20 Ekim 2018 Cumartesi

UHAFACE

Bayram gerçekleri...

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

Bayram günlerini geride bırakıp, hayatın gerçeklerine dönüverdik! Mübarek Ramazan Bayramını Türk ve İslâm Dünyası buruk kutladı.
Gönül; doğudan batıya, kuzeyden güneye güzel vatanımızda gönül huzuruyla geçen bir bayram istedi ama ne yazık ki bu gerçekleşemedi...
Sevdiklerinle ve sevenlerinle olmak kadar daha güzel bir şey var mı; elbette hayır. Ama hayatın gerçekleri, göstermelik bayramlaşma tablolarına rağmen ötelenemedi.
Bayram günlerinde Türk ve İslâm coğrafyasında yine hüzün vardı. Yine gözyaşı ve ayrılıklar vardı. Doğu Türkistan, Kerkük, Tebriz, Afrika’dan Pakistan’a İslâm coğrafyası doğan her günü bombayla, ölümle, saldırılarla ve vahşetle karşıladı. Irak Türkmenleri yine kalleşçe şehit edildi Tuzhurmatu’da.
Barışı, huzuru ve kardeşliği öylesine özledik ki... Bu hüzünlü bayramların sona ermesi yeniden dirilişin ve toparlanışın yaşandığı bayram günlerini Yüce Allah’ımın özlettirmemesini temenni ediyorum.
Ölüm tehlikesi saçan 3 liralık çikolata ile mi yoksa 50 liralık çikolata ile mi bayramlık ağzınızı tatlandırdınız diye sorayım ve Türkiye gerçeklerine dönelim!
Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli Bey, bayram öncesi Ergenekon Davası kapsamında mahkemenin verdiği kararlarla birlikte, ağırlaşan iç ve dış meseleler hakkındaki düşüncelerini kamuoyuyla paylaştı.
Devlet Bey’in şu görüşü çok yerinde... Evet, “Ergenekon Davası’na konu olan iddialar ne kadar önemli ve ciddiye alınması gerekli ise de, adaletin üzerine düşen siyaset gölgesi, geçmişle hesaplaşma ve rövanş alma hedefleri söz konusu davanın sulanmasına ve yıpranmasına” hizmet etti. Doğru ve yanlış birbirine girdi ve aralarındaki ayrım oldukça inceldi.
‘Parmaksız Zeki’ kod isimli bebek katili teröristin görüşleri bile önemli ve kayda değer bulundu da, Türk Silahlı Kuvvetleri bu şekilde zan ve töhmet altında bırakıldı.
PKK militanları, Ergenekon Davası muhteviyatında sunulan fırsat ve imkânları boş çevirmedi, dağda yapamadıklarını duruşma salonlarında, karanlık odalarda iftiralarıyla yerine getirdi.. Yine Devlet Bey’in ifadesiyle ‘Adaletin ilke ve esasları hiç gözetilmedi, hiç umursanmadı.”
Kısaca MHP’nin Lideri Devlet Bey’in düşüncelerini yandaşların sizlere duyurmayacağını düşünerek paylaşmak istiyorum. Devlet Bey’in satırbaşları ile önemli bulduğum tespitleri şöyle:
“- Silivri adeta Türk ordusunun yargılandığı ve silindir gibi üzerinden geçildiği zulümhaneye dönmüştür.”
“- TSK’nın terör örgütüyle eşdeğer görülmesi, şerefli isminin terörizmle bir anılması ve bu Peygamber Ocağı’na terörist yetiştiren çete muamelesi yapılması en nazik ifadeyle müfterilik olarak damgalanacaktır.”
“- Şüphesiz AKP hükümeti ve tüm hücrelerine kadar zehirlediği adalet müessesesi tescilli ve kanlı asıl teröristbaşını aklama derdine düşerken, Genelkurmay Başkanlığı yapan saygın isimlere terör örgütü çamuru sıçratması ve örgüt yöneticiliği iftirasını reva görmesi ahlaksızlıktır.”
“- Tarafsızlığı kalmamış, objektifliği tarumar olmuş bir hukuk anlayışına saygı duymak ve kararlarını vicdanlarda onaylamak hiç şüphesiz akla ve mantığa aykırıdır.”
Kamuoyuna baktığımızda, Devlet Bey’in de ifade ettiği gibi söz konusu davada varılan sonuçlardan, aşırı ve ölçüsüz cezalardan malum bir azınlık dışında kimse memnun kalmadı. Yandaşlar ise verilen uçuk ve kaçık cezalara sevindi ve neredeyse bayram etti. AKP hükümetinin ise bir tek havalara uçmadığı, şenlik düzenlemediği kaldı.
Hesaplaşma naraları atılıyor ama hesabı görülenin Türkiye, Türk milleti, Türk Silahlı Kuvvetleri olduğu gerçeği unutuluyor.
Sonucu yine MHP’nin Lideri Devlet Bahçeli Bey’in ifadesiyle noktalayalım:
“- AKP hükümeti küresel ve bölgesel projeler gereğince Türk Silahlı Kuvvetleri’ne operasyon yapmış, hukuku baltalamış ve Türkiye’nin kanına girmiştir.”
Başbuğ Paşa’nın cezasıyla ilgili Devlet Bey’in soruları da gerçekten çok önemlidir. Kendi atadığı Genelkurmay Başkanı’nın cezası ne derece doğrudur? Başbuğ Paşa’ya Başbakan ve Cumhurbaşkanı 2 yıl boyunca nasıl dayanabilmişlerdir? Müebbet cezalar Başbuğ Paşa ve onun gibilerini demir parmaklıklar ardında ölüme mahkûm etmek değil midir?


11 Ağustos 2013 Pazar 02:33
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun