20 Ekim 2018 Cumartesi

Parke sistre cila

Memleket satışa hazır!

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com


 

Çankaya’dan da onay geldi ve yabancılara şartsız toprak satışının önü maalesef açıldı.

Maalesef diyorum, çünkü toprak satanlar ne acıdır ki günümüzün çıbanbaşı İsrail’in toprak ala ala semirdiğini nedendir bilinmez umursamıyor.

Şimdi; tam 183 ülkenin vatandaşı taşınmaz mal, arsa, gayrimenkul, bina ve ev hayaline kavuştu AKP iktidarının yeşil dolar sevdası yüzünden...

Neymiş efendim, Türkiye güvenli ülke imiş de herkes ülkemizde yaşamak istiyormuş da... Toprak satışının hedefi yabancı yatırımı teşvikmiş de... Bu gerekçeler çok safça, geçiniz efendim geçiniz...

Daha birkaç ay önce aynı konuda yazdığım yazıda, yabancılara toprak satışının, Güneydoğu Anadolu’muzda Büyük Asur Devleti idealindeki Nasturi, Süryani ve Asurileri harekete geçirdiği uyarısında bulunmuştum! Büyük Lobi uyandı, ama bizimkilerden ses yok, tıssssssssss...

AKP’nin toprak satışına mutlaka dur denilmesi çağrısı havada kaldı ne yazık ki...

Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan bile tarım arazisini satmazken bu iştah niyedoğrusu anlamak mümkün değil! Satışta “Mütekabiliyet yani “Karşılıklılık esası kaldırılıyor ki; bu durum kim ne derse desin aleyhimize işleyecek.

Eleştiriler karşısında AKP sözcülerinin, “Toprağı sırtında mı götürecek” demagojisi de gerçekten çok ilginç.

Şehitlerimizin kanı ile sulanmış bu aziz vatan topraklarında “Vatikan benzeri bir koloni kurma peşinde olanları nasıl görmezlikten geliriz, bunu da anlamak mümkün değil!

Bir kere düşünün bakalım; satılan toprak geri alınamayacak. Tarım arazilerinin satışı Türkiye’nin geleceğini tehdit edecek, buna da kimse karşı koymayacak... Pes!

Ne diyelim; Çankaya’dan gelen onaydan sonra İsrail ve Ermeni lobileri hesaplarını daha iyi yapıyorlardır her halde!

AKP’nin getirdiği yeni uygulama ile ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika, İtalya, Güney Kore, Monaco, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Azerbaycan ve Türkmenistan gibi ülkelerin vatandaşları için mütekabiliyet şartı aranmayacak. Bu ülkelerin pasaportunu taşıyan Ermeni’nin, Yahudi’nin, Rum’un varlığı hiç önemli olmayacak!

Yeni yasa ile Suriye, Ermenistan ve Kuzey Kore gibi ülkeler şartsız gayrimenkul alabilecek ülkeler listesinin dışında tutuldu. Yabancı yatırımda patlama yaratması beklenen düzenlemeyle Çin ve İsrail gibi ülkeler için de "bir mesken" sınırlaması getirildi.

Çukurca’da, Şemdinli’de ve Güneydoğıu Anadolu’muzun daha birçok bölgesinde Mehmetçiğim can verirken, yabancıların taşınmaz edinimlerine yönelik düzenleme sessiz sedasız yürürlüğe girdi bile...

Evet yeni uygulama ile 183 ülkedeki gerçek kişiler Türkiye genelinde kişi başına 30 hektarı geçmemek kaydıyla dilediği sayıda mesken, iş yeri, arsa edinebilecek.

Oysa bugüne kadar toprak satışlarında GAP’ta İsrail varlığını sağır sultan bile duydu. Sahil bölgelerimizde evler İngiliz, Fransız, Ruslarla doldu da Türk vatandaşları azınlıkta kaldı. Mesela Kuşadası’na ya da Güzelçamlı’da sitelerdeki evlerde benim vatandaşım oturamıyor artık!

Vesselam, memleket elden gidiyor, hemde sudan ucuza...

Ey iktidar sahipleri belki bugün “çok iyi yaptık, yabancı yatırımcıyı çektik diyebilirsiniz ama yarın “Ülkeyi sattınız, size verdiğim oylara haram zıkkım olsun..” feryatlarını da duymayacağınızı kimse sizlere garanti edemez!

Yatırımmış, güvenli ülkeymiş; gerekçeye bak! Nerede Ermeni Amerikalı ya da Fransız, nerede Yahudi Amerikalı ya da İngiliz ensesi kalıvarsa, güzel memleketimin en gözde yerlerini almayacaklar mı; bunu nasıl önleyeceksiniz?

Para gelsin de nasıl gelirse gelsin diyorsunuz öyle mi? Hımmmmmmmmmmm! Hayırlı Cumalar...


10 Ağustos 2012 Cuma 10:09
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun