16 Ekim 2018 Salı

Parke sistre cila

MUHALİFLERİ “KHK ÇUVALINA” DOLDURUP, CEZALANDIRMAK..!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

 FETÖ Terör Örgütü soruşturmalarında gelinen noktanın özeti budur; Muhalifleri KHK çuvalına doldurup, cezalandırmak…!

15 Temmuz hain kalkışmasından bugüne kadar, yaşananları büyük endişe içerisinde takip ediyoruz. Her gün başımızı döndüren gelişmelerle, büyük şaşkınlıklar yaşıyoruz.

Devleti yönetenlerin birbirinden taban tabana zıt açıklamaları yetmezmiş gibi, uygulamalardaki farklılıklar da milletimizi şoka sokuyor. Suç isnadı aynı, KHK aynı, Hükümet aynı ve tamamı “Devlet memuru” 3 farklı uygulama… Bu nasıl bir yönetim, bu nasıl bir beceriksizlik, bu nasıl bir aymazlık..? Anlamakta güçlük çekiyoruz.

Eğer Adliye’de memur iseniz, iş yerinizde gözaltına alınıp, kollarınız ters kelepçe ile kelepçelenerek masanız ve bilgisayarınızda arama yapılarak, çalıştığınız Adliye koridorlarında suçlu gibi saatlerce teşhir edilip, kodese atılırsınız. Günlerce yatarsınız… Sonra eğer, hakim karşısına 1 aydan önce çıkartılırsanız kendinizi şanslı sayacaksınız…

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda iseniz sorgusuz sualsiz atılırsınız. Maliye Bakanlığı’nda iseniz aynı suç isnadından açığa alınırsınız. Bu nasıl bir yönetim anlayışı..? Bunların hepsi aynı devletin memurları… Hükümet ne yazık ki, bu çarpık “cezalandırma” yöntemini insafsızca sürdürüyor.

Düşünebiliyor musunuz, “Suçun Şahsiliği” diye bir kavram vardır. Yani birinin suçundan dolayı eşini, çocuğunu, annesini, babasını ve ya bir başkasını cezalandıramazsınız. Dünyada böyle bir anlayış yok. Ama bizim ülkemizde Anayasa ve yasalar rafa kaldırıldığı için, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ayaklar altında Hükümet tarafından çiğnendiği için; Askerin eşi memursa, Polisin eşi memursa ve hatta yargıcın eşi memursa onu da görevden atıyorlar. Hatta oğlu Teğmen diye babasını Devlet memurluğundan attılar.

Bütün bunlarla da yetinmiyorlar. Sosyal medya hesaplarında (Facebook, Twitter) hükümeti eleştirmişseniz, çalışırken arkadaşlarınızla sohbette hükümetin “şu uygulaması yanlış” demişseniz, hele hele “Cumhurbaşkanının kaşının üstünde göz var” dediyseniz ya da sizi sevmeyen kişi sizi şikayet etmişse devlet memurluğundan atılmak için yeterli bir suç delili sayılıyor. Muhalif gazeteciyi koy çuvala, muhalif iş adamı onu da FETÖ’cü yap… Hükümet nasıl olsa buldu bir günah keçisi, yanlışlarını kapatmak için iktidarı boyunca yaptığı tüm hataları ona yüklüyor. Bununla yetinse yine iyi… Bütün muhalifleri aynı kategoriye yani FETÖ Terör Örgütü üyeleri için çıkardığı KHK çuvalına doldurarak yakıyor, yok ediyor. Onurunu ayaklar altına alıyor, hem de “vatan haini” damgası ile…

Bütün bunları yaşamış yüzlerce örnek olduğu için yazıyorum. Ne duyumdur, ne dedikodu… İki örnek;

Bolu Şube Başkan Yardımcımız Sabahattin Yavaş Maliye çalışanı Facebook paylaşımında iktidar eleştirisi nedeniyle Vali tarafından açığa alınıyor.

Şube Başkan Yardımcımız Şeref Avcı Ankara’da Sermaye Piyasası Kurulu’nda (SPK) çalışıyor. Oğlu, Yavuz Fırkateyni’nde Deniz Teğmen... Hiçbir olaya karışmış da değil, ihraç ediliyor. Babası da işten atılıyor, oğlu gerekçe gösterilerek…

Bu yaşananlar zulümdür, zalimliktir. İnsanlık düşmanlığıdır. Soruyorum vicdan sahiplerine;

Sessiz mi kalalım? Susalım mı?

Lanet olsun bu düzene, binlerce kez lanet olsun..!


23 Eylül 2016 Cuma 13:50
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL