16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Paralel bahane, memur kıyımı şahane!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu ile büyük bir darbe alan siyasi iktidar, paralel yapı olarak ilan ettiği cemaatin kendilerine komplo kurduğunu,bu nedenle de devletten temizlenmesi gerektiğini ifade ederek, tabiri caizse bütün kurumlarda cadı avı başlatmıştır.

Vicdan ve iman sahibi herkes görmüş ve anlamıştır ki, cemaatle iktidar neyi paylaşamadıklarını, ne için birbirlerine düştüklerini kamuoyuna daha doğrusu insanlarımızın vicdanlarına sunamamışlardır.
12 yıl kuzu sarması olanlar, iktidar imkanlarını birlikte paylaşanlar, devlet kadrolarını birlikte altın tepsi içinde yandaşlarına sunanlar, birlikte askere, yargıya dahası iktidarları önünde engel olarak gördükleri siyasi parti ve sivil toplum örgütlerine operasyon yapmaktan geri durmayanlar, neden birbirlerine düştüler? 
Mesele sadece dersanelerle mi sınırlıydı? Eski Başbakan’ın, “Ne istedilerse verdik” demesine rağmen, kavganın nedeni açık ve net olarak kamuoyuna anlatılmamıştır.
Ancak bilinen bir gerçek var ki, başta İran’a giden kaçak altın olmak üzere, toplam değeri 100 milyar TL’yi aşan bir ihaleler zinciri olduğu ayan ve beyan ortadadır.
Anlaşılan o ki, siyasi iktidar sırtında bir kambur(!) olarak gördüğü, rant paylaşımından daha çok pay isteyen ve ayağına dolanmaya(!) başlayan iktidar ortağı cemaatten kurtulmak istemiştir. Bu hususta da oldukça başarılı olmuş, toplumun tamamını olmasa da, kendi seçmenini “yolsuzluğa bulaşmadıklarına, dün besleyip büyüttükleri cemaatin kendilerine komplo kurduğuna” inandırmıştır.
Bir taşla iki Kuş…
Erdoğan, paralel yapıyı sırtından atmak için her yola başvurmaktadır. Yasaları, Anayasayı ve demokratik teamülleri çiğnemektedir. Bunu yaparken halka masum olduklarını, yolsuzluğa bulaşmadıklarını ifade ederek, komplo kuranları ve yönetime ortak olmaya çalışanları devre dışı bıraktığını göstermeye çalışmış ve bu noktada da ciddi mesafe almıştır. Böylece hem yolsuzluk dosyasını kapattırmış ve hem de cemaatten kurtulmuş olmaktadır. Bir taşla iki kuş misali…
Kamu kurumlarına operasyonlar bütün hızıyla devam etmektedir. Bütün bakanlıklarda kendi ifadeleri ile “temizlik(!)” yapılmaktadır. En son Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı’nda da operasyonlar tamamlanmıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı’nda daha önce 70 bini aşkın bakanlık yöneticisi, il-ilçe müdürü, şube müdürleri ve okul müdürlerine yapılan operasyonun devamı gelmiş, çıkartılan saçma sapan bir yönetmelikle okul müdürlerine ikinci bir operasyon yapılarak,  8 bini aşkın okul  müdürü sırf yandaş olmadıkları için iktidar tarafından hukuksuz bir şekilde diskalifiye edilmiştir.
Hızını alamayan siyasi iktidar, Anayasa Mahkemesi başta olmak üzere, yüksek yargı organlarına ve Genel Kurmay’a isim listeleri göndererek bunların tasfiyesini istiyor. Hak ve hukuk yok, talimat var! Kendi yarattıkları paralel canavarını(!) yok etmek isterken bütün bir kamu yönetimini hallaç pamuğu gibi atıyorlar. 13 yıldır yaptıkları kadrolaşma yetmemiş olacak ki, kıyıda köşede kalmış yandaş olmayan yöneticileri de tasfiye ediyorlar. Yani paralel bahanesiyle zalimce hak ve hukuku çiğniyorlar. Kamu görevlilerine insafsızca zulm ediyorlar.
Dahası iktidar beslemesi Sendikaları vasıtalarıyla ihbarlar yaptırıyorlar. İsim isim memurların listeleri kurumlara bildiriliyor. Bu paralelci, bu şucu, bu bucu diye…
Torba Yasada 318 bin kurban…
Siyasi iktidar hukuk tanımaz uygulamalarına, kanun kılıfı geçirmekten de geri kalmıyor. Ara verilen "Torba Yasa" görüşmeleri birkaç gün içinde tamamlanacak. Böylece 318 bin kamu görevlisi Anayasaya aykırı bir düzenleme ile kamudan atılabilecek. İş akitleri sonlandırılabilecek. Hukuksuzluğa kanun kılıfı giydiriyorlar. İş akitleri fesh edilen Devlet memurları mahkemeye dahi başvuramayacak, başvuranlar ise hayal kırıklığı yaşayacaktır. Bunun anlamı, Cumhurbaşkanı’nın yeni Türkiye’sinde savunmasız ve sorgusuz olarak, insanların mahkum edilmesidir. Bu durum da, en büyük hukuk cinayeti ve zalimlik olarak tarihe geçecektir.
Paralel bahanesiyle suçlu-suçsuz gözetmeksizin, çalışanlara insanlık dışı muameleler yapan ve zalimlikte sınır tanımayan bu zihniyete son sözümüz şudur; “Bir gün hukuk size de lazım olacaktır. Daha da önemlisi, keser döner sap döner, gün gelir hesap döner…”


09 Eylül 2014 Salı 11:27
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun