16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Ekonomi çöküyor, olan garibana oluyor!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

 İktidar sahiplerinin tuzu kuru... Onların derdi başka, kendi aralarında kriz varmış gibi yapıp “böyle yürümüyor, iki başlı devlet yönetimi olmuyor” diyerek, Anayasa değişikliğine gidip, Başkanlık sistemine geçmek…

AKP’nin iktidara geldiği günden beri kendi beceriksizliğini sisteme yıktığına, daha doğrusu fatura ettiğine hep şahit olduk. Önce “ordu engelliyor” dediler, sonra “yüksek yargı iş yaptırmıyor, önümüzü kesiyor” dediler. Sermaye ve medyayı düşman ilan ettiler. Sonunda onları da dize getirdiler. Bütün üst düzey bürokratları defalarca değiştirdikleri halde, sıkılmadan “bürokratik oligarşi”den dert yandılar. Hızlarını alamadılar, bir paralel yapı icat ettiler. 12 yıllık iktidarlarının günahlarını paralel yapıya yamadılar. Kendilerini masum ilan ettiler. Yıllarca hizmetlerini sekteye uğrattıklarını söyledikleri tüm engelleri yerle bir ettiler. Artık hiçbir bahaneleri kalmadı derken, bu defa da “Parlamenter Sistemi” bahane etmeye başladılar. 95 yıllık Cumhuriyet süresince mevcut olan sistemin işlerliğini kaybettiğini söyleyerek, Başkanlık Sistemine yelken açtılar.  
Artık ülkede siyasi iktidara, “kaşının üstünde gözün var” diyecek bir güç odağı da kalmadı. Ordu ve yargı tamam, sermaye ve basın teslim alınmış, sivil toplum örgütleri kontrol altında… Muhalefetin takati kalmamış ve kendi derdine düşmüş. “Ol deyince olduran, elinden tuttuğunu ihya eden, sevmediklerini kodese yollayan” bir Cumhurbaşkanımız var. Başbakanı azleden, iktidar partisini yeniden dizayn eden bir güç merkezi… Buna rağmen ille de “Başkanlık” diyen Tek Adam… Bu gidişle o da olur, ancak sonrası bir muammadır. Ülkeyi nereye götürür bilinmez…
Ülkemiz, göçmenler ülkesi olmuş. Terör her gün fidanlarımızı kara toprağa gönderiyor. Ülke cenaze evine dönmüş… Kimin umurunda..?
Ekonomi darboğaza girmiş, Türk Lirası son 1 yılda %40 kayba uğramış, milli gelir 3 yıl öncesinin de altına düşmüş, dolar rekor kırıyor, altın ışık hızı ile artıyor. İşsizlik ise almış başını gidiyor. Kimin umurunda..?
Yarın çıkıp “Başkanlık olmadığı için böyle oluyor” derlerse hiç şaşırmayız, çünkü yalanları hazır… Artık adımız gibi eminiz ki, bu siyasi zihniyet iktidarda kaldığı sürece bahaneleri hiç bitmeyecektir. Çünkü kafalarının arkasında derin hesaplar yatmaktadır.
Bugün ki istikrarsızlığın her geçen gün daha da artmasının en önemli sebebi Başbakana yapılan operasyondur. Bu operasyon dolayısıyla oluşan belirsizlik yüzünden pek çok ekonomist bugün itibariyle “Türkiye’nin 46 milyar TL ekonomik kayba uğradığını ve süreç uzadıkça kayıpların artarak devam edeceğini” ifade ediyor. Nasıl olsa, olan garibana oluyor. Bizimkilerin saltanatı sürsün de “Türkiye kaybetmiş, millet sefalete sürüklenmiş” kimin umurunda..?
Bütün bunlar iktidar sahiplerinin umurunda olmayabilir ama bizim umurumuzdadır. Biz sorumlu Sivil Toplum Örgütü ve vatandaş olarak, bu gidişatın durdurulması için sorumluluğumuzu yerine getirmek zorundayız. Ne yapabiliriz ki? Sorusunun cevabı ise, karınca misali yanan ateşe su taşırız. Biz ülkemizden ve insanımızdan asla vazgeçmeyiz, ümit kesmeyiz. Bu felakete gidişi durdurmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. 


18 Mayıs 2016 Çarşamba 17:57
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL