz çöktürülmüştür.

Dünyanın hiçbir yerinde “eline silah alıp hak talep edenlere” taviz verilmez. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de silahlı dayatmalara geçit vermez. Temel insan hakları taleplerinin ne şekilde ortaya konulacağı, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nde yer alır. Kültürel ve demokratik hakların geliştirilmesi silahla olmaz. Silahlı teröristlere hiçbir ülke “insan gözüyle” bakmaz. Yüce dinimizde de böyledir. Devlete ve rejime baş kaldıranların başının ezilmesi en temel haktır.

Bütün bu gerçekler ortadayken uzun yıllardır siyaset yapan, TBMM Başkanlığı dahil, bakanlık ve başbakan yardımcılığı yapan bir zatın, bölücü terör örgütü mensuplarına yaklaşım tarzı, milletimiz ve o siyasi partiye oy verenler adına ‘utanç verici bir durum yaratmaktadır.’

Bay Arınç’ın söylemleri, milletimizi yürekten yaralamıştır. “Bay Arınç’ın bir yerlerden aldığı bir misyonu yerine getirmek için mi sürekli konuşuyor?” diye merak edenler var. Bazıları ise hükümetin ‘Arabesk’ yönetim anlayışı içinde, “iyi polis - kötü polis” oyunu oynayan bakanlarından biri olduğunu düşünüyor.

Bay Arınç’ın o kadar çok vukuatı var ki, bunlardan birkaçı şöyledir:

İstanbul’da ‘Ermenicilerin’ bir üniversitedeki toplantısını protesto edip, çürük yumurta atan vatandaşları kınamış, atalarımıza soykırımcı (katil) diyenleri alkışlamıştır. Hatta hızını alamayıp Meclis Başkanı iken, tüm Ermenici hainleri mecliste toplamıştı. 

Kabinenin ağlamaktan sorumlu bakanının, bugüne kadar şehitler için ağladığı maalesef görülmemiştir.

Babası astsubay olan, askerin ekmeği ile beslenip bugünlere gelen bu zatın askerlerimizi hiç sevmediği bilinmektedir. Bu sevgisizliğinin sebebi de bir türlü anlaşılamamıştır. Askere komplo kurmak için, kendisine suikast düzenliyorlar gerekçesiyle Genel Kurmay’ın kozmik odasına savcıların sokulmasını sağladığını kamuoyu unutmamıştır. 

Bay Arınç Türk milletini ve Türk’e ait olan hiçbir şeyi sevmediği, bütün sevgisinin Türk düşmanlarına olduğunu son yıllarda eylem ve söylemleriyle ortaya koymuştur. Bay Arınç’ın bölücü teröristlere olan sevgisinin doruğa çıktığı durum ise, katillerin cezaevlerindeki “açlık grevleri oyunu” esnasında olmuştur. Yufka yüreği!,  bölücü katillerin sözde açlık grevlerine dayanamamış, göz yaşları içinde! “onlar da insan yaşamaları lazım” demiştir.

Son olarak bir televizyon kanalında, bölücü  başını masum gösteren beyanları ve bir PKK militanı  sözde vekilin, hapishanede kendisine yapıldığını iddia ettiği işkenceden yola çıkarak, “ben olsam ben de dağa çıkardım” ifadesi bardağı taşırmıştır.Bay Arınç bu beyanlarıyla, bölücü eşkıyaya en büyük desteği veren siyasetçi olarak tarihe geçmiştir.

Asil Türk milleti bunu unutmayacaktır. Herkes unutsa biz asla unutturmayacağız. Nesilden nesile bu ihaneti anlatacağız.

Son söz olarak diyoruz ki; “Kişi sevdikleri ile beraberdir” Hadis-i şerifi doğrultusunda, Arınç Efendi; “Sen kan emici katillerle beraber olabilirsin, biz seninle beraber olamayız. Türk milleti asla olamaz… Seninle aynı şehirde, aynı havayı teneffüs etmek bize zul geliyor. Sevdiklerinin yanına tez elden git. Hiç olmazsa Ankara’nın havasını kirletme…”

İnancımız odur ki; öbür dünyada da dağdaki sevdiklerinle birlikte aynı cehennemde buluşacaksın!..


22 Aralık 2012 Cumartesi 08:54
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun