16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Kulun adaleti şaşar amma, Allah'ın adaleti asla şaşmaz..

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Kamuda ihraç edilen çalışan sayısı 70 bini buldu… Bunun anlamı şudur; 70 bin devlet memuru işten atıldı… Bu işlem hem mevcut Anayasamız hem de 657 sayılı Devlet Memurları Yasası rafa kaldırılarak yapıldı.

Memuriyetten çıkartılan hiç bir memur, yargılanmadan ve disiplin kurullarına gönderilmeden kapı dışarı edildi. Yani sorgusuz-sualsiz, ekmekleri ve onurları ellerinden alındı. Hukuk dilinde bunun adı tam anlamıyla "YARGISIZ İNFAZDIR!" On binlerce yuvaya ve eve ateş düştü! Bu öyle bir acı ki; Allah kimsenin başına vermesin! İnsanlar sadece işlerini ve geleceklerini kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda “vatan haini” yaftasına maruz kalarak, büyük bir şok yaşadılar!!!

Vatansever bir insan için toplumda “hain” damgasıyla anılmak, ne büyük bir imtihan Yarabbi..! Ne büyük sınav..! Hele hele vatana canını verecek kadar iman ve idrak sahibi yürekler için... Bir hukuk Devleti olduğu Anayasamızda açıkça yer alan ülkemizde, bu sorgusuz sualsiz yapılanlar asla kabul edilebilir bir işlem değildir. İnsanlarımız bunu asla hak etmedi. Kendini savunma imkanı dahi verilmeyen, eli silah değil kalem tutan memurlarımıza reva görülen bu işlemi kabul etmemiz ve içselleştirmemiz mümkün değildir. Hiç bir vicdan sahibi kişi, insanların savunma hakkını kullanmadan mahkum edilmesini kabul edemez...!

Elbette Silahlı kuvvetler, yargı ve emniyet içinde bulunup, görevini kötüye kullananların; suçu sabit olarak tespit edilenlerin cezalarını sonuna kadar çekmesi yani bedel ödemesi hepimizin arzusu ve hukukun gereğidir..! Özellikle altını çiziyorum; 15 Temmuz ihanetinin içinde olanların, bu ihanete aleni destek verenlerin, ister ellerinde silah olsun, isterse olmasın sadece işten atılmaları ile yetinilmemelidir... Yaptıkları ihanetin ve akıttıkları masum kanının hesabı mutlaka sorulmalıdır. Ancak bu kirli ihanetin direk veya endirek olarak içinde yer almayan, yani dışında kalan en az 50 bin devlet memurunun haksızlığa uğradığını ve mağdur edildiğini düşünüyorum. Nedeni ise, bugün ki iktidarın yaptığı hiçte hukuki olmayan düzenlemeler ve “FETÖ Terör Örgütü ile mücadele ediyoruz” diyerek, 17 -25 Aralık 2013 tarihini milat saymasıdır. Bu anlayış ne hukukidir ve ne de insanidir…

Bilindiği gibi; 25 Aralık 2013'ten -15 Temmuz 2016 tarihine kadar, yani ihanetin gerçekleştiği güne kadar; FETÖ terör örgütü denilen hain yapının okulları, yurtları, dersaneleri, üniversiteleri, basın yayın organları, bankaları, holdingleri (vb.) açıktı. Bu süreçte, yasaların izni ile faaliyetini sürdüren bu kurumlarla “ilintisi var” diye insanlar, yargısız infaza tabii tutulamaz...

Bugün ne yazık ki; cemaat yapılanmasıyla, başka bir ifadeyle FETÖ terör örgütü ile hiç bir ilişkisi olmayan binlerce devlet memuru mağdur edilmiştir... Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, her zaman olduğu gibi mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz, yani hakkı tutup kaldırmaya devam edeceğiz. Haksızlıkların önlenmesi için çabamızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Suç varsa, mutlaka cezası da olmalıdır..! Ancak asla kurunun yanında yaş yakılmamalıdır, adaletin dışına çıkılmamalıdır... Adaletin dışına çıkan her uygulama zalimliktir. İnsanlara yapılabilecek en büyük zulümdür.

Biz şairin dediği gibi "NE ZULME SESSİZ KALIRIZ, NE DE ZALİMİ ALKIŞLARIZ…” Zalimlerin zulmüne bugüne kadar olduğu gibi, bu günden sonra da karşı durmaya devam edeceğiz… Geçmişte bizi yani Türkiye Kamu-Sen’in yöneticilerini "Ergenekoncu" diye itham eden zavallıların, şimdi acaba yüzleri kızarıyor mu? Aynı Malumsenci yönetici güruhu "FETÖ terör örgütü üyesi şüphesi ile açığa alınan ya da iş akdi feshedilen on binlerce üyesini yüz üstü bırakmış” sendikalarının kapılarını yüzlerine kapatmışlardır. Yıllarca iktidara yaranmak için memurların dolayısıyla üyelerinin emeğini pazarlayanlar, şimdide üyelerini siyasi iktidarla beraber yargısız infaza tabii tutmaktadırlar. Bu nedense bizi hiç şaşırtmadı.

Allah’a çok şükür ki; Türkiye Kamu-Sen’in kapısı sadece üyelerine değil, kapısına gelip yardım isteyen malum senin üyelerine de açıktır. Onlara da hukuki süreçle ilgili yol göstermekte ve yardımcı olmaktadır. Çünkü bizim inancımızda ve töremizde mağdura sırtımızı dönmek yoktur. Hele hele iktidar korkusuyla üyelerini yüz üstü bırakmak bizim kitabımızda hiç yazmaz. Biz adaleti, hakkı ve hukuku kendimiz için istediğimiz gibi, tüm milletimiz içinde isteyen gerçek İman sahibi vatanseverleriz çok şükür..!

Yüce Yaratan, “Allah size insanlar arasında hükmettiğiniz zaman, adaletle hükmetmenizi emreder.” Peygamberimiz ise, “bir saatlik adalet, yetmiş yıllık ibadetin yerini tutar” buyuruyor… Adaletin olmadığı yerde; huzur olmaz, mutluluk olmaz, kalkınma olmaz. Birlik ve dirlikse hiç olmaz… Bilinmelidir ki; Milletler hep adaletsizlikten dolayı “HELAK” olmuşlardır! Şu unutulmamalıdır ki; İnsanların elindeki adalet terazisi şaşabilir amma, Allah’ın adaleti asla şaşmaz..! Allah’ın adaleti eninde sonunda tecelli eder!!!


05 Eylül 2016 Pazartesi 17:51
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun