16 Ekim 2018 Salı

UHAFACE

Kırşehir Ülkücü Kamuoyuna Açık Mektup

Mehmet Fatih Köksal

Mehmet Fatih Köksal

E-Posta :

2015 Haziran’ında, belki de birkaç ay önce, ülkemizin geleceği ve milletimizin bekası adına son derece önemli bir seçim yapılacaktır. Eğer bu seçimden Milliyetçi Hareket Partisi çok başarılı bir sonuçla çıkamazsa bu, çok özet ifadeyle Türkiye’nin içinden çıkılamayacak bir sarmalın kucağına düşmesi anlamına gelmektedir.

Genel seçimden önce ise ilçe ve il kongreleri yapılacak, nihayet Olağanüstü Kurultay toplanacaktır.

Bu süreç içerisinde; kimsenin bu seçimleri kendisine ikbal kapısı aralama, bir mevki ve mevzi kazanma, şahsî ihtiraslarının vasatı gibi görme hakkı ve lüksü yoktur. MHP kimsenin zevk ve ihtiraslarını tatmin edeceği bir kurum, MHP seçmeni ve ülkücüler de kimsenin kapısında hazır bekleyen kulu değildir.

Siyasette iddia sahibi olmak, aynı zamanda makul, hoş görülü ve öngörülü olmayı da gerektirir. “Benimle dava arkadaşlığı edecekseniz her şeyden önce yüksek vasıflı Türk olmaya mecbursunuz” diyen Alparslan Türkeş’in kurduğu partinin yönetim kademelerinde söz sahibi olmak iddiasında olanlar, Türk’ün yüksek vasıflarının neler olduğunu asla unutmamalıdırlar. MHP içinde siyaset diğer partilerdekinden farklı ve üstün bir karakter arz etmek zorundadır. Seviye, üslûp ve yaklaşımlar, Türk’ün en halis, en süzme, en seçkin katmanı olan / olması gereken ülkücülere yakışır tarzda olmalıdır.

Dışarıya karşı yapılacak siyasette bile “Mücadelemiz 'her ne pahasına olursa olsun siyasi kazanç' mücadelesi değil, ahlâk ve fazilet mücadelesidir. Bu mücadelenin karakteri yıkıcı değil, yapıcı olmaktır.” deme alicenaplığını gösterebilen bir liderin peşine düşenlerin, kendi iç bünyelerinde bu ulviyete ters tavırlar sergilemeleri asla düşünülemez.

Görevi, yetkisi ve makamı, beklentisi, aday olduğu nokta ne olursa olsun, aday adaylarının veya çevrelerindekilerin birbirleri hakkında yakışıksız ifadeler, kırıcı sözler sarf etmesi önce kendilerine, ama çok daha önemlisi hareketimize zarar verecektir.

Kırşehir, Orta Anadolu’da MHP’nin seçmen bazında en güçlü olduğu illerin başında gelmektedir. Fakat bu, ne yaparsak yapalım seçmenin oyunun cepte olduğu anlamına gelmemelidir. Nitekim geçtiğimiz seçimler oyların ne kadar kaygan ve gevşek olduğunu acı tecrübelerle göstermiştir.

Bu itibarla, gerek ilçe başkanlıkları ve il başkanlığı seçimi sürecinde, gerekse milletvekilliği aday adaylığı sürecinde ortaya çıkanlardan ve çıkacaklardan bu hususlarda hassasiyet göstermelerini beklemek hakkımızdır. Bunun takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

“Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.”

Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal

500.000'ne  Yaklaşan Takipçisi ile  Paylaşımları 4 Milyon Facebook Kullanıcısına Ulaşan Ülkücü Haber  FacebookSayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Sayfayı Beğenmelisiniz! Tıklayın !  http://www.facebook.com/ulkucuhaber

Ülkücü Haber

Twitter Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Tıklayın !  
http://twitter.com/ulkucuhabe
r

Ülkücü Haber 
Youtube http://www.youtube.com/UlkucuHaber1


Alışveriş Pazarınız
http://www.alisverispazarim.net


18 Kasım 2014 Salı 08:54
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun