19 Ekim 2018 Cuma

Parke sistre cila

Türk aydınlarından mesaj…

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

PKK terörünün iyice azgınlaştığı son günlerde, ihanet merkezleri de boş durmuyor. Kendilerine “Akademisyen ya da Aydın” diyen  bir güruh,  Devletin PKK ile mücadelesini yeren,  Devleti suçlayan bildiriler yayınladı. Sayılarını da 1128 olarak deklare ettiler…
Kalp gözleri kapanmış ve insani melekelerini kaybetmiş bu kişilere, kendilerini liberal ya da sosyal demokrat olarak addeden bir kısım zevatta destek veren açıklamalar yaptılar.
“Neymiş efendim, demokrasi varmış. Fikir hürriyetiymiş, herkes her istediğini söylemeliymiş. Özgür düşünceye ket vurulamazmış.”
Elbette fikir hürriyetine saygılı olunmalıdır. Ancak, iftira ederek “Ak’ı Kara, Kara’yı Ak” göstererek, ‘’Katili masum, Masumu suçlu’’ ilan ederek yapılan bir açıklamaya fikir hürriyeti denilebilir mi?  Fikir hürriyeti, bir kişinin başkasını ya da başkalarını karalaması onlara iftira atması mıdır?  Bir konuda kanaatinizi söyleyebilirsiniz ancak, kimseye iftira atamazsınız, haksız yere suç isnadında bulunamazsınız.  Bunun adı fikir hürriyeti ya da düşünce özgürlüğü olamaz.
 “PKK bir terör örgütüdür.” ve bütün dünya tarafından tescillenmiştir. Kim ki bu örgüte hoşgörü ile bakıyor ve destek veriyorsa suçuna ortak oluyor demektir. Buda Anayasamıza ve kanunlarımıza göre suçtur ve gereği yapılmalıdır. Hukuk Devletinde hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü yoktur olamazda.
Buna sesiz kalmamız ya da görmezden gelmemiz beklenmemelidir. Bu konudaki hassasiyetleri için öncelikle Türk Dayanışma Konseyi’ni daha sonra da Türk Ocakları Yöneticilerini kutlamalıyız. Türkiye Kamu-Sen’in de yoğun destek verdiği Türk Ocakları imza kampanyasına kısa sürede 2577 Akademisyen ve 1178 Sivil Toplum Kuruluşu imza atmıştır. Vatansever Türk Aydınları bildirisinin tamamı Türk Ocakları’nın resmi web sitesindedir. Yine Türk Dayanışma Konseyi’ni oluşturan 71 Sivil Toplum Kuruluşunun imzaladıkları bildiri Türkiye Kamu-Sen’in resmi web sayfasında yer almaktadır.
Bu arada pek çok üniversite derneği ve platformları da teröre arka çıkanlara karşı bildiri yayınlayarak, devletin terörle mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürmesinden yana tavır koymuştur. Onları da kutluyoruz. Bugün itibariyle üniversitelerimizde yaklaşık 10 bin civarında akademisyen ile 3 bini aşkın sivil toplum örgütü, bölücü terörle mücadelede devletimizin dolayısıyla polisimizin ve askerimizin yanında olduğunu göstermişlerdir.
Kendilerine akademisyen diyen ve  bölücü teröre destek veren bu sözde aydınlara karşı, “vatanseverim” diyen herkes harekete geçirmelidir. Çünkü ihanete sessiz kalmak, ihanetin yolunu açmak demektir.
 “Açılım” safsatasıyla bölücü teröre can suyu verilmiştir. Siyasi iktidarın bu yanlıştan dönme mecburiyeti vardır. Bugün bölücü terörün ülkemizde bu denli mesafe almasının en büyük nedeni bu süreçte gösterilen zafiyettir.  Son günlerde özellikle ABD’nin baskısıyla tekrar başlatılmak istenen sözde barış süreci, bölücü teröre yeniden bir can suyu vermekle eş anlamlıdır. Bu hususta siyasi iktidarı uyarıyoruz.
Son söz; 30 yılı aşkın süredir devam eden terörle mücadele süreci göstermiştir ki, bataklık kurutulmadan bu iş sona ermeyecektir. Bölücü terör en kısa sürede bitirilmeli, Türk Milleti hak ettiği huzura kavuşmalıdır. Başkanlık sistemi için “Anayasa’yı değiştirelim” gerekirse “referanduma gidelim” diyenler unutmasınlar ki; Türk Milleti’nin birinci sorunu terördür. İsterseniz “Kandil’e Türk Bayrağı dikelim mi, dikmeyelim mi?” diye referandum yapalım. Milletimizin kahır ekseriyetinin arzusu bu yöndedir ve gereği biran evvel yapılmalıdır.
 


25 Ocak 2016 Pazartesi 18:28
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL