16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Bu bir ABD projesidir!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Milletimiz oynanan sözde “barış oyununu”  iyi görmeli ve bu oyunu mutlaka bozmalıdır. Senaristliğini ABD’nin üstlendiği bu oyunda, Başbakan ve katil başı, baş aktördür.

Terörü bitirmek ve ülkemizde huzuru sağlamak asıl hedef olsaydı, şimdiye kadar bu hedefe çok kolay ulaşılırdı. Çünkü son 50 yılın en güçlü iktidarı iş başındadır. Bölücü terör durdurulmuş, “Sıfır eylem noktasında” iken, iktidara gelen AKP, 3. döneminde, halktan %50 oy alarak tekrar iş başına gelmiş ve bugün iktidarının 11. yılındadır.  Sayın Başbakan’ın kendi ifadesiyle ülkeyi yönetmekte “ustalık” dönemini yaşamaktadır.

Her birimiz şu gerçeği kabul etmeliyiz ki; İktidarının 11. yılında Başbakan en muhteşem(!) ve iktidarının en güçlü  dönemini sürdürmektedir. Artık ülkemizde önüne engel koyacak, çalışmalarını sekteye uğratacak ve planlarını bozacak hiç bir güç odağı kalmamıştır. Başbakan, Parlamentodaki sayısal üstünlüğü ile de, hem yasama hem de yürütmeyi birlikte gerçekleştirmektedir. Denetim mekanizması olan yargı da, artık hükümetin kontrolündedir. Sermaye grupları hizaya girmiştir. Medya %90 oranında yandaş yapılmış ya da kontrol altına alınmıştır.

Askerin ise, iktidarı durduracak ve bölücü  projelerden vazgeçirecek takati kalmamıştır.

Sivil toplum örgütlerinin %95’i ya yandaşlardan yada teslim olmuş yalakalar grubundan oluşuyor. Hiç birinin sivil iradesi kalmamış, dolayısıyla hükümete karşı da dirençleri kırılmıştır. Sayıları bir elin parmağını geçmeyen bazı sivil toplum örgütleri, herşeye rağmen iktidarın hukuksuz uygulamalarına karşı direnmektedir.

Üniversiteler ve aydınlar yandaşlaştırılmıştır. Bu nedenle de iktidar yardakçılığında sınır tanımamaktadırlar.

Muhalefet partileri ise iktidarın, belediyelerine düzenlenen operasyonlar ve örgüt yöneticilerine yapılan baskılar nedeniyle yıldırılmışlar, bu sebeple de iktidarın hukuksuz ve saldırgan tavrına karşı etkili bir muhalefet yapamamaktadırlar.

Bu tablo içinde, Başbakan tabiri caizse, “Astığım astık, kestiğim kestik” anlayışı içerisinde ülkeyi yönetiyor. Kendisine ve icraatlarına yapılan cılız eleştirilere bile tahammül edemiyor. Önüne geleni fırçalıyor ve aşağılıyor. Kendisinin hep doğru yaptığına inanıyor. Kendisini eleştirenlerin maksatlı ve kasıtlı davrandığını, yaptığı iyi işleri baltalamaya çalıştığını düşünüyor. Artık ülkede herşeye o karar veriyor. Bakanların adı, esamesi okunmuyor. Bütün icraat ve müjdeler Başbakan tarafından halka sunuluyor. Tek seçici, tek karar verici ve tek adam imajı her geçen gün daha da pekişiyor.

Bu büyük egosu onu, başkanlık sistemine yöneltiyor. Bir türlü baş edemediği, bölücü terörle uzlaşma ve terörü bitirme(!) projesinin temelinde, sadece Türkiye’yi terörden kurtarmak yatmıyor.

Yıllarca hayalini kurduğu, Türkiye Cumhuriyeti Devletini dönüştürmek, istediği gibi yoğurmak ve bu yolla Cumhuriyetle hesaplaşmak istiyor.

Bu gerçeği halkımız iyi görmelidir. Başbakan, 36 etnik grubun içine Türklüğü de alarak yıllardır boş yere konuşmuyor. Türklükle ve Milliyetçilikle ilgili aşağılayıcı sözleri, laf olsun diye söylemiyor. Atatürk’ün izlerini ülkeden boşuna silmiyor. “BOP eş başkanıyım” diye yıllardır, laf olsun diye böbürlenmiyor. Kuzey Irak’taki peşmerge bozuntularını, her gün boşuna bağrına basmıyor.

Adına “barış projesi” denilen ve karşı  çıkan herkesin “Kandan beslenenler” diye hakarete uğramasının tek sebebi, Başbakan’ın halkı uyandırmadan hedefe varma arzusudur.

Bu bir ABD projesidir. PKK, ABD’nin taşeronu bir örgüttür. Hükümet ABD’nin güdümünde hareket etmektedir. Anadolu’nun bir bölümünün de içine alınacağı “Büyük Kürdistan Projesi” adım adım hayata geçmektedir.

Başbakan, “Devlet Başkanı olacağım, Cumhuriyetle hesaplaşacağım, Atatürk ve Türklüğün adını bu ülkeden sileceğim ve nihai hedeflerime ulaşacağım” diye gözü dönmüş bir şekilde söz konusu projeyi hayata geçirmek için olağanüstü bir çaba sarfetmektedir.

Sözün özü, ABD yıllarca destek verdiği bölücü örgütle, AKP iktidarını kendi çıkarları doğrultusunda barış masasına oturtmuştur.

Eğer bir yol kazası olmaz ve Türk Milleti uyanmazsa bu proje hayata geçecektir.

Sonuçta ABD ve PKK kazanacaktır. Dolayısıyla Başbakan hedefine ulaşarak, kendince kazançlı çıkacaktır. Ancak büyük  Türk Milleti, kaybedecektir. Geriye eyaletler ve etnisitelere bölünmüş bir ülke kalacaktır…15 Nisan 2013 Pazartesi 22:13
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun