16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

GAZ ALMA OPERASYONLARI!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Aklı selim herkes bilir ki, bir ülkede asayişin sağlanabilmesi için istihbarati bilgiler işin temelini oluşturur. Saldırı ve eylemlerin önüne ancak ciddi istihbaratla geçilebilir.
Ülkemizde son 13 yılda her şeyde olduğu gibi, tüm kurumlarımız itibar kaybına uğratıldı. Siyasi iktidarın, devletteki partizan örgütlenme algısı kamu yönetiminde zafiyete sebep oldu.  Bu zafiyetler nedeniyle başta kamunun yaptığı sınavlar (Polislik, Üniversite sınavları vs.) dahil olmak üzere, atamaların tamamında yandaş algısıyla, liyakat ve birikimsiz ne kadar taraftarı varsa devletin kilit noktalarına yerleştirildi. Kendi yarattıkları “paralel canavarıyla” devleti sarstılar. Kamu görevlilerinin birbirlerine olan güvenlerini yıktılar. Başta Emniyet olmak üzere, tüm İstihbarat birimlerinde keyfiyet ve yandaşlığı devlet hizmetinin üstünde gördüler.
Bütün bu acı gerçeklerin sonucu olarak, devletin elinde bulunan Milli İstihbarat Teşkilatı, Polis İstihbarat Teşkilatı ve Jandarma İstihbarat Teşkilatı’na rağmen, terör örgütlerinin ülkemizin her yerinde saldırı ve katliamları sürüyor. Devleti yönetenlerin acziyetinin, beceriksizliğinin ve yandaş kayırmacılığının bedelini halkımız canı ve malıyla ödüyor.
İstihbaratın amacı, olaylar gerçekleşmeden önce engellemektir. Olaylar yaşandıktan sonra ise suçluları takip edip, adalete teslim edilmesini sağlamaktır. Ancak, ülkemizdeki güvenlik zafiyetinin en önemli nedeni istihbarat eksikliği ve istihbarattan sorumlu kurumların partizanlığa kurban verilmesidir.
Önceki gün Şanlıurfa’da şehit edilen bir polis memuru, dört gün önce savcılığa başvurarak, koruma istemiştir. Fakat koruma verilmemesi sebebiyle şehadet şerbeti içmiştir. Sorumlusu kim? Bunun bedelini ihmali bulunan savcıdan - valiye kadar herkes ödemelidir.
Adalet Bakanlığı dün itibarıyla “GİZLİ” ibaresiyle savcılıklara yazdığı yazıda, “Terör örgütü PKK bazı devlet memurlarını kaçıracak, daha sonra uluslararası insan hakları kuruluşlarını devreye sokacak, akabinde cezaevlerinde tutuklu bulunan bölücü yandaşlarının salıverilmesi için takasa kalkışacak” demiştir. Ancak, bu istihbarati bilgi tüm memurlara duyurulmuyor. “Tedbir alın” denilmiyor. Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde şehirlerarası seyahatlere çıkmayın denilmiyor. Sonuçta istihbarat zafiyeti nedeniyle terör örgütlerinin alçakça planlarından bihaber devlet memurları tuzağa düşürülüyor. Ya şehit oluyor ya da kaçırılıyor…
Son günlerde ülkemizde tırmandırılan bölücü ve IŞİD’ci terör saldırıları sonrası yapılan operasyonlar, birer gaz alma operasyonudur. Devletin acziyetinin bir göstergesidir. Bilindiği gibi, katil Apo’nun talimatıyla onun yamağı olan Demirtaş 6 Ekim 2014 tarihinde “Kobani” bahanesiyle ülkemizde bir isyan başlatmıştı. 3 gün süren olaylarda aralarında polislerinde olduğu 60’ı aşkın vatandaşımız ölmüş, binlerce kamu ve özel bina yakılmış, bir o kadar da araç tahrip edilmişti.
Bu eylemler sonrası Hükümet, İç Güvenlik yasa tasarısını TBMM’ye getirmiş, temel insan haklarını kısıtlayan maddelerin de olduğu yasa TBMM’den geçerek, Cumhurbaşkanı tarafından da onaylanmıştı.
Bugün ülkeyi yönetenlere sormak lazım; İstediğiniz gibi yasalar çıkarıyorsunuz. Adını “Terörle Mücadele” koyuyorsunuz. Ama hiçbir şey yapmıyorsunuz. Terör yine ülkemizin her yerinde kan döküyor, can alıyor. Sizin beceriksizliğinizin bedelini neden halk ödüyor?
Operasyonların göstermelik olduğu, milletimizi aldatmak maksadıyla yapıldığı görülmektedir. Kamuoyunun ve halkımızın, siyasi iktidarın algı yönetimiyle aldatılmaya devam ettiğini gösteriyor. Haftalar öncesinden IŞİD terör örgütüyle ilgili pek çok haber gazete ve televizyonlara yansımıştı. Söz konusu örgüt başta İstanbul olmak üzere, bir çok ilimizde temsilcilik büroları, alış veriş merkezleri ve hatta hastaneler kurmuş, Suriye’de yaralanan yandaşlarını tedavi dahi ettirmişlerdir. Bu durumda iki ihtimal var. Birincisi; Devlet, gazetecilerin bile ulaştığı IŞİD terör örgütünün yapılanmasından bihaber. İkinci ihtimal ise, bilindiği halde göz yumulmasıdır. Her iki durumda da ülkeyi yönetenler ağır vebal ve sorumluluk altındadırlar.
Aynı şey PKK terör örgütü için de geçerlidir. Yüzü maskeli, eli silahlı teröristler başta İstanbul olmak üzere, onlarca ilimizde sokaklarda yol kesiyor, adam kaçırıyor ve eylem yapıyor. Devleti yönetenler derin bir uykuya dalmışlar ve sadece seyrediyorlar. Olayların tırmanması ve kamu vicdanında tepki toplaması nedeniyle nihayet hükümet göstermelikte olsa, yasa dışı örgütlere yönelik operasyonlar düzenliyor. Operasyonlarda gazetelerde manşet manşet yayınlanıyor. Aslında yapılanlar terör örgütlerine değil, vatandaşı aldatma operasyonlarıdır. Tepkileri ortadan kaldırmak için kurulan tezgahtır. Hele hele Başbakan’ın bir eli cebinde Genel Kurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’den brifing alırken medyaya servis edilen görüntüleri oldukça komik ve manidardır. Sayın Başbakan bu görüntü ile güya, sınır boyunda askerimizi şehit eden IŞİD terör örgütü mensuplarını nasıl öldürdüğümüzü ifade ediyor. Bu da bir algı operasyonudur. Bir aldatmacadır. Şovlarla, gösterişlerle amiyane bir tabirle “hava basmalarla” devlet yönetilmez. Ancak, bu zihniyetin devlet yönetim becerisi bu kadar..! Kobani’ye selam yollayan, yıllarca IŞİD’ci militanlara başta silah olmak üzere her türlü desteği veren bir siyasi iktidarın Başbakan’ının bu tavrı ancak bu şekilde özetlenebilir.


25 Temmuz 2015 Cumartesi 22:45
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL