21 Ekim 2018 Pazar

UHAFACE

Diyanet, AKP’nin bir teşkilat merkezi midir?

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

Nereye el atsak vıcık vıcık...
Böyyük ustalaşanlar artık “Ben bilirim” diyor da önüne geleni tırpanlıyor...
Bakınız şu gidişe; bir Allah’ın kulu iyi diyemiyor...
Siyasi öfke bodoslama gidiyor... DİYANET'İ ARTIK TANIMIYORUM! BU HUTBE Hukuka güven müessesesi tabana vurdu...
Düne kadar iktidarın ve Başbakanın yandaşlığını yapanlar artık gizlenemeyen sırlar karşısında ses verince “İslâmi ahlak bu mudur?” diye suçlanıyorlar.
Yıllardır iktidar hırsına payanda olanlar büyük bir hışımla azledilirken çok vahim bir olay da Diyanet İşleri Teşkilatı’nda yaşandı.
Cuma hutbeleriyle ilgili gelen haberler çok kötü ve vahim! Bunların sorumlularının mutlaka ama mutlaka gereken cezaya çarptırılmaları elzem…
Müslüman Türk milletinin Cuma günleri camiye koşmasını fırsata çevirenler hünerlerini sergilemekte sınır tanımıyorlar. Yaşanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla şaşıran aziz milletimin kafası camilerdeki hutbelerle karıştırılmaya çalışılıyor.
Gelen haberler vahim dedik ki, ilki Ankara’da Saadet Partisi Genel Merkezi bahçesindeki Balgat Merkez Camii’nden... 
Cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu son günlerin tek konuşulur haberi. Durum böyle olunca da AKP’li Bakanlar ve çocuklarıyla ilgili “Rüşvet” ve “Yolsuzluklar” haberi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hutbe konusu oldu. Camide eşine az rastlanır bir hutbe okunduğu ifade ediliyor. İddialara göre, Müslümanların dinlemesinin farz olduğu hutbenin konusu “Fitne” ile değiştiriliyor! Son anda gelen değişiklikle şaşkına dönen Cami yönetimi mecburen hutbeyi okumak zorunda kalıyor.
İmam ve cemaat tepkili ama ne çare olan oluyor. Değiştirilen hutbedeki ifadeler tam bir ibret vesikası...
Efendim; ülkemizin gündemi yalan asılsız haberlerle işgal ediliyormuş. Bu nedenle son günlerdeki haberlere itibar etmemeliymişiz. Sosyal medya ve televizyonlarda çıkan haberlere külliyen inanmamalıymışız.
Amma özellikle ve özellikle şu dönemde ülkemiz üzerinde oynanan oyunları da çok iyi analiz ederek kaynağını iyi araştırarak hareket etmeliymişiz.
Sonra da tek vatan tek bayrak falan filan...
Gerçi Cuma namazını kıldığım camide bu hutbe okunsaydı imamın elimden çekeceği vardı ya neyse... Bizim camideki hutbe mevzuu çok anlamlıydı. Nikah akdinin önemine dikkat çeken hutbe, zinayı serbest bırakan AKP iktidarına tam bir şamardı!
Tam bu iddianın şokunu yaşarken taaa uzaklardan Van’dan gelen haberle de tam bir şok yaşadım!
Belediye Camii İmamı da Müslümanların kati olarak dinlemesi gereken hutbeyi iktidar yalakalığı ile taçlandırmıştır! Yandaş kalemlerin ve kağıt parçalarından esinlenmiş olacak ki imam efendi, yolsuzluk operasyonu Amerikan ve Yahudi işi olarak ilan etmiştir. Camiye Cuma namazını kılmak için gelen sağduyu sahibi insanlarımızdan bir grup haksızlık karşısında tepkilerini ortaya koymuşlar ve camiyi terk etmişlerdir. Bu durum büyük bir acıdır, Diyanet Teşkilatımızın da büyük bir ayıbıdır. Cuma namazında protestoya neden olan imam efendi tüm bu tepkilere karşı AKP iktidarının yandaşlığında sınır tanımayarak esmiş ve gürlemiştir!
Şimdi öğreniyoruz ki camideki protesto Van Müftülüğümüzü harekete geçirmiştir. Van Müftüsü Nimetullah Arvas Beyefendi, uzaktan akrabası olan imam efendi için neler yapacaktır; hep beraber göreceğiz!
Bu iki olay ortaya koyuyor ki Diyanet İşleri Teşkilatımız iyi yönetilemiyor. Malumunuz, Ankara’da bir camide kapılara Arapça isimler konduğunu yazdığımda Müftü Beyden gelen telefonda durumdan habersiz olmaktan yakınmış, yazım üzerine gerekeni yaptığını ifade eylemişlerdi. Yani kimse üstlerini takmıyor, yapabileceklerini yapabiliyorlar. Vallahi pes!
Eyyyy, Türkiye’yi iyi idare ettiğini söyleyenler, sayenizde siyaset ve kirlilik camiye de girdi; mutlu musunuz?
Yüce Atatürk’ün “fikirlerimin babası” dediği Türkçülüğün esaslarına imza atan Ziya Gökalp’in bir sözü ile yazımıza nokta koyalım: “- Uyuyan bir kavme bu zillet azdır.”


20 Aralık 2013 Cuma 22:40
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun