21 Ekim 2018 Pazar

Parke sistre cila

Fuat Hocalarımız hiç bitmesin!

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

İhanet çetelerinin masum direnişleri gölgelediği yerlerden biri Gezi Parkı eylemleri... Ne yazık ik bu ihanet çeteleri, her şeyi ben bilirim havasındaki AKP iktidarını titreten Gezi eylemcilerinin kabusu oldu. Estirdikleri terör ile elbette Türkiye’nin de kabusu oldular.
Benim açımdan geziden geriye kalan ilk günlerdeki AKP’nin telaşı ve bu telaş sonucunda yaptığı hatalardı. Ama en önemlisi şüphesiz baskılar karşısında dimdik duran Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camii Müezzini Fuat Yıldırım Beyin tavrıydı.
Dileğim, Fuat Hocalarımızın hiç bitmemesidir. Ancak görüyorum ki, bu dik duran hocamız AKP’nin gazabına uğramış bulunuyor.
Her “intikam” hatırlatmasına karşı duran AKP Hükümeti’nin Başbakanı örneğin bir soru sorulduğunda şöyle buyurmuştu:
“...Kimse bu süreci bir intikam hırsı olarak değerlendiremez!”
Başbakan Yardımcısı ne kadar duygusaldı, ne kadar ağlamaklıydı bilinmez “intikam” laflarını duyunca şöyle buyuruyordu:
“...Geriye dönecek değilim. Biz intikamcı değiliz!”
Bu sözlerin ne kadar doğru olduğu Gezi eylemlerinin faturasını din adamlarına çıkaranlar çok güzel ispatlıyor. AKP, intikamını ne yazık ki aldı ve müezzinimizi de, imamımızı da, müftümüzü de görevlerinden aldı.
Eylemler sırasında en çok tartışılan isim olan Bezmiâlem Valide Sultan Camisi Müezzini Fuat Yıldırım, Başakşehir’e bağlı Kayabaşı köyüne sürüldü! İmam Halil Necipoğlu, Zeytinburnu’na yapıldı. Beyoğlu Müftüsü Recai Albayrak ise Karadeniz Ereğli’ye tayin edildi.
Söz konusu camide içki içilip içilmediğinin intikamı bu tayinler... AKP yandaşları ısrarla ve topyekun içki içildiğini iddia ederken Müezzin Fuat Yıldırım Hoca, tüm baskılara rağmen içki içilmediğini söyledi durdu. Fuat Yıldırım, bu davranışının bedelini de sürgünle ödedi. Fuat Hoca “Sen çok yıprandın, seni başka yere tayin edelim” söylemlerine karşı; “Ben hiçbir şekilde yıpranmadım” cevabını verse de sözüm ona ‘teftişin selameti’ için Kayabaşı Köyüne müezzin olarak görevlendirildi.
Yazık, yazık, yazık...
Son sözüm Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın konuyla ilgili açıklamasına... Soruşturmanın selameti için gereğini yaptıklarını ifade eden Bozdağ, yandaş basını marifetiyle hala Fuat Hoca’nın içki açıklaması konusunda iddialarda bulunuyor ya, vallahi pes!
* * *
İkinci bakışı UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcimiz Trabzonspor’un Kıbrıs Rum Kesimindeki karşılaşmasına çevirelim. Baştan ifade edelim; yaşanan bu ayıp Türkiye’yi iyi yönettiğini iddia edenlerindir!
Maçın oynandığı GPS Stadı’na Yunan ve Rum bayrağı asıldı, ancak ne yazık ki yeni dostlarımız (!) Türk bayrağını es geçti.
İşin diplomatik boyutunda kulüpler iki ülke bayrağının asılmaması yönünde idi. Hani, spor barış ve kardeşlikti. En kutsal sembol “Bayrak”ta bile anlaşamıyorlar.
Neyse Rum Rumluğunu yaptı, karşılaşmanın başlamasının ardından Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi bayrakları stada asıldı.
Doğrusu Trabzonsporlu yöneticilerin çok sayın UEFA yetkililerine yaptığı şikayetin sonucunu çok merak ediyorum. Elbette bu sonucun takipçisi Türk Hükümeti olmalıdır.
Bu olayda ilginç olan ise Başbakanın, Spor Bakanının, UEFA asbaşkanımızın ve Futbol Federasyonumuzun suskunluğu...
Sahi neredeler çok sayın yetkililer? Rum, ay yıldızlı bayrağımı asmadı, sizin kılınız kıpırdamadı!
* * *
Ankara’nın en kalbi noktalarından birine roketatarlı saldırı gerçekleştirildi. Aziz Türkiye’mden elini çekmek istemeyen karanlık güçlerin Emniyet Genel Müdürlüğümüze dönük bu hain saldırısını lanetliyorum. Çok şükür can kaybı yok ama İçişleri Bakanımız Muammer Güler Beyin, “...Roketatarla ateş eden 2 teröristtin istihbarat birimleri tarafından yani emniyet tarafından takipleri altında olduklarını” beyan etmesi oldukça şaşırttı beni...
Bu ihanet çeteleri takip altındaydı da nasıl keşif yaptılar, nasıl bombaladılar ve nasıl roketlediler? Vallahi ifadenizden bir şey anlamadım!


23 Eylül 2013 Pazartesi 15:48
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun