16 Ekim 2018 Salı

Parke sistre cila

Milletimiz varolsun

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Dün ülkemiz alçakça kurulan bir kirli tezgahla yüz yüze bırakıldı. Türk Ordusu için de iktidarın desteğiyle palazlandırılan bir zamanlar hizmet hareketi diye anılan, sonradan adı “paralel” diye ifade edilen bir yapı ülkemizi büyük bir felakete sürüklemeye kalkışmıştır.

Türk Ordusunun şerefli yöneticileri; kendi içlerinde oluşan gizli cuntanın bu tezgahını büyük bir sağduyu içerisinde başlarına geçirmiştir. Şu saat itibariyle 90 vatandaşımız şehadet şerbeti içmiş, yüzlerce de yaralımız var… Hakka uğurladıklarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum… Sebep olanları da lanetliyorum… Bu acı tabloya rağmen daha büyük felaket yaşamadığımız için, Yüce Rabbimize şükür ki yüzümüze baktı; bir ayetin de buyurduğu gibi; Mazlum Milletimize tuzak kuranların tuzaklarını bozmuştur…
Elbette kaybettiğimiz her can bizimdir... "Masum bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmektir" diyen bir inancın mensubu; Yüce dinimizi dillerinden düşürmeyen! Bu gafiller nasıl böyle bir ihaneti kendi milletine yapar? Diye sormadan kendimi alamıyorum..! Uzun zamandır ülkemiz "Acılar ülkesi haline gelmiştir." Millet olarak yaptığımız en büyük görev "her gün bazen bir kaç, bazen onlarca şehit cenazesi kaldırmak olmuştur. "Acıların ülkesi ve acıların milleti" haline bu ülkenin getirilmesine sebep olanlara binlerce lanet olsun…
Her gün güzel ülkemde bir yandan PKK, diğer yandan IŞİD alçakça milletimize saldırıp katliam yaparken, birde şerefli ordumuzun içinden böyle bir haince saldırı yapılması, millet olarak bizi derin endişeye sürüklemiştir. Artık yeter! diyoruz. Her gün ölüm korkusu ile uyanmak istemiyoruz. Millet olarak hak ettiğimiz huzurumuzu istiyoruz.
Özellikle ülkemizi yönetenlere ve yönetmeye talip olan siyasi parti yöneticilerine sesleniyorum; "Siz bu milleti hak etmiyorsunuz. Birbirinizle sürekli kavga etmeniz, ülke sorunlarını çözmek için ortak aklı kullanmayıp; siyasi kaygılarla hareket etmenizin bedelini biz ödüyoruz. Bu milletin sizden çektiği yetmedi mi? Allah aşkına..! Yeter artık... Millet size oy veriyor, destek oluyor, demokrasinin gereği parlamentoya gönderiyor. Birbiriniz yiyesiniz, sürekli didişiniz, milleti birbirine düşüresiniz diye mi? Hayır! Bin kere hayır..! Millet " Yan yana oturun, omuz omuza verin... İstişare edin, ortak aklı kullanın ülkenin ve milletin problemlerine çözüm üretin, ülkeyi refaha kavuşturun, adil olun, dahası insani melekeler içinde birbirinizle anlaşın" diye ...!!
Bu vesile ile bir kez daha şu ata sözünü bütün insanlarımıza hatırlatmak istiyorum; " bir musibet bin nasihatten iyidir" anlayışı ile, dün yaşadığımız musibetten ders çıkaralım! Yine diyorum ki; Tarih neden tekerrür eder? Ders çıkarılmadığında... Unutulmamalıdır ki "Başka bir Türkiye yok , Başka Türk milleti yok… Birbirimizi sevmedikçe, birbirimizi hoş görmedikçe, birbirimize omuz vermedikçe felaketler ve acılar peşimizi bırakmayacaktır... Sözün özü 78 milyon vatandaş olarak "Sıkılı bir yumruk" gibi olmalıyız... Şairin dediği gibi "kalpler birlikte çarptıkça onu hiç bir güç sindiremez, Yıkamaz!..
Haykırıyoruz; Demokrasinin tecellisinin sonucu oluşan, milli iradenin üstünde hiç bir güç tanımıyoruz… Hukukun üstünlüğü ilkesini çiğnemeyen ve çiğnetmeyen bir yönetim istiyoruz... Anayasa ve yasaların dışına çıkmayan bir devlet yönetimi istiyoruz... Bu ülke de her kez "eşit vatandaş olduğunu" hissetmelidir diyoruz... Ayrımcılık yapanlara, ikilik çıkaranlara fırsat vermeyen Allah'ın adaleti ile hükmeden yöneticiler istiyoruz. Adil paylaşım, şeffaf yönetim anlayışı olsun istiyoruz... Huzur için de yaşamak istiyoruz... Özgürce, yarınlara güvenle bakacak bir gelecek talep ediyoruz... Yaşasın demokrasi, yaşasın Cumhuriyet… Sonsuza kadar var olsun Türk milleti..! Ne Mutlu Türk'üm diyene..!


17 Temmuz 2016 Pazar 19:47
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun