19 Ekim 2018 Cuma

UHAFACE

Besle kargayı oysun gözünü!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Seçim sonuçlarının netleşmesi ile birlikte iktidar partisi büyük bir şok yaşıyor. 12,5 yıllık saltanatlarının yıkılmasının şokunu… Bir öz eleştiri yapıp, “millet bize bu tokadı niye vurdu?” diye aklıselim düşünmek ve hatalarını görmek yerine, sağa sola çemkirmeye başladılar.
Seçim sürecinde meydanlarda her türlü yalan ve iftirayla kampanyalarını iki koldan sürdüren onlardı, iktidar partisiydi… Muhalefet partilerini, bazı yasa dışı örgütleri ve hatta paraleli de sıralayarak, “kendilerinin yolunu kesmek için birleşen şer cephesi ” iftirasını atan onlardı. Devletin imkanlarını kullanan onlardı. Devletin çalışanlarını zorla miting meydanlarına götüren onlardı. Ayrıca, Cumhurbaşkanı da keskin dili ile “AKP’ye oy devşirmek için” muhalefete her türlü hakareti yapmaktan geri durmamıştı.
Bütün bu çirkin kampanyalar ile 12 yılı aşkın süreli iktidarlarındaki tüm olumsuzlukları da yan yana getirdiğimizde, mukadder sonuç ortaya çıkmıştır.  AKP, bu milleti hor görmenin, aşağılamanın ve tehdit etmenin bedelini iktidarını kaybederek ödemiştir.
Kendi öz eleştirilerini yapmayan AKP’liler ile yandaş kukla gazetecileri koro halinde; HDP’nin palazlanmasının ve güçlü bir sayı ile TBMM’ye girmesinin sorumluluğunu, muhalefet partilerine yıkma iftirasını atmaktan geri durmamaktadırlar. Bölücü eşkıyayı meşrulaştıran ve palazlandıran kendileri değilmiş gibi… Her şeyde olduğu gibi, kendi kusurlarını başkalarının üzerine atmakta oldukça mahir olan AKP zihniyeti, paralelin çamurunu da muhalefete yüklemeye kalkmıştır. 12 yıla yakın bir süre devleti birlikte yönettikleri, aynı yatağı ve lokmayı paylaştıkları, “paralel” diye adlandırdıkları cemaatle yaptıkları kirli işlerin faturasını utanmadan muhalefete yıkmaya çalışmak büyük edepsizliktir.
Benzer iftirayı şimdi PKK’nın resmi uzantısı HDP üzerinden yapıyorlar. “Neymiş efendim, PKK uzantısı HDP’yi, MHP ve CHP destekledi, bugünlere getirdi…” Bu kirli iftiraya ne yazık ki beynini AKP’ye kiralayan bir kısım yandaşı da inanıyor ve savunuyorlar. AKP’liler herhalde hafıza kaybı yaşıyorlar. PKK’nın meşrulaştırılmasının, dolayısıyla HDP’nin sivriltilmesinin birinci sorumlusu AKP’dir. Bugün ki HDP gerçeği 12 yılı aşkın AKP politikalarının eseridir. AKP’nin iktidarı süresince verdiği tavizler, yaptığı yasal düzenlemeler ve bölücü örgütle yaptığı pazarlıklar bu neticeyi doğurmuştur.
Türk Milleti’nin hafızasından daha “Habur Rezaleti, Oslo çirkinliği, Nevruz kutlamalarında Apo’nun mektuplarının okutulması, Diyarbakır’da Barzani ve Şivan Perver ile Tayyip Bey ve Davutoğlu’nun el ele gönül gönüle duruşları” silinmemiştir.
Kobani bahanesiyle 6 – 8 Ekim 2014 tarihinde yaşanan olayları kapatan AKP olmuştur. İsyanı başlatan Demirtaş’a ise ölen 50’den fazla vatandaşımızın kanı sorulmamıştır. Binlerce okul ve devlet binasının, vatandaşların işyerleri ve arabalarının yakılmasının da hesabı sorulmamıştır.
Açılım bahanesiyle yaklaşık 3 yıldır Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizi PKK’nın denetimine bırakan hükümettir. Askeri kışlasına, polisi de karakola kapatan yine AKP hükümetidir.
Son 3 yılda terör örgütü ölüm listesine aldığı 28 köy korucusundan 10 tanesini infaz ederken, sessiz kalan AKP iktidarıdır. Terör örgütü ile Oslo’da yapılan müzakereler gereği Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Vali, Kaymakam ve Emniyet Müdürlerini değiştiren, bölücü terör örgütünün taleplerini yerine getiren AKP’dir.  “PKK terör örgütü değildir” diyen de, Apo’nun partisine kutlama yollayan da Erdoğan’dır.
Kobani’ye “selam” yollayan ise Davutoğlu’dur. “HDP’yi biz güçlendirdik” itirafında bulunan da AKP Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay’dır… “Apo’nun itibarını zedeliyorsunuz” diye HDP’lilere çıkışan Bülent Arınç’tır. Aynı Arınç, “Apo’nun namaz da kıldığını” söyleyerek, halka mesaj da yollamaya çalışmıştır…
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemize, “Kürdistan” diyenler de Doğulu AKP Milletvekilleridir. Akil adamları ortalığa salarak PKK terör örgütünü meşrulaştırma çabalarını sürdüren de AKP’dir.
Bölücü terör örgütüne “Dağdan inin, siyaset yapın” çağrısı yapanlar, “ülkede 36 etnik grup var” diyenler de AKP’lilerdir ve Erdoğan’dır.
Dolmabahçe Sarayı’nda bölücü terör örgütü temsilcileri ile bir araya gelip “10 maddelik ihanet belgesine” imza atan da AKP’dir. 2009 yılından bu güne kadar “aman barış sürecine halel gelmesin” diyerek, PKK yandaşı eşkıyanın ülkemizin birçok bölgesinde estirdikleri terörü görmezden gelen yine AKP iktidarıdır.
AKP’nin bölücü eşkıyaya verdiği tavizlerin tamamını sıralamaya kalkarsak, herhalde ciltler dolusu kitaplar oluşur. Bütün bu gerçekler ortada iken, seçimlerde umduğunu bulamayan AKP’nin sağa sola çamur sıçratma çabaları, bölücü eşkıyayla gerçekleştirdikleri kirli işlerin üzerini kapatmaya yetmeyecektir.
7 Haziran seçim sonuçlarının gösterdiği tek gerçek şudur: AKP’nin beslediği ve meşrulaştırdığı HDP, barajı aşarak AKP’nin tek başına iktidara gelmesine mani olmuştur. Diğer bir ifadeyle “besle kargayı oysun gözünü” misali bir olay gerçekleşmiştir.
Şimdi AKP’ye düşen, bir öz eleştiri yaparak “kendim ettim, kendim buldum. Gül gibi sararıp soldum” türküsünü söylemek olmalıdır!


12 Haziran 2015 Cuma 23:00
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL