15 Ekim 2018 Pazartesi

Parke sistre cila

TÜRKİYE KAMU-SEN, İLKELİ VE DİK DURUŞUN MERKEZİDİR…

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

 Son yıllarda yaşadığımız gelişmeler ve bu gelişmelerin acı sonucunu millet olarak birlikte çekiyoruz. Bazen beceriksiz yönetim, bazen de çıkarcı medya ve sözde sivil toplum örgütlerinin tahribatları, bizlere millet olarak derin acılar yaşatıyor.

Siyasetin bölücü teröre müsamahası, geçmişte IŞİD’le dirsek teması, daha ötesi hizmet hareketi adı verilen “İhanet Hareketine” uzun yıllar verdiği destek Türk Milleti’ne pahalıya mal olmuştur.
Aynı süreçte iktidarın koltuğunun altına girmiş medya ve sözde sivil toplum örgütlerinin de “kraldan çok kralcı” tavırları, yaşadığımız olumsuzluklara oldukça ciddi katkıları olmuştur. Ayrıca siyasi iktidarın ayrımcı politikalarının, vatandaşa terör olarak döndüğünü hep birlikte gördük. Türkiye bir hukuk devleti olmasına rağmen, ülkemizin bir bölgesine “Kürdistan” denilebilmiş, Anayasa ve yasalar çiğnenmiş, Diyarbakır’da her yıl yapılan “Kuzey Kürdistan Konferansına” siyasi parti. Meslek örgütü, sendika ve dini cemaat temsilcilerinden oluşan 200 delege katılmış, “ihanet bildirileri” yayınlanmış, yasalar bypass edilmiş, hükümet seyretmiştir.
Ne yazık ki, bu “ihanet bildirilerinin” altında KESK, Memur-Sen, TTB, TMMOB, Mazlum-Der gibi sendika ve meslek kuruluşlarının temsilcilerinin de imzaları vardır. Hala da bu ihanete piyon olanların üzerlerine ne hikmetse gidilmemektedir…!
Bugün ülkemizde olağanüstü durum var. FETÖ Terör Örgütü ile devlet kararlı bir mücadele içindedir. Bu mücadele bu yapı ile sınırlı kalmamalı PKK ve IŞİD terör örgütlerinin de üzerine gidilmeli, ayrıca devlete sızmış olanlar ile bunlara yardım ve yataklık eden sivil toplum örgütleri de bedel ödemelidir.
15 Temmuz hain kalkışması sonrası, siyasi parti liderlerinin Cumhurbaşkanı ile birlik görüntüsü vermesi oldukça önemlidir. Yıllardır özlenen bu tablonun sürdürülmesi, milletin hayrına olacaktır. Son yaşadığımız hadiselerden “Bir musibet, bin nasihatten evladır” atasözümüz doğrultusunda “ders çıkarmak” öncelikle siyasilerimize düşmektedir.
Sayın Cumhurbaşkanı ile liderler görüşmesinde kamuda “FETÖ İhanet Çetesine” yönelik operasyonlarda, “kurunun yanında yaşında yanmaması” hususunda iki muhalefet liderinin Cumhurbaşkanından talepte bulunması oldukça önemlidir. Böyle dönemlerde sağduyu kaybedilebilir. Sağduyu öfkeye dönerse, zulüm başlar ve yeni mazlumlar yaratılır. Temennimiz, hiçbir insanımızın hukuksuzluğa uğramamasıdır.
Liderler buluşmasında Türkiye Kamu-Sen olarak, bizimde gurur duyacağımız bir konu gündeme gelmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun “Keşke HDP’de çağırılsaydı, birlik görüntüsü için iyi olurdu” şeklindeki ifadelerine, Sayın Cumhurbaşkanının “Maalesef bu HDP’nin sözcüleri olağanüstü olayların yaşandığı böyle bir dönemde hala yanlış içindeler. Önceki gün TBMM’de Sivil Toplum Örgütlerinin, Meclise destek toplantısında HDP adına söz alan Sırrı Süreyya Önder’in APO’ya ‘Sayın’ demesi üzerine sivil toplum örgütleri tepki koymuşlar. Orada gerginlik yaşanmış. Bu nedenle o partiyi çağırmadık” demiştir.
Evet! O tepkiyi TBMM’de ilk ortaya koyan Türkiye Kamu-Sen’in bir avuç yöneticisidir. Bizim koyduğumuz tepki ile bazı kuruluş temsilcileri özellikle TÜRK-İş bize tam destek vermiş, her zamanki gibi Malum-Sen ve HAK-İş yöneticileri sessiz kalmıştır. Bizim koyduğumuz tepki sonrası Sayın Cumhurbaşkanı Meclis toplantısındaki hassasiyet nedeniyle, onları Beştepe’ye çağırmamıştır. Bunu da kamuoyuna Kılıçdaroğlu deklare etmiştir.
Bu gelişme dik duruşun, gerçek Türkiye Sevdalılarının ve ilkeli yürüyüşümüzün bir tezahürüdür… Biz ki, “Varlığımız, Türk varlığına armağan olsun” diye yola çıkmış insanlarız. Biz ki, “vatanın ha ekmeğini yemişim, ha uğruna kurşun” diye haykıran Türkiye Sevdalılarıyız… İşte bu nedenle, Türkiye Kamu-Sen mensupları her zaman ve her yerde kurumlarıyla ve kendileriyle gurur duyabilirler..!
 


30 Temmuz 2016 Cumartesi 19:06
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun