24 Ekim 2018 Çarşamba

UHAFACE

ÜLKÜCÜLER NE YAPMALI?

Gazi Karabulut

Gazi Karabulut

E-Posta : arabulut58@hotmail.com

 

RAHMETLİ Alparslan Türkeş vefatından birkaç saat önce nikahını kıydığı gençlere “Hayat sürprizlerle doludur. Sürprizlere hazır olmak gerekir.” Demiş ve bir – iki saat sonra kendisi en büyük sürprizi yaparak vefat etmişti. O günden sonra Ülkücü hareket, tarihinde olduğu gibi yine pek çok badire ile karşılaştı. Kimini sağ duyu ile atlattı, kimini erteledi, kimini de görmezden geldi. Ama en çok da gündemlerin cenderesinde çıkışlar aradı.

Pek çok defa belirlenen gündemlere atıflarda bulundu. Halbuki geçmişte, kemiyet değil keyfiyet ile tavır belirlendiği için bazen kurulmasına vesile olduğu bir kurum ile,kimi zaman devletler arası muvazeneyi sağlayarak, gerektiğinde toplumun kanaat önderlerini bir araya getirerek, bazen “Ne mozaği ulan?” çıkışı ile, bazen “Sakıp ağa çizmeyi aşma!” ikazı ile olması gerekeni  ortaya koymuştu.

Ha, hala yeri geldiği zaman gerekli ikazlar yapılabilmektedir. Ancak belirlenen gündeme mi tutum sergileniyor, gündem mi belirleniyor, pek de net değil.

İnancımız odur ki, Allah ilk insanla birlikte yeryüzünde hak-batıl mücadelesini başlatmış ve bu mücadelenin de kıyamete kadar devam edeceği bildirilmiştir. Verilen bu İlahi gaye, zaman zaman milletlere tevdi edilmiş ve  kavim kavim yaratılan insanlara takva anlayışı ile “vazifeli millet”  nişaneı verilmiştir.

Biz, Türk Milletinin de vazifeli bir millet olduğuna inanıyoruz. O vazife beş bin yıllık tarihin her devrinde, değişik isimler alsa da hep adalet ve hizmet kelimeleri ile ortaya  konulmuştur.

Buradan hareketle, bu milletin mazi- ati köprüsüne talip olan Ülkücüler ne yapmalıdır?

Öncelikle her zaman söylediğim gibi, Ülkücüler birbirini sevmeli ve beklentisiz bir şekilde birbirine dua etmelidir. Ve defalarca ifade edildiği gibi “Birlikte rahmet ayrılıkta azap olduğu” şuuru ile hem kendi birliğini hem de birini diğerinden ayırmadan bu ülkede yaşayan bütün insanlarımızı birlik şuuru ile kucaklamalıdır.

Ötekileştirip ayrıştıranların bütün bölücü tutum, destek ve gayretlerine karşı bin yılı aşan kardeşliğimizi zedeletmemeli, bu mevzuda ciddi projeler geliştirmelidir.

Ülkücüler, kışkırtıcı söylem, eylem, tutum içinde olanlara karşı şüphesiz ki ipeğe sarılı çelik yumruk olacak ve kim neye layık ise o tutumu sergileyecektir. Ancak o tutumun sergilenmesi için toplumun her katmanına kurumsal kimliklerle ve çözüm önerileri ile ulaşabilmelidir.

Mesela Ülkü Ocakları genel aşkanının Doğu ve Güney Doğu Anadolu turuna çıkması doğru ve zamanında yapılmış bir başlangıçtır. Bu başlangıç, yoğun bilgilendirici, birleştirici, eğitim ve konferanslarla desteklenmeli, bölgenin meselelerine kalıcı çözüm önerileri sunulmalıdır.

 Çalışmalarını  siyasi kaoslara kurban etmeden, talip olunan medeniyet inşası için 1990’lı yıllardaki yaklaşımlarımız geliştirilerek yeniden ortaya koymalıdır. Sadece o bölge için değil, Türkiye’nin her yerinde oluşturulacak düşünce masaları, eğitim akademileri, kitap okuma günleri, bilgi-kültür şenlikleri, eğitim kitapçıkları, gönül sohbetleri, bilgi kampları, aile şuraları, ekonomi toplantıları, eğitim çalıştayları vb. ile Türkiye bir medeniyet hareketi ile ayağa kaldırılmalıdır.

İşte o zaman sürprizlerle dolu ülke gündemi bizimle şekillenecek ve 22023’ten 2053’e doğru Milliyetçi Büyük Türkiye ideali gerçek olacaktır.04 Mart 2013 Pazartesi 21:25
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun