19 Ekim 2018 Cuma

Parke sistre cila

SESSİZ YIĞINLARIN SESİ OLACAKMIŞ..!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr


Başbakanımız gezi eylemcilerine inat başta büyük şehirler olmak üzere mitingler yapma kararı aldı.

Mitinglerin gerekçesi ise; “Sessiz yığınların sesi olmak.” Yani sokakta eylem yapan azınlıklar, marjinal gruplar seslerini çok çakartıyor. Bu sesleri bastırmak lazım. Onları yıldırmak ve korkutmak şart..!

Sokağa çıkmayan vatandaşaları, eylemcilere karşı sokağa çıkartmak, böylece de halkı karşı karşıya getirmek ne muazzam bir devlet adamı mantalitesi.

Anlaşılan yurt dışı dönüşü bazı illerde yaptığı konuşmalar Başbakanı kesmedi. Ankara’da havaalanından şehir merkezine kadar kendisini karşılamaya gelen sessiz çoğunluğa! yol boyu yaptığı konuşmalar, daha doğrusu kışkırtmaları yeterli görmedi. Tatmin olmadı. Şimdi meydanlarda “Sessiz yığınların sesi olacak.” Kim, Recep Tayyip Erdoğan.

Başbakanımız kararını vermiş. 76 milyonun, yani tüm vatandaşlarımızın Başbakanı olmayı kabul etmiyor. Sokağa çıkıp eylem yapan ve hak arayanların Başbakanı değil… Böyle bir kafa, böyle bir anlayış kabul edilebilir mi? Gerçi burası Türkiye! bırakınız kabul edilebilmeyi, hatta alkışlanırda. Bu ülkede insanların önemli bir bölümü, biat kültürüne alıştırıldı. Olaylara mantıklı bakma ve muhakeme etme yeteneğini kaybetti…

Başbakan bu mitinglerde her zaman yaptığı gibi “esip, gürleyecek”, herkese ve her kesime meydan okuyacak. Bir yandan geçmişi karıştırıp mazlum!, bir yandan arkasındaki oy desteğini öne çıkartarak mağrur! edebiyatı yapacak. Çokça da alkışlanacak. Bindirilmiş kıtalar ordusu, biat kültürünün esiri olmuş, mütedeyyin  insanlar hep birlikte haykıracaklar… “Tayyip sana canım feda! Baş-ba-ka-na u-za-nan el-ler kı-rıl-sın!”

Başbakan bu tablodan büyük haz duyacak, egosu iyice kabaracak. Böylece muhaliflerine sopa göstermiş olacak. Bakın diyecek, “Halkım benimle, arkamda yüzde ellimle sizi döverim, ezerim. Oturun oturduğunuz yerde… Ben bu arkamdaki şakşakçılarımla sizin icabınıza bakarım.”

Buraya kadar herşey anlaşılıyor. Ancak, bizim anlayamadığımız husus “sessiz yığınlar” meselesi. Sayın Başbakan, sessiz yığınlar dedikleriniz sizin destekçileriniz, oy verenleriniz, kamu kurumlarındaki ve sivil toplum örgütlerindeki yandaşlarınız öyle mi?

El insaf sayın Başbakan… Sizin yandaşlarınız, “nasıl sessiz yığınlar oluyor, yani sesleri solukları çıkmıyor öyle mi?” Siz kimi kandırıyorsunuz? Bu milleti aptal yerine mi koyuyorsunuz? Yönettiğiniz ülkede sadece Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mı var zannediyorsunuz? Her ilde, her ilçede, her beldede, her köyde hatta sokakta, kahvede, camide aynı senin gibi konuşan, halkı tehdit eden ve korkutan yüz binlerce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’cık var.

Tüm il ve ilçelerde yandaşların üçlü bir sac ayağı kurdular. Parti yöneticisi, bürokrat, işadamı şeklinde… İhaleler bu tezgahtan geçiyor. Kamuda ki atamalar ve yer değiştirmeler bu elekte eleniyor. Halka zulüm, baskı, tehdit aynı yapıdan servis ediliyor. Bunların üstüne bir de yandaş sivil toplum örgütlerinle, candaş sendikalarının yöneticileri tuz biber ekiyor. 

Siz hangi sessiz yığından bahsediyorsunuz? 10 yılı aşkın süredir ülkeyi yönetiyorsunuz. Yandaş ve candaşlarınız mı “sessiz yığın”, yoksa büyük milletimizin her sosyal kesiminde, size yandaş olmadıkları için zulüm görüp sinenler, zalimliklerinizden korkarak ekmeğinden, yerinden ve ticaretinden olmaktan çekinerek, seslerini çıkartamayanlara ne ad vereceğiz”? Gerçek sessiz yığınlar bu saydıklarımız değil midir?

“Sessiz yığınların sesi olacağız” söylemini muhalefet partileri kullansa haklı bir nedeni olur. Çünkü her iktidar döneminde, “sizin kadar olmasa da yandaşlar kayırılmış, iktidar yandaşı olmayanlar ise ötekileştirilmiştir.” Doğal olarakta mağdurları ve mazlumları savunmak, muhalefet partilerine düşmüştür.

Evet sayın Başbakan, her konuda olduğu gibi bu husustada da üstün yeteneklerinizle! manipülasyon yapıyorsunuz.

İktidarınızın baskı ve tehditlerinden korkarak, sinenleri hiç görmüyorsunuz. İaşe dağıtarak, bankalara borçlandırarak kendinize gönülden değil, midesinden bağlayıp sessizleştirdiklerinizden de haberiniz yok, öyle mi?

Maşallah cin gibisiniz, haberinizin olmaması mümkün mü? Her konuyu ters yüz edip, kendi lehinize çevirmekte, mağrurluk ve mazlumluk başta olmak üzere, her role girmekte oldukça mahirsiniz. Bunu bilmeyen var mı?

Ama unutmayın sayın Başbakan, şu söz sizin gibi yöneticiler için söylenmiştir; “Herkesin bir hesabı varsa, Yüce Yaradanın da bir hesabı vardır.”

Korkutup, yıldırıp, sindirdiğin ve sessizleştirdiğin yığınlar, bir gün ayağa kalkarsa o zaman anlarsın …14 Haziran 2013 Cuma 20:23
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL