19 Ekim 2018 Cuma

Parke sistre cila

Bölücüler yakıp yıkıyor, millet ödüyor!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Bir yandan açılım görüşmeleri sürerken, diğer yandan iktidarla bölücü parti yöneticilerinin atışmaları da devam ediyor.

Bölücü parti eş başkanının, “güvenlik paketini sokaklarda engelleriz” tehdidine dayanamayan Başbakan, “6-7 Ekim olayları bir daha olmasın diye bu paketi çıkartıyoruz. Demirtaş’ı uyarıyorum; sokaklara çağrıda bulunursa, dökülecek her kandan Demirtaş sorumludur” diyor.
Bu restleşmenin yankıları daha devam ederken, bu defa bölücü partinin grup başkanvekilleri bütçe görüşmelerinde ülkemizin bir bölgesinden “Kürdistan” diye bahsediyor. “Bu sözü tutanaklardan çıkarmaya kalkarsanız, Meclisi başınıza yıkarız” diye de hükümete posta koyuyor.
Bu iki tehdit ülkenin yönetilemez hale geldiğinin ve siyasi iktidarın bölücülere verdiği tavizin bir tezahürüdür.
PKK’ya ve özellikle bölücü başına masumiyet ve meşruiyet kazandırmak için her yola başvuran hükümetin sorumsuzluklarının bedelini, yakın zamanda milletimizin çok ağır bir şekilde ödeyeceği görülmektedir.
Özellikle Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, “Apo da namaz kılardı” ile başlayan daha sonra “Apo’nun itibarına zarar veriyorsunuz” diyerek, BDP yöneticilerine çıkışması ihanetin geldiği noktayı göstermesi bakımından oldukça ibretlik bir durumdur.
Bölücü başının “itibarını korumak” Başbakan Yardımcısına düşmüş ne yazık ki…
Bir yandan bölücü başı ile müzakereleri sürdüren hükümetin diğer yandan dil dalaşını sürdürmesi acaba bir kayıkçı kavgası mıdır? Toplumun kafası karışıktır ve önünü görememektedir. 
İktidar sahiplerinin geçmişte yaptıkları gibi bölücü başı ve avenesine “acele etmeyin, her talebinizi yerine getireceğiz. Ancak, Türk Milletinin de bir sindirme kapasitesi var. Sindire sindire bunu yapacağız. Kaldı ki önümüzde çok önemli bir genel seçim var. Hayırlısıyla bunu da bir atlatalım. Daha sonra her şey çorap söküğü gibi gelecektir” vaadi var anlaşılan…
Yukarıda ifade ettiğimiz Başbakan’ın Demirtaş’a “dökülecek kandan sorumlu olursun” sözü aslında hiçbir anlamı olmayan ve bölücü yandaşlarını etkilemeyen bir çıkıştır.
Sebebine gelince; 6-7 Ekim olaylarını kim başlatmıştı? Bölücüleri sokağa “Kobani” bahanesiyle kim davet etmişti, bu isyanı başlatan Demirtaş değil miydi? Kanunlarımıza göre halkı kin ve nefret söylemleriyle kışkırtmak, suç değil midir? Hele hele isyana çağırmak en büyük Anayasa suçu değil midir?
Bebek katilinden aldığı talimatla, 37 ilimiz ile 100’ü aşkın ilçemizde başkaldırı başlatanlar, aynı kişiler değil miydi? 
Bu isyan ve kalkışma sonucu 50 civarında insanımız öldü. Polislerimiz şehit oldu, binlerce devlet binası, okul, vatandaşlarımızın iş yerleri yakıldı, yıkıldı ve yağmalandı. Binlerce araç aynı akıbete uğradı.
İçişleri Bakanı bu kalkışmaya 121 bin bölücü yandaşının katıldığını, milyarlarca lira zararın olduğunu ifade etti. Başka bir şey daha söyledi, “Vatandaşların zararını, Devlet ödeyecek” dedi.
Davutoğlu’na sormak lazım; milletimizin bu isyan ve başkaldırı sonucu büyük acılar çekmesine sebep olan, isyan talimatını verenlere dün ne yaptınız ki, bugün yapacaksınız? Söz konusu eylemlerde öldürülen 50’yi aşkın vatandaşımızın sorumlusu olan bebek katilinin maşası Demirtaş ve avenesine yaptıklarının bedelini ödettiniz mi ki, şimdi ödetiriz diye meydan okuyorsunuz? 
Oldukça komik duruma düşüyorsunuz... Bir kere elinizi verdiniz eşkıyaya, kolunuzu istiyorlar. Kolunuzu da bu gidişle kurtaramayacaksınız! Ancak, olan yine millete olacak. Sizler, sırça köşklerinizde sefanızı süreceksiniz, olan vatandaşa olacak her zaman olduğu gibi…
Bölücü eşkıyanın başkaldırısı sonucu oluşan tahribatın bedelini yine millete ödetiyorsunuz. Kanıyla, canıyla ve vergileriyle… 
Sizde hiç mi vicdan kalmadı? Dünyanın neresinde böyle bir şey var? 
Bölücü eşkıya yandaşları yakıp, yıkacak, öldürecek; bedelini devlet yani vatandaşın hazinesinden, vergilerinden ödeteceksiniz. Hainlerin yaptıkları yanına kâr kalacak. 
121 bin bölücü eşkıyanın sokakları tarumar ettiğini, insanları öldürdüğünü siz söyleyeceksiniz. Ama onlara değil, masum vatandaşa bedel ödeteceksiniz. 
Batsın sizin adaletiniz ve iktidar anlayışınız!


11 Aralık 2014 Perşembe 00:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL