15 Ekim 2018 Pazartesi

Parke sistre cila

Milletimin bahtsız gençlerine selam olsun!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Geçtiğimiz Pazar günü (20.11.2016) tam tamına üç milyon beş yüz bin vatan evladı genç kardeşimiz Devlet'te işe girebilmek için KPSS'de ter döktü..!

Bu rakam Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir rekordur..! Rekortmen İktidarımıza da yakıştı doğrusu... Sınav heyecanı yaşayanlar; orta öğretimden mezun olanlar, yani lise ve dengi okullardan mezun olmuş gençlerimiz!!! Üniversitelilerimiz bu sınava giremiyor..! Bir de onlar dahil olsa sayı 5 milyonu aşardı..! Halkımız bu tablodan çok memnun ki hiç sesi soluğu çıkmıyor, siyasi iktidarı sorgulama gereği duymuyor. İş-Aş diye sokaklara dökülmüyor..! 
Ülkemiz de "RESMİ İŞSİZLİK" çift haneli rakamlara ulaşmış… Buna rağmen, vatandaşlarımızın kahır ekseriyeti hiç de şikayetçi değil, maşallah! Allah nazardan saklasın! Her şey ülkemiz de çok güzel… İnsanlarımızın mutluluktan ağzı kulaklarına varmış..! Çalışabilir genç nüfusumuzun yüzde otuz kadarı işsiz! Yani her üç gençten biri işsiz..! Bu rakam OECD ülkeleri arasında rekordur. Ama olsun "Hükümetimiz rekorlar hükümeti zaten…" Ücret adaletsizliğinde Avrupa birincisi, yolsuzlukta dünya üçüncüsü ve Avrupa birincisi... Kişilerin borç yükü sıralamasında yine Avrupa birincisi, Terör de ise artık Ortadoğu ülkelerinden farkımız kalmadı…
Ülkemiz PKK ve İŞİD gibi terör örgütlerinin hedefinde… Birde iktidarın büyütüp beslediği FETÖ terörü var başımızda… Dünyada göçmen rekoru bizim ülkemizde, insan kaçakçılığı ile kadın ticaretinde de Avrupa birincisiyiz, eroin ticaretinde dünyada en önlerdeyiz..! Evvel Allah! hiç bir ülke bu konular da bizi geçemez..! Cezaevleri dolup taşıyor, kısmi aflarla doldur boşalt oyunu oynanıyor adeta… Türkiye'deki adli suç oranlarını anlatmaya ve başka ülkelerle kıyaslamaya hiç gerek yok! Dünyanın en büyük adliyelerini kurduk Allah'ın izniyle! Yine de mahkemelerimiz davalara yetişemiyor..! Ülkemiz de devasa AVM’ler gibi, DEV adliye binaları her şeyi ortaya seriyor... Tabidir ki gören gözlere... Baksanıza ülkemizde her şey yerli yerinde ki; Her yanımız AVM, parası çok olana tam yaşanılacak bir ülke Türkiye’miz… Dört mevsim birden yaşanıyor… Şu terör olmasa! Şu işsizlik olmasa! Yolsuzluk zaten kronik hastalığımız… Alıştırıldık, bu olumsuzluklarla yaşamaya..! 
Ancak, henüz alışamadığımız üç milyon beş yüz bin ne idüğü belirsiz göçmenimiz var aramızda, yakında onlara da alışırız... Hele bir de Başkanlık gelsin de görün; ülkemiz tam bir “Kapalı Hapishaneye Dönecektir” Kısa zamanda ona da alışacağız, bir iki cılız itiraza da itibar eden çıkmayacaktır dünyada..! Bol parası-pulu olanları bu saydığımız sorunlar etkilemez.! Tüccar! Devlet yöneticilerimiz Sayesinde kuracakları “Yağdanlık" bağlantılarla onlar günlerini gün edecek, dahası keselerini doldurmaya devam edecekler. Halkımız ise bu yapıya verdiği desteğin bedelini ödemeye devam edecek, yani verdiği desteğin bedelini, daha doğrusu ektiğini biçecek..! Erdoğan ve iktidar sevgisinin karşılığını misli ile, haksızlık ve adaletsizlik olarak alacaklar. Çok mutlu! yaşayacaklar...
Baksanıza Başbakan'ımız ne kadar rahat "dolar artıyor..! Ülke fakirleşiyor cebimizdeki paranın değeri azalıyor, girdiler artıyor” diyorlar..! O da dalgasını geçiyor; “dolarda boşalır da” diyor gülerek..! Meclis'teki tecavüz yasasını soruyorlar; “muhalefet anlamıyor bizi” diyor..! Başbakan devamla: "mağdur tecavüzcüler var" diyor, “hem de az buz değil tam 4 bin kadar..! Bazıları kızıyor bu mağdur tecavüzcülerin hakkını aradığımız için, bizi anlamak istemiyor..! Kim mi? Bazı muhalefet partileri ile kadın dernekleri" Başbakanımız sağ olsun! Dilimize, “mağdur! tecavüzcüler" sözcüğünü kazandırmıştır!  
Böyle güzel memlekette sizlerle, Cumhurbaşkanımızın memurlarla ilgi gün görmemiş sözlerini de paylaşmak isterim. Söz konusu memur olunca, Cumhur Reisimizin, veciz! sözlerini es geçmek ona saygısızlık olurdu... Cumhurbaşkanımız  sık sık “memurların iş güvencesinin kaldırılması gerektiğini” söylüyor..! Hızını alamıyor “devlette iş isteyenleri yan gelip yatmakla” suçluyor..! Eminim yakında devlette işe girmeye kalkışan üç milyon beş yüz bin gencimize kızacaktır. “Ne işiniz var devlet kapısında” diye ..! Bildiğiniz gibi bir zamanlar, “devlet, herkese iş bulmak yada vermek zorunda değildir” demişti. Ayrıca, “Her üniversite mezununu işe mi alacağız?” deyivermişti..! Gaziantep'te yaptığı bir konuşmada ise şu sözleri söylemişti; "Adam iş beğenmiyor illa memur olacakmış... Olunca ne olacak yan gelip yatacak… Sonsuza kadar güvence, nerede bu yoğurdun bolluğu...!!"
 KPSS’ye girenler şanslı..! Türk gençleri, siz benim yazdıklarıma aldırmayın ..! Moralinizi bozmayın ve ümidinizi kaybetmeyin..! “Ya Allah! Bismillah!” deyip sınavda kısmetinizi ve nasibinizi arayın... Sizlere başarılar diliyorum, elimden bu temenniden başka bir şey gelmez. Yüzde biriniz, iki yılda Devlet'te işe girebilirseniz, kendinizi çok şanslı sayın..! 
Benden hatırlatması; torpil bulmalısınız, yoksa işiniz mahşere kalır..! Yüksek puanınız yetmeyebilir..! Bakarsınız Sizi bir de sözlüye çağırırlar..! Hazırlıklı olun..! Şimdiden siyasetçilere, yani iktidarımızın anlı şanlı adamlarına ulaşmaya çalışın... Aksi halde, “ağzınızla kuş tutsanız” bile "Devlet'te işe giremezsiniz..!” Benden söylemesi... Burada tecrübe konuşuyor... Sözlerimi yabana atmayın sakın. "Umut fakirin ekmeği imiş.” Umudunuzu yitirmeyin yine de..! Şu gerçeği bilin adında “Adalet” olan iktidar partimizin yüksek adalet duygusu; ayrımcılıktan geçer… Asla haktan ve hukuktan geçmez..! 
Son söz, başarılar size, milletimin şanssız çocukları “Gençlerimiz...! Geleceğimiz…”


22 Kasım 2016 Salı 12:08
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL