16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Haklısınız Tayyip Bey, Memur-Sen destan yazdı!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Memur-Sen’in kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanımız, Memur-Sen’i öve öve bitiremedi. Övgüleri o kadar çoktu ki, sonunda “destan yazdıklarını” sözlerine ekleyerek, Memur-Sen yönetimini mutluluktan dört köşe yaptı. Bu nedenle de “Gündoğdu Ahmet’in ayakları yerden kesildi”.
Velinimeti Tayyip Bey’in övgüsüne mazhar olmanın, ona hakkıyla hizmet vermenin gururu içinde sevinç gözyaşları(!) döktü!
Eğri oturup, doğru konuşmak gerekirse; siyasi iktidara verdikleri destekle bu övgüleri Memur-Sen ve dolayısıyla Başkanı Ahmet Gündoğdu hak ediyor! Çünkü;
13 yıllık AKP iktidarı boyunca, kendilerini besleyip, büyüten ve palazlandıran siyasi iktidara karşı görevlerini tam ve eksiksiz yerine getirdiler.
Bu süreçte Ahmet Gündoğdu, ‘sahibinin sesi’ daha doğru bir ifadeyle iktidarın sesi soluğu oldu. İktidardan daha fazla iktidarı savundu, iktidara sevgisini de her platformda anlattı.
 Ne talimat verdilerse yerine getirdi. Asla itiraz etmedi, daha fazlasını yapmak suretiyle iktidarın gözüne girdi. Açıkçası efendilerini bir gün olsun üzmedi.  Bu gayretli çalışmalarının da karşılığını fazlasıyla aldı.
Siyasi iktidar kendince netameli(!) gördüğü bazı konularda, Memur-Sen’i daha doğrusu Ahmet’i kullanarak, onlar üzerinden kamuoyu yaratmaya çalıştı. Bu hususta da iktidarın taşeronluk görevini Ahmet ve ekibi aksatmadan yerine getirdi.
Ahmet Gündoğdu, üstlendiği iktidarın taşeronluk görevini hakkıyla yerine getirdi, Andımızın kaldırılmasından tutunuz da, Milli Eğitim sistemimizin değiştirilmesine, bölücü açılımın mesafe almasından, Akil Adamlığa kadar bir çok konuda görev üstlendi.
13 yıl boyunca siyasi iktidar her sıkıştığında, Ahmet Gündoğdu ve Memur-Sen’i devreye soktu. AKP’ye bağlı yandaş sözde sivil toplum kuruluşlarının bir araya getirilmesi ve onlar adına sözcülük yapmak hep Ahmet’e düştü. Bu yandaş sözde sivil toplum örgütleri, siyasi iktidarın sıkıştığı konularda gazetelere tam sayfa destek ilanları verdi, bütün bu organizasyonlar da yine Gündoğdu Ahmet başrol üstlendi. İktidarın talimatıyla, çeşitli konularda dilekçe kampanyaları, konferanslar ve paneller harfiyen yerine getirildi. Siyasi iktidarın mitinglerinde ve faaliyetlerinde de Memur-Sen takımı eksiksiz en ön saflarda yerini aldı.
Siyasi iktidarla kamuda paralel bir yapı oluşturan Gündoğdu Ahmet, memurların atamalarından, terfilerine, görevden alınmalarından, sürgünlerine, yandaşlarının akçeli kadro ve unvanlarına atanmalarına kadar her türlü hukuksuzluğun, adaletsizliğin ve kayırmacılığın bayraktarı olarak tarihe geçti. Kamuda iktidarın ötekileştirme ve ayrımcılık organizasyonlarının tamamında görev üstlenerek, iktidarın zulmüne ortak oldu.
Ahmet Gündoğdu ve Sendikamsı(!) yapısı dünyadaki tüm sarı sendika ve konfederasyonlara taş çıkartacak(!) işler yaptı. Kucak kucağa oturduğu siyasi iktidarın desteği ile kısa zamanda semiz hale geldi. Tarihi rekor kırarak üye sayısını artırdı. İktidara verdiği desteğin karşılığını hormonlu(!) bir şekilde büyüyerek aldı.
Daha açık bir ifade ile siyasi iktidardan aldığı talimatları eksiksiz olarak yerine getiren Gündoğdu Ahmet, karşılığını da misli ile iktidardan aldı.
Bu nedenledir ki, Tayyip Bey’in övgüsüne mazhar olmayı(!) sonuna kadar hak etti. İktidara verdiği destek ve katkılarıyla gerçekten “destan yazdı.”
Aslında, iki taraf da bu muhteşem birliktelikten(!) büyük kazanç elde etti. Siyasi iktidar kendisine iyi bir tetikçi buldu. Memnun-Sen de yaptığı hizmetlerin karşılığını hakkıyla(!) aldı.
2002 yılında Memnun-Sen’e bağlı sendikaların 41 bin civarında olan üye sayısı 2014 yılı itibariyle 750 binlere ulaştı. Bu dünyada görülmemiş(!) bir sendikal artış rekorudur... Memnun-Sen 13 yılda üye sayısını 18 kat artırdı, 13 yıl boyu iktidara yaptıkları kesintisiz hizmetin karşılığını da aldı. Sonuçta; “alan da memnun olmuş, veren de memnun olmuştur…” Aslında destan, iki taraflı yazıldı. Bu muhteşem destanın(!) iki kahramanı vardır. Biri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, diğeri ise Gündoğdu Ahmet’tir… Şimdi Gündoğdu Ahmet’e düşen görev aynı sözlerle Cumhurbaşkanı’nı övmek olmalıdır… “Sayın Cumhurbaşkanım, bize verdiğiniz sınırsız destekle sadece biz destan yazmadık. Siz de destan yazdınız” demelidir…
Memurların hakkı mı, dediniz? Yoksa hala Memnun-Sen denilen yapının memurların hakkını, hukukunu savunmak için oluşturulduğunu düşünenler mi var? Memurların hakkını savunmak için kurulmamış olan bir yapıya, “memurların haklarını savununuz ya da neden savunmuyorsunuz” denilemez. Bu nedenledir ki, son toplu sözleşme masasında Ahmet, görevini eksiksiz olarak yerine getirdi. Siyasi iktidara desteğini sonuna kadar gösterdi.  Memurun “Emeğini pazarlama” noktasında oldukça başarılı bir hizmet verdi. Hükümetin zam teklifini, memurlar için fazla bularak, daha azına imza attı. Bu yüzden de “iktidar adına destan yazdı.” Çünkü, hükümetin teklifi kabul olsaydı 2014 yılında memurlar enflasyon farkı da alacaktı. Bu nedenle memurun cebine girmesi gereken yaklaşık 3 milyar lira, devletin kasasında kalmış oldu. Memurlar 2014 yılı için ortalama bin 200 TL kayba uğradılar. Bu kayıp önümüzdeki yıllarda da katlanarak da devam edecektir.  Siyasi iktidara göbeğinden bağlı sendikamsı yapının başındaki Ahmet’ten memurlara “Gün gibi doğmasını” bekleyenler varsa, daha çok beklerler. Çünkü, Ahmet ancak sahiplerine yani iktidara güneş gibi doğar…


30 Aralık 2014 Salı 09:16
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun