15 Ekim 2018 Pazartesi

UHAFACE

“Sevgiden başka tohum ekmeyeceğiz”

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

“Sevgiden başka tohum ekmeyeceğiz”

Yukarıdaki cümle Başbakan Davutoğlu’na ait… 1 Kasım seçimlerinin akabinde yapmış olduğu konuşmanın özeti aslında… Çok güzel ve çok iddialı bir söz…
Sözünün tamamı ise şöyle;
“Bu temiz topraklara biz sadece ve sadece sevgi tohumları ekmeye geldik. Sevgi çınarları büyüteceğiz. Çınarların altında 78 milyonu kardeş kılacağız. Dünle beraber gitti, cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım diyor hazreti Mevlana. Bugün yeni bir gündür, yeni bir milattır. 7 Haziran’daki mesajınızı da aldık, 1 Kasım’daki mesajınızı da…”
AKP’de her seçim sonrası “Balkon Konuşması” geleneği vardır. Daha önce de Recep Tayyip Erdoğan defalarca o balkondan benzer mesajlar vermiş ancak tam tersini yapmıştı. Hiçbir zaman toplumun tamamını kucaklamamıştı. Halkı, “bizden olanlar ve olmayanlar” diye kategorize etmişti.
İnşallah yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu bu sözlerinin arkasında durur. İktidarları süresince de ayrım yapmadan, milletin tamamını kucaklar. Hukukun herkese eşit yansıdığı, adaletin adil dağıtıldığı bir yönetim anlayışı geliştirilir.
AKP sözcüsü Ömer Çelik’te Davutoğlu gibi benzer açıklamalar yaptı. Çelik, “Türkiye’de öteki yok, herkes eşit vatandaştır. Biz herkesin hükümetiyiz. Bu seçimin kazananı kaybedeni yok, tüm ülkemiz kazandı. Geçmişte söylem hatalarımız oldu. Bunları düzelteceğiz…”dedi.
Bu güzel temenniler bizlere umut vermekle birlikte geçmişte yaşadıklarımızı unutmamız da mümkün değildir. Başta kamuda olmak üzere, ayrımcılıkta sınır tanımayan, hukukun üstünlüğünü ayaklar altına alan ve Türkiye’yi bir korku cumhuriyetine sürükleyen uygulamaların altında bugünkü zihniyetin imzası vardır. Bu nedenle  verilen sözlerin inandırıcılığı noktasında endişeliyiz.
Bizler bir memur sendikası ve dolayısıyla sivil toplum örgütü yöneticisi olarak, milletimizin tekrar yetki verip tek başına iktidara getirdiği Adalet ve Kalkınma Partisinin kuracağı hükümetin, milletimize başarılı hizmetler sunmasını diliyoruz.
Türkiye Kamu-Sen olarak, kuruluş ilkelerimiz ve milli vicdanımız gereği siyasi iktidarın verdiği sözlerin takipçisi olacağız. Her zaman olduğu gibi milletin yararına olan icraatları alkışlayacağız. Yanlışlara da karşı çıkacağız. Bizim varlık sebebimiz, “Başka Türkiye yok ve başka Türk Milleti yok” anlayışımızdır. Bu yazımızı tarihe not düşmek amacıyla yazıyoruz.
Biz bugüne kadar hep sözümüzün arkasında olduk. İnşallah iktidar olanlarda sözlerinin arkasında dururlar.
Ülkemiz her geçen gün sıkıntılı bir sürece doğru yol alıyor. İçeride ve dışarıda önemli sorunlarla yüz yüzeyiz. Bir yanda bölücü terör ve IŞİD, diğer yanda göçmenler ile ekonomik ve sosyal sorunlar milletimizi ümitsizliğe sürüklüyor. Hukukun yerle bir edilmiş olması ise endişelerimize tuz biber oluyor. Bu nedenle geleceğe umutla bakabilmemiz için önce toplumsal barışı, daha sonra kardeşlik hukukumuzu geliştirecek projeler ortaya konularak, Türk Milleti’nin tek vücut olması sağlanmalıdır.


03 Kasım 2015 Salı 23:48
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL