16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Müslümanlığımız, algılarımız ve Mısır…

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Dünyanın dört bir yanında oluk oluk Müslüman kanı akmaktadır. Başını ABD’nin çektiği emperyalist güçler, BOP ve Arap Baharı projelerini adım adım hayata geçirmektedirler.
İddia edildiği gibi bu projelerin amacı, İslam ülkelerine demokrasi ve insan hakları getirmek değildir. Ya da sözde “İslami terörü” ortadan kaldırmakta değildir.
Bu bahanelerle amaçlanan, Müslüman devletleri güçsüz ve yoksul bırakmak, bu ülkelerde bulunan enerji ve doğal kaynaklara sahip olmaktır. Daha da ötesi Ortadoğu’da İsrail’i güçlendirmek, İsrail’e uydu bir kürt devleti kurmaktır.
Bu hedeflerini gerçekleştirebilmek için, ABD ve yandaşı diğer emperyalist güçler 2004 yılında başlattıkları projeleri ile, 27 Müslüman ülkeyi hedef almışlar; bu ülkelerin büyük bir bölümünde operasyonlar yapmışlar ve iç savaş çıkartmışlar, sayıları milyonlara varan masum Müslüman’ın şahadetine sebep olmuşlardır. 
Elbette akıtılan bunca kanın tek sorumlusu emperyalist güçler değildir. Hedeflerine koydukları İslam ülkelerine ya top, ya tankla giriyorlar, ya da iç kargaşa çıkartarak oluşturdukları yandaşları ile Müslüman kanı dökülmesine vesile oluyorlar. Onlar fıtratlarının gereğini yapıyorlar. Onlara alet olan Müslüman(!) siyasetçiler ile ülkelerini insanlık dışı yöntemlerle yöneten, sözde Müslüman(!) devlet adamlarının günahı ve vebali emperyalist güçlerden daha az değildir. “Hani Müslüman’ın kanı, Müslüman’a haramdı? Hani Müslümanlar kardeşti?” O zaman, bu akan kanı nasıl izah edecekler?
Mısır’daki katil diktatörler, birçok ilimizde Cuma Namazı çıkışı protesto edildi. Pek çok sivil toplum örgütü, dini grup ve cemaatin de içinde olduğu organizasyonlara, Cuma namazından çıkan insanlarımız da destek verdi. Katiller kınandı ve şehitlerimiz için gıyab-i cenaze namazları kılındı.
Ankara Kocatepe Camii’nde de protestolar gerçekleştirildi. Bizim de katıldığımız ve şahit olduğumuz tepkiler esnasında bazı ayrıntılar gözümüze çarptı. Birincisi, protestoda açıklama yapanların İHH (İnsani Yardım Vakfı) ve Hizbullah’ın Türkiye versiyonu “Hizb-ut Tahrir” yöneticileri oluşu, ikincisi bu kuruluşlarla birlikte katılan diğer sivil toplum örgütlerinin Irak’ta ve Doğu Türkistan’da, Müslüman Türklere yapılanlara bugüne kadar hiçbir tepki vermeyişleri.
Ayrıca iki vatandaşımızın da Kocatepe Camii’nde cenaze namazları vardı. Ne yazık ki Mısır’daki katliamı protesto etmek için cami avlusunda bulunan Müslümanların %95’i iki vatandaşımızın cenaze namazına katılmadılar. Bu durum bizleri oldukça üzdü ve düşündürdü. Anladık ki, bizim Müslümanlar olarak önemli bir sorunumuz var. Hepimiz lafa geldiğinde Müslüman’ız, din kardeşiyiz… Ama ideolojik ya da cemaat farklılıklarımız Müslümanlığımızdan önce geliyor ki, maalesef ayrım yapıyoruz. Bütün İslam alemi de hemen hemen aynı anlayış ve düşüncede olduğu için, yani Müslümanlar fırkalara bölündüğü için, dünyanın dört bir yanında başımıza gelenler, Yüce Yaradan’ın bize büyük bir ikazı olsa gerek! Öyle ya herşeyin O’ndan geldiğine tüm Müslümanlar olarak, iman etmiş değil miyiz?
Birbirimize öteki gibi davrandığımız, kendimiz için istediğimizi Müslüman kardeşimiz için istemediğimiz, dünya nimetlerini manevi değerlerimiz üzerinde gördüğümüz ve birbirimizi “Allah” için sevmediğimiz sürece, korkarım ki bu belalar bütün Müslümanların başından eksik olmayacaktır.
Geliniz Müslümanlar olarak, din kardeşliğimizi her türlü siyasi, ideolojik ve cemaat algısının üstünde tutabilmeyi Cenab-ı Allah’tan niyaz edelim ve Yüce Yaradan’dan bu niyazımızın kabulünü bekleyelim.


17 Ağustos 2013 Cumartesi 22:31
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL