16 Ekim 2018 Salı

Parke sistre cila

Hükümetin KPSS ayıbı!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na şaibe karıştığını ortaya çıkaran Türkiye Kamu-Sen olmuştur. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Bey, bu konuyu 2010 yılı Ağustos ayında kamuoyu ile paylaşmış, akabinde de belgeleriyle birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Ayrıca onlarca TV programına katılarak ve basın açıklamaları yaparak bu hırsızlığın üzerine gitmişti. Başta TBMM Dilekçe Komisyonu olmak üzere, Devlet Denetleme Kurulu’na kadar başvurmadık merci bırakmamıştı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 31 Ağustos 2010 günü Ankara Adliyesi önünde şu açıklamayı yapmıştır:

“Gençlerimizin geleceği bir takım gruplar veya kişiler tarafından ellerinden alınmak istenmektedir. Buna müsaade etmemeliyiz. Bu iş burada kalmamalı. Bu pis tezgahın içinde kimler varsa, soruları kimler sızdırdıysa gereken yapılmalı ve mal varlıkları araştırılmalıdır. Eğer bu olayı ‘sadece kopya olmuştur’ deyip geçiştirirsek, benzeri tezgahlara önümüzdeki yıllarda yine rastlayabiliriz.”

Bu husustaki bir başka açıklamasında ise; “Bir takım grupların kendi mensuplarına avantaj sağlamak için bu soruları ele geçirdiğini ve sızdırdığını, ancak Hükümetin olayın üzerine gitmediğini” ifade ederek; “Namussuzluk ve hırsızlık yapanların, yaptıkları yanlarına kar kalıyorsa, Anayasa’yı kökten değiştirseniz bile hiçbir işe yaramaz. Ahlaksızlığı yapan ahlaksızdır, namussuzluğu yapan namussuzdur…. ”

Ne yazık ki, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un çabaları sonuç vermedi. Hükümet ve yargı bu işin üzerini kapattı. Aradan tam 5 yıl geçti. Bilindiği gibi 17 – 25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu ile yüz yüze kalan Hükümet yetkilileri, bu işin Devlette “Paralel adını verdiği bir yapının tezgahı olduğunu, kendilerinin masum olduklarını, yolsuzluklara bulaşmadıklarını”,  ayrıca “paralel yapıyı ortadan kaldırıncaya kadar her türlü mücadeleyi vereceklerini” ifade etmiştir.

Son 1 yıldır paralel yapıyı ortadan kaldırmak adına bir çok yasal düzenleme yapılmış, kanun dışı uygulamalarla “paralel” denilerek kamuda büyük bir zulüm yapılmıştır. Tabir-i caizse “kurunun yanında yaşta yakılmıştır.” Elbette ki, Devlette yasa dışı işlere bulaşmış kim olursa olsun, bedelini ödemeli ve cezasını çekmelidir.

Bu anlayışla “paralelci” avına çıkan Hükümet, tabir-i caizse eski defterleri karıştırmaya başladı. Tam seçim arifesinde bu işin üzerine gitti. Maksat, “biz masumuz, 13 yıllık iktidarımızın yaklaşık 12 yılında birlikte olduğumuz, ülkeyi birlikte yönettiğimiz Muhterem Hocamızın! Cemaati bize kazık attı. İktidarımız süresince yapılan tüm kirli işleri onlar tezgahladı. Bizim suçumuz yok. KPSS’de de bunlar suçlu. Tezgahı bunlar kurdu….”

Hiç utanmadan ve hiç sıkılmadan siyasi iktidar bunları söylüyor. “Aldatıldık” diyor. “Ne istediler de vermedik” diyor. “Nankörler” diyor. “Orduya da, Yargıya da, Polise de kumpası bunlar kurdu. Biz masumuz” diyor.

Hayır, hayır, bin kere hayır..!

Suçlu sizsiniz. Sorumlu sizsiniz. Boğazınıza kadar çamurun içindesiniz. Sorumluluktan kaçamazsınız. Milleti daha fazla aldatamazsınız. Birlikte en büyük zulmü yaptığınız Askerlerimizin, Yargı Mensuplarımızın, Emniyet Mensuplarımızın, ayrıma tabi tuttuğunuz memurlarımızın, velhasılı kelam ötekileştirerek zulüm yaptığınız ve haklarını gasp ettiğiniz tüm vatandaşlarımızın vebali sizlerin omuzlarındadır. Paralel diye ilan ettiğiniz yapının yaptığı tüm hukuksuzluklardan ve işlediği günahlardan siz sorumlusunuz. İkiniz de kirlisiniz, ikiniz de günahkarsınız… Allah sizi bildiği gibi yapsın…!

İktidarı boyunca binlerce yandaşını sınavsız memur yapan Hükümet, başta KPSS olmak üzere Emniyet’te ve Yargı’da yapılan sınav yolsuzluklarının bütün vebalini paralele yıkarak, kendisini kurtaramaz. Yaptıkları usulsüzlüklerle on binlerce vatandaşımızın memur olma hakkını ellerinden alarak, yandaşlarına peşkeş çekenler vebalden asla kurtulamazlar.

Şimdi şu sorunun cevabını vicdan sahiplerinden istiyorum:

Eğer 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu olmasaydı, cemaatle siyasi iktidar kavgaya tutuşmasaydı, bu soruşturma açılacak mıydı? Elbette açılmayacaktı.  Yani “yapanın yaptığı yanına kar kalacaktı.” Nasıl 5 yıl boyu hırsızlığın üstü örtüldüyse, yine örtülü kalacaktı. Her vicdan sahibi bu kirli ilişkiyi lanetlemelidir. İktidar sahipleri, İktidarları boyunca yaptıkları tüm kanunsuzlukları paralele yıkarak, “paraleli günah keçisi ilan ederek” aklanamazlar. İki yapı da suç ortağıdır. Bunun hesabını Milletimize vermelidirler.27 Mart 2015 Cuma 20:42
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun