16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

BİTMEYEN KALLEŞ OYUN!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Son günlerde terör yeniden ülkemizin kabusu olmaya başladı. 30 yılda aldığı on binlerce cana ve kana doymayan bölücü terör örgütüne yenileri eklendi. Bir IŞİD eksikti, o da devreye girdi. Akan kan bizim, alınan canlar bizim. Bedel ödeyen biz, mutlu olan emperyalist güçler ve onların piyonu olmuş yerli işbirlikçileri…
Terör arttıkça milletimiz birbirinden uzaklaştırılıyor. Terör, vurdukça mesafe kazanıyor. İhanet arttıkça taraftarı çoğalıyor. Otorite yok oldukça, halk yığınları bölücülerin kucağına düşüyor. Bölücü terör silahını bırakmadan “barış” diyor. Kan döktükçe, “ben masumum, barış istiyorum” diyor. Ne yazık ki, bir kısım çevrelerden de destek görüyor.
Yıllardır haykırıyoruz, “açılım süreci dediğiniz şey bize felaket getirir. Birliğimiz ve dirliğimize halel getirir” diye… Güneydoğu Anadolu’yu eşkıyanın insafına terk etmeyin. Devlet otoritesini ihanete teslim etmeyin. Aksi halde kontrolden çıkar, ülke daha büyük felaketlere sürüklenir. Uyanın ve görün bu talepleri; Özgürlük, ekmek ve adalet talepleri değil bunlar. Bu büsbütün ayrı bir devlet ve ayrı bir millet yaratma talepleridir. Ayrışarak gelişmiş, birbirinden uzaklaşarak refaha ulaşmış, kavga ederek huzur bulmuş ve bu yöntemlerle birlikteliğini muhafaza etmiş bir millet, bir devlet yok yeryüzünde…
Görün artık, “Başka Türkiye yok, başka Türk Milleti yok.” Alt kimliği ve mezhebi ne olursa olsun hepimiz Türkiye’yiz, Türk Milleti’yiz. Etnik ayrımcılıkları körüklemenin ve mezhepçilikleri teşvik etmenin adı özgürlük değildir. İnsan hakkı hiç değildir. Farklılıkları kucaklamak, farklı inanışlara hoş görüyle yaklaşmak Müslüman ve insan olmanın temel şiarıdır.
İnsan olmanın başka bir ölçüsü de terörün ve ihanetin dini ve milliyeti olmaz. Teröre hoş görüyle bakmak, ona destek vermek en büyük insanlık suçudur. Bu bütün dinlerde, bütün milletlerde ve insan olanların vicdanlarında böyledir.
Ülkemiz 13 yıllık yanlış dış ve iç politikaların sonucu olarak bir yol ayrımına sürüklenmiştir. Ya derlenip, toparlanacağız. “Her musibetten bir nasihat” alıp, kendimize geleceğiz ve birliğimize döneceğiz. Ya da bir süre daha terörle yaşayıp, iç savaşa doğru sürükleneceğiz. Emperyalist güçlerin amacına ulaşmasını hep beraber seyredeceğiz. Mukadder sonun adı ne yazık ki, “ayrışma ve bölünme” olacaktır.
Sınırlarımız “yol geçen hanına” dönüştürüldü. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizin pek çok vilayetinde Devlet otoritesi yok oldu. Bölücü terör, bölgeyi kontrol altına aldı. Bunları da; “barış adına kan dökerek, barış adına can alarak” yaptı. Şimdi de Irak ve Suriye’nin ateşi ülkemize sıçradı. Sınır boylarımızda göçmenler, ülkemizin her yerine göçmenler doldu… Dahası PKK terör örgütüne yeniden diriltilen “Hizbullah” terör örgütü eklendi. Yetmedi Irak ve Suriye’den de IŞİD terör örgütünü ithal ettik. Memleket terör örgütlerinin “harman yerine” döndürüldü. Bu tablo AKP’nindir. Bu başarı Tayyip Bey’indir! Kendilerini can-ı gönülden kutlarız! Apo’yu “barış elçisi” yaptıkları için… Apo’nun maşası Demirtaş’ı söz sahibi yaptıkları için… Hele bir de Hükümet Sözcüsü Arınç Bey var, “Apo’nun itibarını” koruma adına bölücüleri uyarıyor. Ya çiçeği burnunda Başbakan Davutoğlu’na ne demeli? Kobani’ye “Selam” yolluyor..!
Vah memleketim vah..! “Ayn-el Arap ya da Kobani denilen ne menem kasabanın cezası ne kadar ağırmış.” 6-8 Ekim 2014 isyanını başlatan PKK kuklası Demirtaş, Kobani için 60’a yakın vatandaşımızın kanına girmişti. Binlerce kamu binası, vatandaşların işyerleri ve araçları yakılıp yıkılmıştı. 38 vilayetimiz ve 100’ün üzerinde ilçemizde bölücü eşkıya milletimize zalimce saldırmıştı ve Hükümet seyretmişti. PKK yandaşı yüzlerce terörist sınırı geçip Kobani’deki savaşa katılmış, bir bölümü gebermiş, yaralanan teröristler ise devletimizin hastanelerinde tedavi edilmişlerdi.
Şimdi de 32 can ve 3 şehit verdik… Kobani için şehirlerimiz yakılıyor, yollar kesiliyor ve insanlarımız öldürülüyor. Eşkıya, açılım safsatası ile dağdan şehirlere indirildi. Güneydoğu illerimizde ellerinde ağır silahlarla cadde ve sokaklarda dolaşan, mahallelerde mahkemeler kuran, vergi toplayan hainler artık İstanbul’un göbeğinde de ellerinde keleşler ve kafalarında maskelerle dolaşıyorlar. Hükümet seyrediyor. Ve millet de seyrediyor. Kobani bahanesiyle ödediğimiz bu ağır bedel için soruyoruz: Kobani kimin toprağı? Bizim mi? PKK uzantısı bölücü PYD ile katil IŞİD’in savaşının bedelini niye biz ödüyoruz? Ey bu ülkeyi yönetenler, neden bu bedeli bu necip milletin çocuklarına ödetiyorsunuz? Daha doğrusu yönetmekten aciz olanlar… Neden biz bedel ödüyoruz? Masum insanlarımız bir bir toprağa düşüyor…  Öyle ya, sizin tuzunu kuru..! Ölen ve bedel ödeyen gariban milletin evlatları! Bu kirli savaşın en önemli sorumlularından biri olan Apo’nun maşası Demirtaş “timsah gözyaşları” döküyor. Utanmadan televizyonlara çıkıp ahkam kesiyor.
Ey Demirtaş, sen önce 6-8 Ekim 2014’te başlattığın isyanda ölenlerin hesabını ver! “Barış elçisi, muteber adam” sıfatına soyunuyorsun. Ve diyorsun ki, “Keşke 32 genç, asker ve polis ölmeseydi. Biz koltuklarımızdan olsaydık.” Hadi oradan eli kanlı terör örgütünün maşası… Sen ancak sahibinin sesi olursun. Seni adam sananlara ve adam muamelesi yapanlara yazıklar olsun. Daha dün, “barajı aşamazsak, kan gövdeyi götürür” diyen siz değil miydiniz? Ah, Ahh! “At sahibine göre kişnermiş.” Ben sana ne diyeyim Kaçak Saray’ın efendisi..? Tek sorumlu sensin! Bu ülkeyi bu hale sen getirdin. Ne yazık ki, senden kurtulmadan bu millet huzur bulmayacaktır..!


23 Temmuz 2015 Perşembe 19:18
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL