19 Ekim 2018 Cuma

Parke sistre cila

Tutturmuşlar bir helalleşmek!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Bölücü terör örgütü ile başlatılan müzakere süreci ile birlikte bir kısım bakan, siyasetçi, gazeteci, yazar, sözde din adamı ve iş adamları kendilerine bir yol tutturdular.
Tutturdukları yolun adına da helalleşmek diyorlar.
Kimler kimlerle helalleşecek diye soran yok. Sadece helalleşelim ve barışalım diyorlar. Sanki bölücü eşkıya üzerinde kendilerinin bir hakkı varmış gibi utanmadan, sıkılmadan helalleşmekten bahsediyorlar.
Ülkemizin televizyonları ve gazetelerinin tümüne yakını, işgal edilmiş, millete kirli propagandalarını yoğunlaştırarak sürdürüyorlar. Böylece milletin de beynini uyuşturmak istiyorlar. Bu yolla milleti teslim alacaklarını düşünüyorlar.
Bölücü terörle helalleşelim, barışalım, müzakere edelim, geçmişi unutalım, isteklerini yerine getirelim, böylece huzur buluruz diyorlar. Bunun yolunun da helalleşmekten geçeceğini söylüyorlar.
Helalleşmek; insanların birbirleri üzerindeki haklarını karşılıklı olarak helal etmeleri, o hakkı bir diğerine bağışlamaları ve haktan vazgeçmiş olduklarını bildirmeleridir.
Helalleşme ile zalim, (ya da hak gaspeden - haksızlık yapan) mazlumdan üzerindeki hakkı bağışlamasını dilemiş olur. Allah’ın haram kıldığı şeyden hasıl olan günahı, bir kimsenin helal kılması mümkün değildir. (Tecrid-i Sarih Tercümesi VII-376)
Helalleşmek borcun ödenmesi, yükten kurtulmak, düğümü çözmek gibi anlamları taşıyan helal kelimesinden türetilmiş olan bir sözcüktür. Bu hususta Yüce Peygamberimiz, “Kimin uhdesinde bir kardeşimizin nefsine yahut malına tecavüzden doğan bir hak bulunursa, ölmeden önce mazlumdan hakkını helal etmesini isteyin. Yoksa Ahirette zalimin zulmü miktarınca alınır mazluma verilir…” buyurmuşlardır.
“Kul hakkı, insanın can, mal, namus ve Ahiret yaşamına dönük maneviyatı gibi dokunulmazlıklarına yönelik tecavüz ve haksızlıkların ortaya çıkardığı haktır. İnsanın kişisel haklarına yönelik her türlü tecavüz ve haksızlıklar haram yada mekruh fiillerdir. Bu sebeple günah kapsamındadır, cezası vardır. Kul hakkından doğan günahların ve cezaların Allah tarafından bağışlanması söz konusu değildir. Kul hakkı, ancak hak sahibi o kişiyi bağışlaması ile ortadan kalkabilir.”
Milliyet Gazetesinin yeni patronu ve tüm yazarları önce Şanlıurfa’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’le, daha sonra da İçişleri Bakanı Muammer Güler’le Mardin’de toplantı yapıyorlar. BDP bölge milletvekilleri de onur konukları.
Faruk Çelik, “Akan kanı seyretmek büyük ihanet” diyor. (Milliyet 20 Nisan 2013)
Sayın Bakan’ın bu sözleri şu anlama geliyor; “Diğerleri gibi biz de 11 yıl kanın akmasını seyrettik. Hatta beceriksizliğimiz ve verdiğimiz tavizlerle, terörün daha çok artmasına vesile olduk. Sonuçta, bizde vatana ihanet etmiş olduk.”
Mardin’deki toplantıda ise çiçeği burnundaki yeni İçişleri Bakanı “Hesaplaşma değil, helalleşme zamanı, artık ret, inkar ve asimilasyon yok” buyurmuşlar. (Milliyet 30 Nisan 2013) Yani devlet olarak, “Yaptığımız yanlışlarla ve inkarcı politikalarla terörü biz hortlattık. Aslında bu dağa çıkanların hiçbir kusuru, günahı yok, onun için oturup helalleşelim” demeye getiriyor.
Ne acıdır ki, bu sözleri 30 yıldır bölücü eşkıya ve yandaşları da söylüyor. “Biz masumuz, Devleti yönetenler yüzünden dağa çıktık.”
Milletim adına içimden şöyle haykırmak geliyor!
“Be hey bedbahlar! Siz kim oluyorsunuz da şehitlerimizin ve gazilerimizin üzerinden helalleşme istiyorsunuz?
Siz hiç had bilmez misiniz? Biliyoruz ar damarınız çatlamış.
Hadi kuldan utanmıyorsunuz, Allah’tan da mı korkunuz kalmadı?”
Sayın Bakanlar, ağzınızdan çıkan sözlerin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bölücü teröristleri ve katilleri akladığınızın farkında mısınız? Bu sözlerinizle büyük milletimize, terörle mücadele eden yiğitlerimize hakaret ettiğinizin farkında mısınız?
Sayın İçişleri Bakanı, siz kim adına kimle helalleşeceksiniz? Bu yetkiyi size kim verdi? Bölücü terör 7’den 70’e her yaşta ve her meslekte asker, polis, korucu, memur, iş adamı, esnaf, çiftçi binlerce vatandaşımızı şehit etti. Bir o kadar insanımız da gazi oldu ve uzuvlarını kaybetti. Sen gazi misin yoksa şehit yakını mısın ki, bölücülerle helalleşeceksin? Yoksa, şehit ve gazilerimizden vekaletname mi aldın?


04 Mayıs 2013 Cumartesi 00:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun