16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Zor oyunu bozarmış!

Fahrettin Yokuş

Fahrettin Yokuş

E-Posta : fyokus@turkburosen.org.tr

Bölücü hainlerin faaliyetlerini “açılım süreci devam etsin, bozulmasın” diye 3 yıl boyu görmezden gelenler, Haziran seçimlerinde tek başına iktidar olacak oyu alamayınca, nihayet yaptığı büyük yanlışlıktan çark etti.
Önce Cumhurbaşkanı, “Dolmabahçe mutabakatını tanımadığını” söyledi. Daha sonra da “Açılımı buzdolabına” koydum diyerek, terör örgütü ile ilişkileri dondurdular. Bunun üzerine başta Kandil olmak üzere, HDP ve bölücü başı çeşitli tepkilerde bulundular. “Sözünüzde durmaz, mutabakata da uymazsanız, kan dökeriz” dediler ve Temmuz ayından itibaren kan dökmeye başladılar.
Teröristle müzakerenin ve verilen tavizlerin bedeli çok ağır oldu, maalesef son 7 ayda 380 şehit verdik.
Terörle mücadeleye devam ediliyor, ancak önünde daha kat edeceği çok yol var.
Cizre ve Silopi 3 ayda zor temizledi. Daha Hakkari, Şırnak, Mardin ve 18 ilçe merkezine girilemedi. Hendekler kapatılamadı. Henüz bombalı tuzaklar kaldırılamadı. Bölücü hainler temizlenemedi…
Çünkü bunlar 3 yıl boyunca silah, mühimmat, Kandil’den eğitimli terörist ve dağlardan kayalar getirerek hendekler kazdılar. Allah beterinden saklasın.
Fakat endişemiz odur ki, ifade ettiğimiz il ve ilçelere yapılacak operasyonlar Türk Milleti’ne daha büyük acılar yaşatabilir. Burada esas anlatmak istediğimiz, bu güne kadar yapılan ihmaller değil, bunlar zaten biliniyor. Bütün devlet yönetimi, Cumhurbaşkanından Başbakana, Bakanlardan bürokratlara ve askerlere kadar herkes bunu defalarca itiraf etti.
Bilindiği gibi, maalesef parlamentodaki bölücü partinin eş başkanlığını yapan bir zat, 6-8 Ekim 2014 tarihinde “Kobani’yi” bahane ederek, halkı ayaklanmaya çağırmış; sonucunda 38 ilde ve 100’ün üzerinde ilçede kan gövdeyi götürmüş, şehirler yakılıp ve yıkılmıştı.
Söz konusu kalkışmaya devletin resmi rakamlarına göre, 121 bin PKK’lı katılmış, başta okul, hastane, belediye ve işyerleri olmak üzere, binlerce bina ateşe verilmiş, bu da yetmemiş özel araçlar, devletin iş makinaları yakılmıştı.
Bu eylemlerde aralarında polislerinde olduğu 50’nin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş, yüzlercesi de yaralanmıştı.
Bu olayların olduğu dönemde hükümet “Seçimlere 1 yıldan az bir süre kalması ve barış sürecine halel gelmesin” düşüncesiyle sessiz kalmıştı.
Olan vatandaşlarımıza olmuştu. Hatta o dönemin İçişleri Bakanı “vatandaşların zararlarının devlet tarafından karşılanacağı müjdesini!” vermiş , 121 bin teröristin yakıp yıktığının bedelini, yani milyonlarca liralık zararı vatandaşın sırtına yüklenmişti.
Aynı eş başkan bu defa Diyarbakır Sur için, Diyarbakır halkına ayaklanma çağrısında bulunmuştur. Bilindiği gibi Diyarbakır PKK’nın üssüdür. Seçmenin %70’i HDP’ye oy veriyor. Zaman zaman bölücü terör bu ilde yüz binlerce kişiyi topluyor. Bebek katilinin mesajları, Nevruzda burada okunuyor.
Bu şartlar altındaki bir ilde, asker ve polisimizle çatışan bölücü hainlere destek vermeye Diyarbakır halkı gitmemiştir.
Bölücü partinin eş başkanının çağrıları havada kalmıştır. Daha 16 ay önce "Kobani" için Diyarbakır’ı birbirine katanlar evlerinden çıkamadılar. Sadece 200 kadar partili HDP eş başkanının yanına gidebildi.
Görüldü ki, “zor, oyunu bozar” mış.
Demek ki teröristle müzakere yapılmazmış.
Teröre ve teröriste taviz verilerek barış olmazmış.
Haine hak ettiği gibi davranmak gerekiyormuş.
Halkı terörün insafına terk edersen, ona hizmet ettirirsin. Terörü devlet ezerse, halk devletin yanında yer alır. Bunu herkesin en çokta devleti yönetenlerin görmesi ve bilmesi gerekmez miydi?
İnşallah bundan sonra görür ve bilirler de; bizde hain teröre karşı verilecek her türlü mücadelede yanlarında oluruz.


05 Mart 2016 Cumartesi 21:29
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun