16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete…

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Ankara katliamı ülkenin geleceğini düşünenleri iyice endişeye sevk etti. Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir “beka sorunu” ile karşı karşıyadır. İnsanlarımız yarınlara ümitsiz bakmaktadır. Tedirginlik ve endişe öfkeyi tetiklemektedir. Bir yanda bölücü PKK’nın cinayetleri, diğer yanda IŞİD’in katliamları… Vatandaş can derdine düşmüş, ülkeyi yönetenler oy derdinde…

Bölücü terör her gün 3-5 can alıyor. Polis ve askerimize alçakça pusular kuruluyor. Yetmiyor, bu defa IŞİD aynı alçaklıkla saldırıyor. Devleti yönettiklerini düşünenlerin gaflet ve delaleti milletimizi dönüşü olmayan bir yola doğru sürüklüyor. Tabir-i caizse, “bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete…”
13 yıllık zulüm iktidarı, ihanet süreci olan açılım projesiyle milleti bölme noktasına getirmiştir. Yanlış Suriye ve Irak politikaları nedeniyle ülkemiz “göçmenler ülkesi” haline gelmiştir. Sınır güvenliği kalmayan, girenin çıkanın belli olmadığı, terör örgütlerinin ve yabancı ajanların cirit attığı, daha ötesi “at oynattığı” bir ülke haline getirildik.
Halk, ümitsiz bir şekilde sağa sola sallanıyor. Siyaset, oy kaygısıyla kirli ve keskin diliyle fitili ateşliyor. Ne yazık ki, ülke bir kardeş kavgasına doğru sürükleniyor. Bu ülke nasıl bu hale getirildi? Sorumlu kim? Elbette ki bunun tek bir cevabı var: 13 yıldır ülkeyi yönetenler. Yani Cumhurbaşkanı ve yol arkadaşları…
Bu tablo aslında kaçınılmaz bir sonuçtu. Duymayan kulaklara, görmeyen gözlere bir kere daha anlatalım:
-Oslo, Habur ve Dolmabahçe tavizleri PKK’ya güç ve mevzi kazandırdı. Ülkemizin her yeri silah deposu yapıldı. Asker kışlasına, polis ise karakola kapatıldı.
-Yanlış dış politikanın bedeli, göçmenler ordusunun ülkemize dolmasına ve sınır güvenliğimizin yok olmasına sebep oldu. Sınırlarımız “kevgire” döndü. Ne giren belli, ne de çıkan…
-IŞİD denilen kanlı terör örgütü bu iktidar tarafından beslendi ve başımıza bela edildi.
-Devlet kadroları yandaşlarla dolduruldu. Liyakat, tecrübe ve birikim ayaklar altına alındı.
Beceriksiz, yeteneksiz, yandaş olmaktan başka hiçbir özelliği olmayanlar Devletin başta hassas kurumları olmak üzere, tüm kurumlarımıza yönetici yapıldılar. Devletin omurgası olan başta MİT, Emniyet, Yargı ve Ordumuza operasyonlar yapıldı. Bu nedenle, Devletin istihbarat birimleri çalışamaz oldu. Vatandaşın can güvenliği sağlanamaz hale geldi.
Kirli işlerini kapatmak için bir paralel düşman yarattılar. Kendileri gibi düşünmeyenleri “paralelci” ilan ettiler. Yargıda, Emniyette ve pek çok kamu kurumunda büyük bölümü mazlum binlerce devlet yöneticisini tasfiye ettiler.
Paralelci dedikleriyle birlikte ordumuza, yargımıza, parti yöneticilerine, gazetecilere, yazarlara ve iş adamlarına kumpaslar kurdular. Sivil toplum örgütlerini, kendileri gibi düşünmeyen ve biat etmeyen, iktidara teslim olmayan herkesi tehdit ettiler, baskı yaptılar ve yıldırdılar… Toplumu bizden olanlar ve olmayanlar diye ikiye böldüler. Kendilerine oy atmayan vatandaşları “%60’lık Şer Cephesi” diyerek aşağıladılar.
7 Haziran seçim sonuçlarını içlerine sindiremediler. Bile bile koalisyonu engelleyip, millete her türlü baskıyı yaparak, tekrar iktidar olabilmek için yola çıktılar. Yetmedi, yalan ve iftiralarla milleti kandırmanın peşine düştüler. Saraylarında keyif sürebilmek ve akçeli saltanatlarını kaybetmemek için her şeyi göze aldılar.  İktidarı kaybetmemek için kim bilir milletin başına daha ne çoraplar örecekler? Milletimiz uyanmalı ve bu oyunu artık bozmalı… 1 Kasım milat olmalı… Aksi bir durumu düşünmek bile istemiyorum..!


14 Ekim 2015 Çarşamba 19:02
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL