15 Ekim 2018 Pazartesi

Parke sistre cila

Hande Fırat bile liyakat diyor!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

CNN Türk Ankara Temsilcisi olan Hande Fırat, aynı zamanda spikerdir. Onu önemli kılan 15 Temmuz hain kalkışma gecesi Cumhurbaşkanımızla bağlantı kurmayı başaran gazeteci olmasıdır. 

O gece Cumhurbaşkanımız, cep telefonundan “FaceTime” aracılığıyla görüntülü olarak CNN Türk’ün canlı yayınına bağlanmış, ihanete kalkışanlara karşı, halkın sokaklara çıkmasını istemişti. Bu ülkemiz için hayati öneme haiz tarihi bir andı. Bu bağlantıyı sağlayan kişi olarak, Hande Fırat hanım tarihe geçmiştir.
Hande Fırat da  pek çok asker ve siyasetçi gibi, “TBMM Darbe Girişimi Araştırma Komisyonuna” çağırılarak, bilgisine başvurulan gazetecidir…
Hande hanım komisyonda, o gece yaşadıklarını ve sonrasındaki gelişmeleri anlatırken çok önemli tespitlerde bulunmuştur. İşte Hande Fırat’ın bize göre oldukça önemli sözleri;
“Devlette şucu-bucu olduğu için yükselmemek gerekir. Paraşütle devlet memuru olunmuyor. Bir türlü ders alıp, hayata geçiremiyoruz. Devlette LİYAKATI ön plana koysak, sadece işini yaptığı için insanlar yükselse…” 
Hande Hanımı candan kutluyorum. Bu sözleri ile aslında ülkemizin 15 Temmuz ihanetine nasıl sürüklendiğinin tespitini yapmıştır. Evet, bu büyük felaketten Allah’ın yardımı ve milletin dirayetiyle kurtulduk. İhanet örgütünün devlette nasıl bu kadar önemli kadrolara getirildiğinin gerisine baktığımızda; AKP yönetiminin liyakat, birikim ve tecrübe gibi Devlet Yönetiminin olmazsa olmaz ilkelerini yerle yeksan ettiğini görürüz. Devlet yönetimine; yandaşlığı, bizim cemaatin adamı algısını ve “bizden olsun da çamurdan olsun” anlayışını yerleştirmenin sonucudur. Kimse bize efendim FETÖ’cüler daha önce de vardı. Sadece bu iktidarla mı devlete sızdılar? Diye itiraz etmesinler…
Bugün siyasi iktidar mensupları, suçluluk duygusu ve mahcubiyet içinde bunu itiraf edemeseler de, yaşadığımız ihanetin yani hain kalkışmanın birinci derece sorumluları ülkemizi 14 yıldır kesintisiz yöneten mevcut siyasi iktidarın yöneticileridir.
Eğer 14 yıldır ülkeyi Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak yöneten Sayın Erdoğan, “ne istediniz de vermedik..?” diyorsa cemaate (FETÖ Örgütüne) başka bir bahane aranmamalıdır.
FETÖ şebekesinin Devletin en mahrem yerlerine hangi pazarlıklarla ve hangi kumpaslarla yerleştirildikleri bugünlerde bir bir gün yüzüne çıkıyor. Her gün gazetelerde itirafçıların beyanları yayınlanıyor.
Mesela Yargıtay’daki üye pazarlığı şöyle yapılmış; “Gülen 140 üye istedi… Neresi için Yargıtay üyeliği için… Sonuçta 107’de anlaşıldı. 140 üyeden 107’si FETÖ’ye verilmiş…” Kim vermiş? Adalet Bakanlığı… Kimin iktidarında? Uzaylılar ülkeyi yönetirken…
Genel Kurmay eski Başkanı anlatıyor; “Şunlar şunlar FETÖ’cü diye liste verdik hükümete, Ses yok, tık yok…!” Sen misin FETÖ listesi veren, haydi Silivriye..! Sonrası kumpaslar peş peşe yapılıyor; MİT’e, Emniyet’e, Orduya ve Yargıya… Bu güzide kurumlarımızda vatansever, tecrübeli ve liyakat sahibi, ne kadar yetişmiş insanımız varsa tasfiye ediliyor. Yerlerine FETÖ’cüler yerleştiriliyor. Bu atamaların altındaki imzalar kimin? “Patagonya! devletinin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nın…”
Evet, atalarımız boşa söylememiş, “bir musibet, bin nasihattan evladır” diye… Ancak, ibret alana….! Almayana yapılacak bir şey yok…
Eğer 11 yıllık AKP döneminde (2002-2013) FETÖ Terör Örgütü 15 kat büyütülmüş ise, 15 Temmuz’da yaşadıklarımıza kimse şaşırmamalıdır. “Besle kargayı, oysun gözünü” misali…
Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, 24 yıllık Sendikal hak mücadelemizde liyakat dedik, hak, hukuk ve adalet dedik… Ayrımcılık yapmayın dedik, ancak siyasilere dinletemedik…
Aslında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda liyakat, kariyer ve sınıflandırma sistemi vardır. Ama bu ilkeleri hep çiğneyen bir siyasi iktidar gördük. Sonuçta ülke yönetimi bugün felç olmuştur. Tabiri caizse, devletin çivisi çıkmıştır. Devlette ne kural, ne ilke, ne liyakat, ne de adalet yani hiçbir şey kalmamıştır.
Çalışanlar huzursuz ve diken üstünde, korku içinde “kurbanlık koyun” gibi bekliyor. Bürokratlar bile korku içinde, “her an alınabilirim, FETÖ’cülük bulaştırılabilir” diye…  Siyasilerden talimat almadan hiçbir yazıya imza atamıyorlar. 
Yargı ise felç edilmiş durumda… Yargıçlar korku içinde… Onlarda ancak, siyasi iradenin emri ile işlem yapıyor. Vicdanlarını bir yerlere saklamışlar. Ne yapsınlar onlar da, “korku dağları bekler…” misali bekliyorlar… Sözün özü bütün bu yaşadıklarımız liyakatı ayaklar altına alan, adaletsiz, hukuksuz ve ayrımcılıkta sınır tanımayan siyasi yönetim anlayışının bir sonucudur. 
Ümidimiz odur ki, 14 yıl boyu Türkiye Kamu-Sen’in liyakat, hak, hukuk diye haykırışlarına kulağını tıkayan Hükümet, Hande Fırat’ı dinler..!
 


19 Kasım 2016 Cumartesi 15:24
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL