21 Ekim 2018 Pazar

Parke sistre cila

9 Kasım’da Ankara’da ikinci büyük buluşma...

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

Bursa’da “Kuruluş...”
İzmir’de “Bayrak...”
Adana’da “Vatan...”
Erzurum’da “Birlik...”
Konya’da “Türkçe...”
Elazığ’da “Kardeşlik...”
Türk’e güven veren, ayrılıkçılara ve aykırılara korku salan muhteşem mitinglerdi.
Kuruluştan, bayraktan, vatandan, birlikten ve kardeşlikten yana olanların umutlandığı mitinglerdi bunlar...
Şimdi sırada;
İstanbul’da “Demokrasi...”
Samsun’da “Kurtuluş...”
Ve Ankara’da “Cumhuriyet...” mitingleri var.
Demokrasiden, kurtuluştan ve Cumhuriyetten yana olan milyonlar yine akacak Milliyetçi Hareket’in bu mitinglerine... Ülkücüler ve vatanseverler saf tutacaklar.
9 miting... 9 Kasım... 9 Işık...
Bunlar tesadüf değil elbette...
Milliyetçi Hareket’in anlam yüklü 9 büyük miting yapacağını ilan ettiğinde oldukça heyecanlanmıştım ki, bu heyecanımın ne kadar yerinde olduğu katıldığım ya da katılamadığım mitinglerden taşan mesajlarla çok iyi anlaşılıyor.
Türk milliyetçilerinin “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” açık hava toplantılarının son durağı Türkiye'nin kalbinde, gölgelenmek istenen Yüce Atatürk’ün Başkenti Ankara'da 9 Kasım 2013 tarihinde yapılacak.
Bir gün sonrası ise o acı dolu tarih; 10 Kasım... Yüce Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin acı bir yıldönümünü daha karşılayacağımız gün...
Böylesini anlamlı bir miting, böylesine bir arefe günü... Ülkücü Kardeşim Selim Akyüz’den aldığım bir elektronik mektubu sizlerle paylaşmak istiyorum. Kardeşimiz, 9 Kasım’da miting öncesi Milliyetçi Hareket mensuplarının gerekli işlemleri yerine getirerek önce Anıtkabir’de buluşmasını öneriyor…
Paylaştığı istek şöyle:
“-Hepimizin malumu olduğu üzere Ankara’da düzenlenecek “Türkiye Mitingi” son ve en kapsamlı miting olma özelliğini taşımaktadır. Ankara mitingi, Ülkücü Hareket’in Türkiye'ye kendini gösterme günüdür.
Bu toprakların gönüllü koruyucusu olan Ülkücülerin devletini ve milletini, son Türk Devletinin kurucusu olan Ulu Önder Atatürk'e olan sevgisini sadece Ülkücü Harekete değil her kesime kısacası dünyaya bu vatan sevgisini en güzel şekilde gösterme günüdür. Bunu tabi ki yanımızda medya da olursa biz herkese hitap etmiş olacağız.
Benim bir tezim var; 9 Kasım 2013 tarihindeki bu mitingde Ankara'da yaşayan ve çevre illerden gelen Ülküdaşlarımızın mutlak uğrak yerleri elbette ki, Atatürk’ün ve Bağbuğ’umuzun kabirleri olacaktır.
Bunu topyekun Ülküdaşlarımın ve Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in toplu halde, miting saatinden 2 saat önce Anıtkabir’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı töreni ile taçlandırmalıyız.
Anıtkabir gibi devasa bir alanı Ülkücülerin hınca hınç doldurması takdire şayan bir tablodur. Bu şekilde hareket edildiği takdirde Atatürk'ün gerçek koruyucularının Türk Milliyetçileri olduğu gerçeği herkese haykırılacaktır.
Mükemmel bir kalabalık, herkesin ellerinde Türk bayrakları ve Milliyetçi Hareket’in üç hilalli bayrakları ile ortaya çıkacak bir görüntü, iyi  biliyorum ki tüm Ülkücülerin istediği bir tablodur.
Anıtkabir Kapısı ve Tandoğan Meydanı arası 820 metre, yani iki yer birbirine çok yakın.
Bu buluşma inanıyorum ki, Milliyetçi Hareket’in birliğini ve dirliğini göstermek ve iktidara yürüyüşünü herkese gösterme açısından çok önemlidir.
Tabi ki, 9 Kasım’da bizler Anıtkabire sığmayacağız. Bunun için de Anıtkabir’de Aslanlı Yol, Asfaltlı Yol, giriş kapısının yakınında toplamda 5 adet dev ekran kullanılırsa ve Tandoğan Meydanındaki ekranlara da canlı yayında gösterilmesi “Türkiye” buluşmasını daha da anlamlı hale getirecektir.”
Kardeşimiz bunu bizimle paylaştı biz de değerli büyüklerimizin takdirine sunalım...


18 Eylül 2013 Çarşamba 23:56
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • selim akyüz

    Misafir 09 Ekim 2013 21:51 Andımızın bile kaldırıldığı şu günlerde,savunduğum yazımın ne kadar haklı olduğunu kimse görmese de ben görüyorum.Rabbim huzurunda gönlüm rahattır. Yazımı paylaştığın için Allah razı olsun abi

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun