19 Ekim 2018 Cuma

Parke sistre cila

Muhteşem Kadın Kurultayı

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Türk Büro-Sen Genel Merkezi çalışmalarıyla farkındalık yaratmaya devam ediyor. Sendikamız, hizmet kolundaki 43 farklı kamu kurumunun sorunlarını, bir bir masaya yatırarak çalıştaylar gerçekleştirerek bir ilke imza attı.
Çalıştaylara sadece kurumlarda sorunlarla hemhal olan çalışanlar iştirak ederken, kendi sorunlarına kendileri çözümler ürettiler.
Tüm kamu kurumlarını gruplandırarak gerçekleştirilen, 6 ayrı çalıştaydan sonra, son olarak “Kadın Kurultayı” düzenlendi. Kurultayda, kadınların çalışma hayatındaki sorunları tartışıldı ve çözüm yolları arandı.
Çalıştaylarımıza toplamda 1100 civarında Türk Büro-Sen üyesi memur katıldı. Her bir çalıştayın sonunda elde edilen sonuçlar kitapçık şeklinde basılı yayın haline getirilerek, Cumhurbaşkanımızdan, Başbakana, Bakanlara, Siyasi Parti Liderlerine, ilgili kurum bürokratlarına, çalıştaya iştirak edenlere ve kurumun diğer çalışanlarına gönderildi.
Yapılan bu çalışmalar, kamu kurumlarında bürokratlarca sempatiyle karşılandı, bir çok kurumun yapmak isteyip de yapamadıkları çalışmaları, Türk Büro-Sen’in gerçekleştirmiş olması farkındalık yarattı.
Son olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Ankara’da gerçekleştirdiğimiz “Kadın Kurultayı” yoğun bir çalışma temposunda geçti. Kurultayımızın açılış konuşmasından sonra, Psikolog Hülya Korkmaz tarafından “Aile İçi İletişim” konulu bir eğitim verildi.  Özellikle kurultayın ikinci bölümünde çalışan kadınların sorunları 25 konu başlığı altında çalıştay formatında değerlendirildi. Konular, sayıları 270’i bulan Türk Büro-Sen’li hanımlar tarafından tartışıldı ve çözüm önerileri ortaya konuldu.
Çalıştayın organizasyonunu sağlayan Yasemin Güngör, “Yıllardır pekçok kamu kurumu ve sivil toplum örgütü ile benzer çalışmalar yaptığını, bu kadar verimli ve haz aldığı bir çalışma ortamını yaşamadığını, Türk Büro-Sen’li hanımların farkını görmekten mutluluk duyduğunu” ifade etti.
Bizzat şahit olduğum çalışmalar sonrası, çalışan kadınlarımızın sorunları ve çözüm yolları ile ilgili önerileri ve sorunlara yaklaşım tarzları bizi de oldukça mutlu etti. Özellikle çalışma sonrası hanımların gözlerindeki parıltı görülmeye değerdi. Türk kadınına değer ve sorumluluk verildiği zaman herşeyin üstesinden geleceklerini görmüş olmak bizleri gelecek için oldukça ümitlendirdi.
Veda günü geldiğinde ise, tüm hanımlarımız görev ve sorumluluklarını, eksiksiz ve tam yapmanın verdiği huzurla, memnuniyet duygularını sendika yöneticilerine ifade ederek, illerine döndü.
Herhalde; herkesin mutlu olduğu ve hiç kimsenin herhangi bir eksiklikten dolayı eleştiride bulunmadan ayrıldığı ender organizasyonlardan birini gerçekleştirmiş olmakta Türk Büro-Sen’in kurumsal kimliğinin ve yöneticilerinin becerisinin bir tezahürü olarak yansıdı.
Muhteşem bir kadın kurultayının gerçekleştirilmesine, katılarak büyük emek harcayan kadınlarımıza şükranlarımızı sunuyor, emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımı kutluyorum. Böylesi güzide ve böylesine sorumluluk sahibi kadroların olduğu bir memur sendikasının Genel Başkanı olmak bana büyük gurur veriyor.
Bana ve Yönetim Kurulu üyelerimize bu hazzı yaşatanlara şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar; yolları ve bahtları açık olsun…


12 Mart 2013 Salı 16:53
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun